Live multichannel mixing - Software Audio Console

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od safa » pát 13. kvě 2011 10:08:18

jardatop píše:jako rozsireni k ProFire2626 jsem si koupil Behringer ADA8000.
Bez jakychkoliv problemu nahravam pres FW i 24 kanalu
... no vidis, vhodny rig uz mas, ted jeste SAC a hura na ksefty jen s notebookem ! :-)

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » pát 13. kvě 2011 14:13:48

ten tvuj SAC jsem nedavno trochu zkousel. Zdalo se mi to zajimave, ale moc si to nedokazu predstavit v praxi. Mel bych k nemu par otazek:

- S jakou zvukovkou to pouzivas ty?
- S jakym ASIO bufferem to provozujes? Jestli se v tom michaji i odposlechy, tak zpozdeni by mohlo byt neprijemne.
- Jakej k tomu pouzivas midi kontroler? ten Ulinger nebo to snad tahas mysi?
- Da se to ovladat jeste z druheho notebooku po siti? Ze bych ten jeden mel u te zvukovky u podia a mel nastavene gainy na zvukovce a druhy mel na FOH a mel do neho zapojenej i ten kontroler?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pát 13. kvě 2011 19:36:52

Vetsinu z toho na co se pras se doctes tady:
http://www.softwareaudioconsole.com/dow ... Review.pdf

Nicmene:

- Pouzivam RME Hammerfall s CardBus kartou a 3 kousky ADA8000
- Mam tam buffer tusim 2x64 na 48kHz/24b
- Michaj se v tom samozrejme i odposlechy a zatim si zadnej muzikant nestezoval. Latence je kolem 3ms coz ani v kritickych podminkach studioveho nahravani vesmes nikomu nevadi.

- Pouzivam k tomu jedno BCF2000 ale da se jich samozrejme sprahnout vic ... viz amik co vyrabi na SACu postaveny digitalni konzole ( http://www.softwareaudioconsole.com/Com ... d_Tell.htm" onclick="window.open(this.href);return false; )

- ano, ovladani po siti a to i z nekolika SACRemote klientu (dokonce s ruznymi uzivatelskymi pristupy) je zakladni vlastnosti SACu. Ovladat po siti lze nejen SAC ale taky firemni pluginy (EQ, Dynamika, Delay a Reverb) ... i kdyz u pluginu se musi davat refresh. Tak daleko jsem se nicmene zatim nedostal... vzhledem k tomu ze se nechci vzdat jednoho sikovnyho 3rd party VST pluginu (APEQ) tak jedu lokalne. Na maly akce (do 24in/4mon/2FX) co s tim delam to neni problem.

pernik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. kvě 2011 15:37:48

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od pernik » úte 01. kvě 2012 20:51:47

Ahoj Safo, používaš v tvojej SAC zostave aj DI-BOXy alebo zapájaš linkové káble od klávesákov priamo do ADA8000? Zvažujem, že si poskladám niečo podobné, akurát ako základ by som použil m-audio profire 2626.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od safa » stř 02. kvě 2012 19:28:55

Vzdycky DIboxy. Ono je to dany mimo jine tim, ze ja taham klasickej parak a ten mam zakoncenej XLRkama, takze pokud nechci pouzit obskurni redukce tak je DIbox vzdycky to nejlepsi reseni.

S Profire2626 to rada kolegu provozuje, pokud vim, tak jsou s tim vesmes dobry zkusenosti (podrobnosti na foru SACu na http://www.sawstudiouser.com/forums/index.php).

pernik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. kvě 2011 15:37:48

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od pernik » pon 28. kvě 2012 13:59:34

Tento vikend som prvykrat vyskusal pouzit namiesto HW efektu usb zvukovku s ASIO ovladacmi a a software VST Host s VST pluginmi. Funkcne to bolo v pohode, latencia tiez dobra. No problem bol s diplejom na notebooku, aj ked som mal nad sebou pristresok, za jasneho slnecneho dna som na displej videl dost zle. Neviem si predstavit, ze by som takto mal zvucit len cez SAC. Ake LCD displeje pouzivate vy (konkretne modely monitorov alebo notebookov)? Na mixpult vidim aj na priamom slnku ale LCD...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od safa » pon 28. kvě 2012 18:20:57

Slunecni zare je samozrejme problem, ale to je problem u kdejakeho mid-end digitalniho mixu (jedinou vyjimkou jsou snad jen MIDASy). Na druhou stranu to nekdy probouzi v uzivatelich vedle zlosti i tvorivost.

Obrázek

Uživatelský avatar
MADMAX

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od MADMAX » úte 29. kvě 2012 17:43:57

ano ano, k nejmodernější technologii jako příslušenství takový ten přehoz z černého sametu, jako se používal u deskových fotoaparátů... :lol:

Uživatelský avatar
eepro100
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12. zář 2010 21:03:09

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od eepro100 » pon 11. čer 2012 18:09:51

Tak abych taky prispel svou troskou do mlyna:

Muj (tedy vlastne skolni) SAC rig:

Notas: Lenovo Thinkpad X61 (C2D 2GHz, 2GB, Firewire)
Zvukovka: M-Audio Profire 2626 + ADA 8000

(Omlouvam se za spatnou kvalitu, je to fotka z mobilu... a to uprostred je wifi router :D)

Obrázek

Zkousel jsem i to ovladani pres LAN a je to vazne pecka... ale ma to jednu vadu. Kdyz jsem se pripojil k SAC Hostu tak se mi nepreneslo nastaveni do SAC Klienta a mel jsem tam prazdny rozvrzeni mixu. Mozna to je tou moji verzi (2.1), ale ovladani fungovalo, tak jsem to nejak neresil, na akci stejne nebyl cas a doufal jsem ze mi nebude v sale padat wifi. :)

Tady je fotka z akce v KCP: SACHost byl schovanej na jevisti, bezelo na nem i SawStudio a cela akce se na nem nahravala
Obrázek

A rezie: notas pripojenej pres wifi, je uzasny ho jenom popadnout do ruky a litat po sale s mixpultem :D
Obrázek

Takze moje prozatimni dojmy: skvely program, akorat to chce si jeste hodne zvykat a objevovat...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od safa » čtv 14. čer 2012 17:53:07

eepro100 píše:Tak abych taky prispel svou troskou do mlyna:
Dobre ty! ;-)
SAC Klienta a mel jsem tam prazdny rozvrzeni mixu. Mozna to je tou moji verzi (2.1),
... to je pravdepodobny. Doporucuju upgrade na aktualni 2.9 (je zdarma), nebo alespon na 2.8, ktera se potuluje po netu (to v pripade ze jsi utek bez placeni ;-) ).

Uživatelský avatar
Kubokovac

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od Kubokovac » pát 13. črc 2012 21:44:38

Tak ja zvucim cez Mac mini a 3 alebo 4 maudio profire 2626 a SAC nepouzivam, ale Logic a je to super!Karty mám prepojené cez maudio lightpipe

Uživatelský avatar
kubokovac

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od kubokovac » sob 14. črc 2012 7:18:44

Samozrejme som chcel napisat cez lightbridge. Do SAc som nesiel zatial koli cene.. Logic Studio som mal uz kupeny a funguje to skvele, bez latencie, mam tak spustu svojich pluginov, perfektne nastavenia (eq, hally) miešam cez to aj monitory a in eary (ziadna latencia pocutelna), všetky prevodniky a mac mam na podiu, a hdmi - ethernet redukciou to taham kde chcem - tiez ovladanie klavesnice a mysi. Teraz planujem rozsirenie o toto: http://www.appsys.ch/en/products/remotegaincontroller" onclick="window.open(this.href);return false;
je to dialkovy gain. Ako wireless kontroler pouzivam iPad2 ktory si s Logicom lahko spojim cez niekoko DAW ovladacich programov. Takze to je len tip pre tych z vas kto nemate chut davat 500€ za SAC, Logic stahujete za 199€ :-) zvykol som si na to a miesam uz len na tom (predal som A&H T 112) zvuk sa pohol tiež kupredu :-)

Uživatelský avatar
zvukar

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od zvukar » sob 14. črc 2012 20:37:05

Latencia tam urcite musi byt, mala by sa dat skontrolovat v ovladacoch M audia Lightbridge alebo v Logicu.

Uživatelský avatar
Kubokovac

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od Kubokovac » sob 14. črc 2012 21:54:30

Urcite - zle som sa vyjadril - latencia tam je, ako pri kazdom digitale, ale defacto nepocutelna - neregistrovat ju ani pri in ear monitoringu...

Uživatelský avatar
zvukar

Live multichannel mixing - Software Audio Console

Příspěvek od zvukar » pon 16. črc 2012 13:48:12

Nepocutelna, ako nepocutelna :) Poznam jednu kapelu, ktora skusa cez zvukovku kartu a pluginy a mali na hranie latenciu okolo 14 ms, pricom hovorili, ze je to v pohode a pre mna by to bolo absolutne neakceptovatelne. Preto by ma zaujimalo konkretne cislo, pretoze nad 5 ms to uz moze byt pre niekoho problem.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“