Delay a reverb return, co s tím?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Pernicek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. lis 2012 8:36:25

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Pernicek » pát 09. lis 2012 11:14:18

tak jsem použil tento vocoder a stejným principem to zkusmo propojil a funguje, díky

Obrázek

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Harman » pát 09. lis 2012 11:48:59

takže od začátku
AUXy (tedy pomocné výstup) - 1-4 jsou podle stage planu pro odposlechy(tedy pre-fader) a celkem běžně seřazený.
Následně potřebuješ další 3 mono auxy jako FX sendy. Odtud půjdeš do jednoltlivých reverbů (asi hall a drumroom) a delaye
Tyto efekty budou asi externí, tudíž jejích výstupy zadrátuješ do vstupů 19-24 na mixu.

Nemáš tam nějaké další volnépomocné výstupy jako třeba nezávislej center, matrix apod.?

Jenom pro informaci - co máš za mix? Jak to bude velký prostor? Jestli mají svýho zvukaře, tak mu zavolej a domluv se s ním! Je to první věc, co je třeba udělat, když se nesplňuje tech rider... V prostoru pro 50 lidí se ztratí, když nebude jeden reverb a nebudou komplet nabraný bicí, ale pokud to bude klub/sál pro 500 lidí, tak se už tolik osekávat nebude

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od blaha » pát 09. lis 2012 12:07:30

Tak, začni přesně od těch základních informací, co máš za pulty (a to i ten digitál) a další vybavení. Prostě trošku podrobněji rozepiš a popiš celou situaci.

A upřímě, jak to vidím do čeho se hrneš bez zkušeností a znalostí, navíc s pultem značky kterou odhaduju, že máš, jsi šílenec a masochista (bez urážky).

Jinak rozhodně doporučuju kontaktovat jejich zvukaře nebo manažera a vše probrat. Je vždy lepší to řešit včas, než pak přímo na místě, to už se moc udělat nedá.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pernicek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. lis 2012 8:36:25

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Pernicek » pát 09. lis 2012 12:25:59

Lidi, moc to hrotíte :D

Je fakt, že před některýma koncertama jsem z toho byl dost špatnej, protože mi to přišlo něco na způsob, jak kdybych přišel do elektrárny a tady si chlapče sedni, však víš co máš s tím pultem dělat...prostě časovaná bomba =)))

Ale vždycky to dopadlo dobře a měl jsem i kladné recenze na kvalitu zvuku atd....teď jen nastala situace, kdy to nejspíš jde o level výš, ale není potřeba propadat panice.

Tak jo, koncerty to všechno budou na klubové úrovni, max 100 lidí, ale tu se spíš na koncerty nechodí, než chodí..nejvíc jsem měl na filharmoniích atd a tam stačilo mluvený slovo a přisvítit :P

http://mixazni-pulty.heureka.cz/yamaha- ... 3godNx0ATA" onclick="window.open(this.href);return false; mix mám tento, je tu pak ještě crest audio, teď nevím typ a ten toho má víc, ale je to svým způsobem pevně daný v jednom sále, navíc dost těžkej na přepravu, žádnej rack na to není, to by nedělalo dobrotu to někam tahat...

Mně je úplně jasný, že to chce ovládnout ten digitál http://mixazni-pulty.heureka.cz/yamaha- ... 3godkBEAxg" onclick="window.open(this.href);return false; , ale tam se teda fakt nechytám...víceméně s ním umím jak s analogovým, jen s tím, že je to pro mě zatím tak milionkrát míň přehledný, takže ho zatím netahám, když z něj stejně víc nevymáčknu a jen by mě to zdržovalo v práci :shock:

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Harman » pát 09. lis 2012 12:36:07

na Crestu by to šlo, pokud je dost velkej a s 01V96 taky, pokud máš rozšířený vstupy ADATem. Fakt zavolej a domluv se, jestli budou stačit 2fx sendy...

Chceš tím říct, že po čtyřech měsících pojedeš dělat permanentně zvuk pro PPU? a bez outboardu(gate/comp)?

Pernicek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. lis 2012 8:36:25

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Pernicek » pát 09. lis 2012 12:50:56

Harman píše:na Crestu by to šlo, pokud je dost velkej a s 01V96 taky, pokud máš rozšířený vstupy ADATem. Fakt zavolej a domluv se, jestli budou stačit 2fx sendy...

Chceš tím říct, že po čtyřech měsících pojedeš dělat permanentně zvuk pro PPU? a bez outboardu(gate/comp)?

Jo je, má myslím 8x nebo 10x aux a k tomu ještě ty matrix výstupy

No, já tím nechci nic říkat, prostě to tak je...byla nabídka práce, já ji vzal a toto je pracovní náplň a všem je to víceméně jedno =)

Jinak k tomu compressoru, to jsem dnes chtěl si taky nějak pořešit...v jiným rideru (elektropop nebo tak něco) mám toto:

INPUT LIST FOH
1 Kopak mic B 52 gate
2 Virbl mic MD 421 compressor
3 Virbl mic e 604 compressor
4 Hihat mic KM 184
5 Tom mic e 604 gate
6 Floor mic e 604 gate
7 OH mic KM 184
8 OH mic KM 184
9 Mix Prokop L XLR compressor
10 Mix Prokop R XLR compressor
11 Zvu -Prokop L DI AR 133
12 Zvu -Prokop R DI AR 133
13 Zvu -Prokop Kick DI AR 133
14 Zvu -Prokop Kytara DI AR 133
15 Zvu – Petr P DI AR 133
16 Zvu – Petr L DI AR 133
17 Zvu – Petr Kick DI AR 133
18 Vocoder Petr L DI AR 133 + Beta 58 compressor
19 Vocoder Petr R DI AR 133 compressor
20 Voc Prokop mic SM 58 compressor
21 Voc Tomino mic SM 58 compressor
22 Pady Petr DI AR 133 compressor
23 Percuse / dechy mic Sm 57 compressor
24 Voc Petr mic Beta 58 compressor

takže je mi jasný, že to asi budu potřebovat...vytáhl jsem ze skladu toto http://www.gtp.com.au/musiclinkalto/ind ... o&id=CLE40" onclick="window.open(this.href);return false; , ale ani jsem se zatím nestihl zamyslet, jak bych to do okruhu zapojil, popřípadě jakou službu by mi to vlastně vykonalo

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od blaha » pát 09. lis 2012 13:15:11

Tak se ještě pochlub kde to je:
http://www.plasticpeople.eu/koncerty.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Jiriczek » pát 09. lis 2012 13:44:47

"Vy to moc hrotíte" :lol: ... no, ptáš se lidí kteří to dělají nejenom jako práci, ale i jako koníček a mají zájem na to aby jejich výsledek byl co možná nejlepší :wink:
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od jerry.hadr » pát 09. lis 2012 13:56:47

hlavne kontext otazek a jmena kapely vyvolava dojem, ze je treba to "trosicku hrotit"
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Pernicek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. lis 2012 8:36:25

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Pernicek » pát 09. lis 2012 14:10:55

to hrocení jsem myslel úplně jinak...informace vítám, jen mi přijde vyhrocený, že to bude průser, moc těžký atd. :wink:

prostě se mi stalo, že jsem se stal ze dne na den zvukařem, tak se s tím nějak peru...kdyby mi nezáleželo, abych to dělal dobře, tak nezakládám toto vlákno, kde před fundovanou obcí působím jako troll

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od TomasVv » pát 09. lis 2012 16:24:24

Nic ve zlém, každý jsme nějak začínali, ale podle rideru a tvých zkušeností si i s kapelou koledujete o pořádný průšvih.
Nebylo by lepší svěřit tento kšeft někomu zkušenějšímu a učit se na menších akcích?
Dělám, co mě baví.

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od banach » sob 10. lis 2012 2:20:25

Tak zrovna Plastici jsou vcelku nenáročná kapela vhodná i pro začátečníka... Ta je nakroucené hned a pak můžeš jít na kafe.

Pernicek: když máš máš 6 auxů a chceš 6 odposlechových cest, tak musíš jít s efekty na podskupiny (jak píše Lentil), u delayů to nevadí a u reverbů je to kupodivu také většinou akceptovatelné, nareverbuješ třeba zpěvy, hajtku, céčko, přechody a je to tak použitelné, platí, že někdy je méně více. Taky si nemusíš podskupiny pouštět do masteru, prostě je nechat jenom na efekty a všechny vstupy poslat přímo do LR. Když budeš dělat 5 cest a dva efekty, obětuj raději nemíchatelnost delaye než reverbu.

A teda jestli jste kupovali nové vybavení, stálo za to zvážit digitál, když se posčítá pult, párák, efekťák, multipiny k páráku a efekťáku, rozplety a já nevím co všechno, vyšlo by to ve výsledku levněji, nebo alespoň za stejné peníze s větší výbavou - se 32 vstupy a 16 sběrnicemi, co má i ten "blbý behringer" (nenavádím ke koupi, to je příklad) by ti to stačilo na všechny vesnické kapely a třeba i některé známější.

edit: sorry, přečetl jsem si až teď předchozí příspěvky, teda s 01 a MGčkem jste to moc nevyhráli.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od Patso » pon 12. lis 2012 10:08:41

Tak přesně tyhle fóra a vlákna miluju. Aneb, jak se teoreticky naučit čistě praktické věci. Je to jako bych po internetu vysvětloval, jak máš lyžovat na černé, i přes to, že jsi na tom nikdy nestál.

Shrnem to:
Máš li dost Auxů a externí reverb, udělej toto:
1. Z kteréhokoli volného auxu* veď signál do reverbu.
2. Z reverbu ho přiveď zpět na jakoukoli volnou kliku* na mixu.
3. Zapoj si na jakoukoli kliku mikrofon.
4. Nastav si tento mikrofon, aby jsi hezky zněl ( podmínkou je samozřejmě zapojené PA :-) )
5. Zvoleným auxem* pošli signál do reverbu
6. Zesil si zvolenou kliku* na mixu
7. ROZHODNĚ NEZESILUJ NA TÉTO KLICE* TEN SAMÝ AUX*!!!!!!!!
8. Už zbývá se to jen naučit :-) :-)
9. Učit se a zkoušet
10. Učit se a zkoušet
11. Učit se a zkoušet ....................................................

Ale tak pokud to už funguje tak je to ok :-)

Uživatelský avatar
maras

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od maras » pon 12. lis 2012 11:17:11

Ten "elektropop" jsou pokud se nemylim Midilidi, jezdil s nimi Zbynek Valka. Doporucuji dodrzet pozadovany pocet kompresoru, stejne tak DI boxu (slusnych). Pokud nemas tapovaci delay a slusnej hall, tak jim to rovnou rekni, jsou pry schopni si privezt svuj. Ale treba se to uz zmenilo. Osobne si myslim ze na ne nemas ani techniku, ani zkusenosti. Ale preji hodne stesti, to bude masakr :(

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Delay a reverb return, co s tím?

Příspěvek od KamilV » pon 12. lis 2012 11:31:32

Pořád čekám, že se Pernicek pochlubí, který koncert (datum a místo) bude dělat.
On se tu kde kdo v textu ohání, jak mu publikum chválilo zvuk. Ale když donde na lámání chleba...

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“