Podklady od muzikantov

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Podklady od muzikantov

Příspěvek od zvukarmiso » ned 07. črc 2013 21:31:17

Ahojte

Po troch rokoch sa mi dnes stala takato vec:
Muzikanti prisli a doniesli si podklady. Mali 16 piesni v scenary a dali mi 13 cd. Chaos som tom mal a niektore cd nesli citat. Musel som to davať do notebooku, nastastie ze som ho tam mal.

Vačsina muzikantov mi doteraz nosila podklady ako mp3 na kluci alebo na minidisku.

Zaujimalo by ma ako riesite takuto situaciu, ked ledva stiham prehadzovat cd a nie este starať sa o to co sa deje na javisku ? Hlavne ked mam pc jednu piesen a spevak si zmysli inu zahlasi ju a cd prehravac to neprecita a musim to prehadzovať do pc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od blaha » ned 07. črc 2013 23:11:59

Do určité míry už mne to nechává chladným.

pokud je čas nagrabuju to do noťasu (mám ho sebou vždy).

pokud ne, snažím se aby to jelo, ale když něco nejde, tak se z toho prostě nepo.

A pokud to má jedna kapela (těch 13CD), pak už je to jejich blbost, že to nemají na jednom médiu, plus ideálně druhém záložním.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od banach » pon 08. črc 2013 0:26:02

Pokud dělám něco, co neznám, snažím se domluvit předem, buď s kapelním zvukařem, s manažerem nebo s kapelou. Většinou jim řeknu, ať mi podklady pošlou nebo ať si dovezou vlastní přehrávač.
A jinak CD přehrávače s sebou nevozím, když si je objednají, prosím, ale standardně ne, už se párkrát stalo, že chtěli něco pustit nebo měl být half-playback nebo píseň na nějaké taneční vystoupení a neřekli to předem, docela koukali, že nic nemám :-D a taky tím eliminuji stupidní intra, co si vozí kapely, haha

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 08. črc 2013 0:42:09

CD jsou čím dál větší bolest, dneska je máloco přehrává stejně spolehlivě, jako před dvaceti lety skoro všechno, navíc už není jen jedno CD, ale na víceméně stejném nosiči se může vyskytovat cokoli, co dotyčnému sice doma třeba v počítači nebo domácím kinu hraje, ale na kšeftu z toho 100% spolehlivý playback nedostanete. Čím amatérštější zákazník, tím míň to chápe, ten extrem s 13CD je opravdu hrozný, ale už jsem něco podobného taky viděl, předáno cca 20 minut před vystoupením, když je to ještě napůl z výpalků a jakžtakž popsáno fixou, žádné obaly, stopáže, tak to už nejde nazvat než sabotáží. A největší paradox - pokus vyrazit z nehrající části playbacku na dodaném CD statisícovou slevu z rozpočtu celé akce - jsme už tady taky měli.

H.M.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Frenk » pon 08. črc 2013 8:35:02

Tady bych asi rekl ze jsem zvukar a ne naky poustec, nastesti me to nezivi :D
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od KamilV » pon 08. črc 2013 10:09:29

Notebook vozím s sebou vždy. Tracky grabuju předem, když je na to čas.
Pokud to někdo donese přímo na plac a CD se nerozjede, naroutuju talkback do masteru
a omluvím se za kapelu, že se CD nenačetlo. Zatím mu vždy šlo nějak pomoct, aby
se, třebaže se spožděním, načetlo.
Není to ovšem chyba zvukaře, někdy jsou ta CD jak rytina do hliněné destičky.

zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od zvukarmiso » úte 09. črc 2013 9:08:45

Diky za rady.

Mna len nasralo to, že ked som s nimi volal, tak mi povedali ze podklady budu na 2 minidiskoch. Realita bola ina, doniesli mi 13 cd, 2 min pred vystupenim cele to bolo plny playback a este som bol ten najhorsi, že dve piesne nesli a na konci mi spravili to, že zahlasili nejake piesne ktoré mali na nejakom cd (mimo playlistu, ktory mi napisali) a kym som to našiel tak stracha hruza.

Poucenie asi do buducna, ako to čitam CD zo sebou nenosit :D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od blaha » úte 09. črc 2013 10:47:01

Jinak třeba MD sebou netahám skoro vůbec (pokud není požadavek) a CD zrovna tak, ale to je řešitelné, protože NTB mám sebou vždy.

Naopak v divadle je to jinak tam se MD využívá častěji než CD nebo jiná média (u divadel). A školy na školní akademie mám už naučené, že většinu nosí na USB a na přípravu je docela čas.

I když teď mě docela bavili s Akademií jednoho uměleckého tábora, kde se věci nosili během generálky i představení a to jak hudební podklady, tak věci na projekci, ale taky se to zvládlo :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od TomasVv » úte 09. črc 2013 14:01:38

Nedávno za mnou přišla paní učitelka s kazetou, že to nemá na ničem jiném a neumí převádět kazety na CD. Dost se divila, že nevozím kazeťák. nakonec přinesla nějaký školní, fungoval, měl sluchátkový výstup na 3,5 mm jack, a ovládala si to pančelka sama. Takže to ani nebylo na mě, když hledala správnou písničku.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Návštěvník » úte 09. črc 2013 15:50:46

No ono usb tiež nie je "dar z nebies" spravidla je zaprasene gigabajtami dat v ktorich sa neorientuje ani ich majitel, audio v milionoch formatov ...a už som zažil dj ktoremu na akcii priniesli usb s podkladmi, strčil ho do ntb a už ho nerozchodil :-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 09. črc 2013 15:59:39

Jo jo, soušky jsou nejlepší :-)))
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Letho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 16. čer 2013 11:33:21

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Letho » úte 09. črc 2013 22:41:43

Na ty pomatence s třinácti cédéčky je skvělý program iTunes od Applu, velice rychle importuje skladby z CD do HDD do samostatných playlistů a lze i pohodlně "šachovat" s pořadím.
LTH

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od saty_cz » pon 15. črc 2013 16:26:58

Letho píše:Na ty pomatence s třinácti cédéčky je skvělý program iTunes od Applu, velice rychle importuje skladby z CD do HDD do samostatných playlistů a lze i pohodlně "šachovat" s pořadím.
LTH
Jo obzvlášť když můj, nový mac pro retina nemá mechaniku ...

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od jerry.hadr » pon 15. črc 2013 20:34:49

Kdyz to jde zjistit predem: upozornim na _nutnost_ zalozniho media (nejlepe jineho typu), pripadne rovnou navrhnu, ze si to muzou prinest i s prehravadlem, ktere pak pripojim. To je ta lepsi varianta.
Kdyz je to jako "bonus", cili prekvapko, tak se snazim pomoct (standardne jezdim s notebookem), ale jatra si netrham. Krcim rameny a rikam, ze to meli rict predem (to same jako reakce na nenadale ozvuceni kamarada harfisty, ktery sel nahodou kolem, pripadne odboceni kameroveho zaznamu v pulce koncertu...). Bych se z toho jinak asi zblaznil...
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od kanjec » úte 11. bře 2014 17:45:32

Jako nejzajímavější varianta mi přijdou 2x XLR + 2x DI-Box + 1x 3,5mm jack - 2x 6,3mm jack. A nakonec ať si zapojí, co chtějí a pouštějí si to z podia kdy chtějí.

Podobnou zkušenost jsme udělali s "kapelou" Holki, sice přinesli CD, ale rozchodili jsme ho až na 2. zařízení a u druhé písničky to začalo slušně přeskakovat. To koukali! Pak jsme to grabli a dohráli.
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“