Hluchý zesilovač

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
kojott
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. bře 2013 20:54:05

Hluchý zesilovač

Příspěvek od kojott » úte 26. bře 2013 21:25:41

Dobrý den,jsem tady nový a mám problém.Když zapojím zeslovač doma do sítě,kontrolka se rozsvítí,větrák běží ale žádný zvuk z repra nejde(ani šum nebo brum),přitom ten samý zesilovač když zapnu v garáži(staré rozvody elektro) tak normálně hraje.Nedalo mi to a vyzkoušel jsem takhle i kytarovou hlavu VOX a pak i starý zesík Tesla Studiosolo a chovali se stejně,zkrátka rozsvítěj se ale ani nepípnou.Ve zkušebně(garáži) přitom hrajou normálně.Nechápu to,dům je novostavba 2 roky stará,samozřejmě s revizí elektrorozvodů a vše kolem elektriky doma funguje jak má,zkoušel jsem to z vícero zásuvek a pořád nic.Nevíte prosím kde by mohl být problém?Dík za jakoukoli radu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hluchý zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 26. bře 2013 22:50:59

A to s sebou do té garáže a zpátky taháš pokaždé i tu samou reprobednu ? Zdrojem signálu pro ty všechny zesilovače je na obou místech co ? Ono to pochopitelně dělá velmi silný dojem, že žádný zesilovač ani žádný rozvod elektriky žádný problém nemá, ale jednoduše není doma připojený buď fungující reproduktor nebo možná fungující zdroj signálu.

H.M.

kojott
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. bře 2013 20:54:05

Re: Hluchý zesilovač

Příspěvek od kojott » stř 27. bře 2013 10:22:46

Omlouvám se,jsem vůl,chyba byla v kabelu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hluchý zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 27. bře 2013 13:07:50

Nic se neděje, někdy je nejtěžší přijít na podobné pitomosti, protože člověk automaticky čeká, že problém bude v něčem složitém a ne tom nejjednodušším. Nedávno jsme tady dost dlouho bádali nad DSP, dokonalostí symetrie, stavem měřicího zesilovače a mikrofonu atd. hromada kontrolních měření s naprosto zmatečnými výsledky a samozřejmě výsledek - jeden upadlý/neupadlý drát v jednom cinchi. Tedy aspoň doufám, že jen tento jeden, nejhorší jsou dvě a více jednoduché, leč nestálé závady najednou, to se hodně blbě analyzuje a slepých uliček je ve složitém zařízení na výběr hodně.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“