Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od safa » stř 17. lis 2010 0:47:43

Drumer píše:No jo ale to stojí hrozných peněz a na to bohužel nemám:-(
pak teda aspon sluchatka ke kterejm se dodava sada ruzne velkejch tesnicich kloboucku ... a zvolit si tu spravnou nelikost aby ti to nepadalo. Ja mam dobry zkusenosti napriklad s nasima Beyerskejma DT 60 Pro o kterejch mi zatim nikdo problem s vypadavanim nehlasil a ktery hrajou super (ostatne ted je s in-earem testuje Pavel Fajt... tedy taky bubenik).

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » stř 17. lis 2010 9:42:09

No ta cena je dobrá,mam sluchátka ke svému SE w995 a jsou dost podobná a musím říct že mi sedí v uších daleko lépe než ty UE,ale chci zkusit ty sennheisery,když je používají No Name tak spoléham na to že vypadávat nebudou :) Když tak pak napiš,jak dopadla ta recenze :wink:

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » stř 17. lis 2010 9:44:07

safa píše:
Ahoj,mám sluchátka UE5 pro a bohužel s nimi nejsem vůbec spokojen...Co se týče zvuku,tak tam to v pohodě vyhovuje,ale problém je držení v uších.
... jestli by to nechtelo udelat odlitky na miru primo na tvoje usi. Ty drzej a nasledne i tlumej nejlip.
Známý si objednaval Ue10custom ambient a platil nějakých 32000 a to nepočítám k tomu ty odlitky u "ušaře" :?

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od gabluk » stř 17. lis 2010 10:41:04

Sennheisery IE8 z usi nepadaji, kdyz se dobre nasadi (je v baleni obrazek, drat se protahne horem za ucho) a kdyz se vyberou ty "spravne" spunty. Je to hodne individualni, kazdy mame nejake jine. Nevypadli mi ani jednou.
Co se tyce padelku, pozna se to treba takto (muze se to jiste menit). Originalni baleni ma bakelitovou krabicku na uschovani sluchatek, ta krabicka ma magnet aby se sama neotvirala. Padelek tento magnet nema. Original ma tusim 10-12 paru nahradnich paru gumicek, padelek ma asi 2 nebo tri (presne ti to nepamatuji, uz jsme je vratili). Dale jsou drobne ale viditelne rozdily zpusobu provedení celeho baleni, ale to bez originalu vedle poznat nejde. Je to docela slusne vyrobene. Kdyz si do sluchatek pustis zivou basu a bici, a slysis jen chropteni a placani, tak je to padelek.

Drumer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 21. srp 2008 8:24:52

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od Drumer » stř 17. lis 2010 10:55:09

u Ueček mi dělalo problém že když jsem zpíval vokal nebo se zasmál tak prostě vylezly ven a vytratily se basy,zkoušel jsem všechny nastavce.Tady je napsano:
Obsah balení:
Sluchátka IE 8
Náhradní náušníky v 3 velikostech
Klip pro uchycení kabelu
Nástroj na čištění a regulaci frekvenční charakteristiky
Transportní pouzdro


http://www.supergamer.cz/sennheiser-ie-8-p-54157.html

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od gabluk » stř 17. lis 2010 19:25:32

No, tezko rici zda je to original ci padelek. Ta cena je dost nizka. Hodne nizka. Realna nakupni cena bez DPH je u distributora nekde odhaduji kolem 3,8 tis. Pokud to prodavaji za 4,2 vcetne dane, nevim nevim... Nechci te strasit, ale rozhodne se po obdzeni zbozi spoj s nekym z okoli, kdo je taky ma, porovnejte krabicky a uvidite. Nebo se spoj s jedinym distributorem pro CR, spolecnost Panter, s.r.o., www.sennheiser.cz, (mimochodem, koukni zde: http://www.sennheiser.cz/nekupujte-padelky.html) a porad se. Je to prace navic, ale lepsi je to udelat, nez pak mit smejd za 4,2 tis, ktery realne nehraje. Sennheiser ma v posledni dobe opravdu velky problem s padelky, nejen sluchatka, ale i mikrofony. Pak lidi nadavaji ze jsou to smejdy, ale problem je nekde jinde. Ty padelky proste nehraji, nehraji a nehraji. Bohuzel mam osobni zkusenost starou mesic, jen jsem mel to stesti, ze jsem mel dva originaly a k nim jsem pak dokoupil padelek. Takze jsem to mel snazsi. Pokud by jsi byl nekde z okoli Prahy ci Melnika, mohu ti pomoci, poznam to na prvni pohled ci poslech.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 688
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od mkarr » úte 08. srp 2023 22:42:08

Ahoj, Opráším téma dotazem na ruchové mikrofony.
Zvučívám kapelu co si pořídila in-ear y , ale samozřejmě jim chybí kontakt s okolním světem a neslyší použitelně ani lidi pro které hrají. Takže ruchové mikrofony...
No a můj dotaz, kam to dát a jak to namíchat??
Kam to dát aby snímaly obecenstvo a asi i pódium, nebraly příliš PAčko, ale zase aby jim do toho někdo neřval. Použít jeden, nebo rovnou stereo? Kondíky nebo dynamiky? případně boundary mikrofony z videokonferenčního systému?
No a jak to míchat? Říkám si, že během hraní tam může signál z těch mikrofonů být spíš na škodu, když se všichni slyší jednou napřímo ze svých linek a podruhé se zpožděním z PAčka, ale jakmile přestanou, mělo by být slyšet okolí. Mám tam použít ducking a uzavírat nebo výrazně tlumit ruchové mikrofony a klíčovat to signálem pro PAčko? nebo stačí obyčejný kompresor a když hrají, přehluší s přehledem ruchové mikrofony svými odposlechovými signály?
Já jim ty in-ear y nemíchám a ani neslyším co jim tam jde. Dělají si je sami na soundcraft UI z mobilů, ale asi budu spolupachatelem toho vylepšení s ruchovými mikrofony a mělo by to být ve výsledku bezobslužné.
Děkuju za tipy a rady.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od CharlesBass » stř 09. srp 2023 11:02:09

Je to áž tak zlé? Já běžně slyším v pa/solo/nahrávce publikum i ve zpěvových dynamikách za gejtem. I jako hráč s In-ear s tím nemám problém. možná by to chtělo kvalitnější/citlivější sluchátka...

Něco bezobslužného .. no ruchový mikrofon by asi problém být neměl, v celkovém mixu do AUX. Není nic jednoduššího a účinějšího, než to vyzkoušet. Před nedávnem sem zvučil program s živým přenosem do rádia (Rtvs) a kondenzátorové rucháky si dali k PA bednám, směrem do publika a dělají to tak běžně. Kluci v kapele si pak doštelujou hlasitost ve svým auxu dle chuti...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 688
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od mkarr » pon 14. srp 2023 11:22:26

No áž tak zlé... Zatím jsem je s tím zvučil jednou a bylo to pro malou společnost, takže publikum až skoro u mikrofonů zpěváků a jako, nějak se to domluvilo, ale docela často museli vyndávat sluchátko z uší, když chtěli vědět co na ně lidi volají. A to si myslím, že na odposlechovém mixu ani zpěvy negejtují. A samozřejmě nezpívající bubeník měl taky potíž sdělit něco ostatním, ale to by se vyřešilo mikrofonem pro bubeníka. Jen tím chci ukázat, že sluchátka tlumí okolí dopcela dost a mikrofony zpěváků s tím zase tak moc nepomáhají.
Ohledně umístění ruchových mikrofonů, nemám s tím zkušenosti, ani co se týče druhu mikrofonů, ani jejich umístění, ale jestli je běžné dát to k bednám a nijak s tím nekouzlit, jen si prostě přimíchat každý podle chuti, klidně to tak vyzkoušíme. Jen jsem si říkal, jestli na to neexistují nějaké "must have" fígle.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 688
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od mkarr » úte 29. srp 2023 17:19:48

Tak jsem to vyzkoušel. Mikrofony jsem použil nějaké boundary, co mám doma ze zrušené videokonferenční jednotky a položil je na okraj pódia. Ty odvádí práci dobrou, zdá se. Bez jakéhokoli procesingu a Zpěváci si pochvalovali. jak teď publikum slyší. Pak začali zpívat a stěžovali si, že se slyší s echem. Ztlumili si ty ambientní mikrofony a zase málo slyšeli publikum když zrovna nehráli. Dal jsem jim tam ducking a klíčoval jsem ho nástrojema co jsou přímo připojené bez mikrofonu, aby se to nezavíralo ,když promluví do mikrofonů nebo se udělá nějaký hluk. No nějak to funguje, ale pořád to ještě není ono. Tlumím to tím duckingem o 10 dB, pak jsem zkoušel jen o 5dB, no furt je to takové nějaké málo přirozené. I když lepší jak drátem do oka.
Možná bych tam měl zkusit nějaké dlouhé časy postupného uzavírání a otevírání, ale protože já sám nijak neocením co a kdy je tam slyšet a muzikanti si zase neumí říct co by tam mělo být jinak, tak trochu tápu.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od CharlesBass » úte 29. srp 2023 22:11:04

A co input delay? Já bych ho asi automaticky zařadil, nenapadlo mě to psát :-) Asi i s tím by se muselo laborovat pokaždé :-)

Já asi před rokem zvučil od baskytary v náročnějším prostoru, tak sem měl in-ear a zkusil jsem referenční mikrofon v hlediští, no hrát se s tim fakt nedalo :-D těch 5-6m už bylo fakt moc :-D Takže jsem volil mix masteru a mojeho zpěvu a basy do sterea a šlo to :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 688
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Cim nakrmit "usi" (In-Ear)

Příspěvek od mkarr » pon 04. zář 2023 16:14:22

Input delay? nějak mi nedochází, kde bych měl co zpozdit, abych vyrovnal fakt, že z těch ruchových mikrofonů jde signál zpožděný. Jeslti mám zpozdit adekvátně tomu celé in-ear odposlechy, tak tím bych si nepomohl. Zpěvák se stejně uslyší vitřním sluchem (skrz vlastní kebuli) bez zpoždění.
Zkouším spíš prošlapat cestičku, jak udělat tyhle ruchové mikrofony tak, aby co nejlépe sloužily k čemu mají, tedy ať kapela slyší publikum když jej slyšet má a neruší je to když je (a hlavně sebe ze sálu) slyšet nemají. Doufal jsem ale, že už to někdo prošlapal přede mnou. Když budu sedět za mixem s mechanickýma faderama, tak nemám problém jim to přivřít a otevřít ručně, ale na menších akcích mívám mix na podiu kvůli tomu abych nezabíral místo v sále a v ruce tablet když chodím nebo sedím mezi lidma. A tam to teda není nic na rychlé reakce, Natož na takové, které sám neuslyším.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“