Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Tomas

Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od Tomas » stř 18. zář 2013 22:40:30

Dobrý den,
náš bubeník si koupil mikrofon Shure WH20 XLR a zvukař (vždy ten samý), mu pokaždé při zvučení řekne že má slabý výstup a telefonní kvalitu. Díval jsem se na technické údaje a výstup má 0,45 mV (jestli jsem to správně pochopil) pro srovnání SM58 má 1,85mV, což je o dost víc. Prosím o radu jak takový mikrofon nazvučit. Má s ním někdo zkušenosti? Je to skutečně takový šmejd? Máme ho prodat a koupit jiný?
Děkuji. Tomas.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od blaha » stř 18. zář 2013 23:21:33

Mrkni na názor z diskuze pod popisem:
http://www.audiotek.cz/product-13052-shure-wh20xlr

je to už z roku 2011 to mohlo varovat

pravda kdysi v kapele jsme tenhle mikrofon u bubeníka taky měli, ale tam bylo vše zvukařsky trochu jinak ("pravěk"), a teď už si moc nevzpomínám jak to z něj lezlo, ale myslím si, že to nějaká bomba nebyla, on teda moc nezpíval, spíš jen nějaký doplňkový výkřiky.

Já dávám bubeníkovi cenově dostupný Audix OM2. Tuším, že dost doporučovaný je OM5 nebo 7.
Zažil jsem i Betu56 u bicích na zpěv, kapela si to tak přála, ale že by mě to nějak přesvědčilo o vhodnosti takového využití tohoto mikrofonu to asi moc ne.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od maly_medved » čtv 19. zář 2013 17:43:28

Nepíšeš jestli se jedná o back doprovodný zpěv, který se vyskytne občas v nějaké skladbě nebo jestli jde o lead hlavní zpěv . Je to kompromis, mikrofon sbírá i bordel od bicích a celkový sound kapely dost zašpiní.

U bubeníka je to ouvej , zkoušel jsem víc náhlavních mikrofonů v dražší cenové hladině a taky to prostě nebylo ono. Nejlepší zkušenost například s klasickou Shure Beta a v kombinaci s vypínačem ( pokud bubeník zvládá ) a lépe s Optogate ( například Optogate PB-05 ) . Bomba ! Ale bubeník musí spolupracovat a například si mikrofon na rameni odklonit když nezpívá atd. Je to vždy o spolupráci

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od Návštěvník » ned 26. led 2014 12:33:05

Tenhle mikrofon už několik let požívám. Jelikož za bicíma řvu v metalový kapele(ne jen občas ale pořád,páč jsem frontman:-), bubnující), tak je tahle náhlavní souprava velkym pomocníkem. Pro mě je výhodou to, že není až tak dobrej a proto mi vyhovuje a kupodivu i většině zvukařů. Oni k tomu přistupujou s mírnejma rozpakama, ale pak zjistí, že je to pro můj řev za bicíma ta nejlepší volba. To hlavně kvůli tomu, že mi do toho nelezou bicí, lépe ne tolik. Kup si opravdu kvalitní a citlivej mikrofon a zvukař se z toho pos..e jak mu do toho polezou samo o sobě hlučný bicí. Myslim že je to dobrá volba pro řev za bicíma, nemluvim však o zpěvu s tim zkušenosti nemám.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od MADMAX » pon 27. led 2014 9:11:49

Bubeník nemá co zpívat, to je asi jako kdyby chtěl zpívat saxofonista (samozřejmě i v průběhu toho, co hraje na ságo :-DDDD). Skoro vždycky to bude jen a jen opruz - v jakémkoli mikrofonu bude funění (protože hrát na bicí je prostě fyzicky náročná záležitost) a přeslechy z bubnů, skoky hlasitosti způsobené pohybem bubeníka kolem mikrofonu... zakomprimovat se to nedá, protože tím přeslechy z bicích vylezou o 100%...
Pokud se týče headworn mikrofonů, většina z nich je mizerné kvality. Ty dobré (např. SHURE WCM-16, DPA d:fine) jsou zase extrémně drahé.
- Pokud jde o řev, to je jiná. A pak jsou lidi, kteří zpívat za bicími prostě dokážou, ale je jich naprostý minimum. Třeba David Koller.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od Návštěvník » stř 29. led 2014 11:06:29

Raz sme zvučili borca, čo si pustil metronom do uzavretých sluchátiek, aby cez ne pocul, tak si nechal vyhulit monitor tak, že to bola čistá vražda ...a do toho chcel ešte spievať.
Ani David Koller za bicími neodspieva celý koncert ...to dokázal iba Víťa Vávra :D

Uživatelský avatar
JJ72

Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od JJ72 » pát 30. kvě 2014 11:05:41

Ahoj...
ještě jeden příklad Milan Cais... má hlavový mikr. (značku ani typ neznám) a většinou mu rozumím... někdy víc, než na nahrávkách :)
já používám tento (viz níže)... nahrávám si zkoušky míchám si je (naprostá spokojenost, až na to, že se mi blbě přidělává na sluchátka-btw jako odposlech používám sluchátka...) hraju s ním na koncertech a zpívám nejen voc (různé druhy hudby - indie, hip hop)... občas celé refrény a prý je mi dost často rozumět lépe, než klukům co zpívají na SM58 (či jiné), když jsem hrál na kejtru, tak mi na SM58 také nebylo moc rozumět..prý... takový malý paradox :)

ještě něco... mikrofon musí mít pořádně na ústech, pořádně ji také otvírat, nekuňkat a jestli jej chce zesílit, tak například přes mix... a následně DI (otestováno a nikde nikdy nebyl problém... (špatné i dobré aparáty) (jen jednou byl problém, ale to nešlo vyřešit vůbec nic... blbej mix, ožrajel zvukař, prostě paráda párty :)

http://www.muzikant.cz/zbozi/shure-sm10a-cn-16723.php

Uživatelský avatar
Tomáš | Všeprozvuk
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: sob 28. úno 2015 17:24:35

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od Tomáš | Všeprozvuk » stř 27. led 2016 21:11:11

Náhlavní mikrofon SHURE WH 20 je dynamický kardioidní mikrofon a do těch se prostě musí zpívat fakt hodně nahlas nebo řvát jak píše jeden z vás, aby bylo něco vůbec slyšet. Zato je ale výhodou, že máte minimum přeslechů, ale pokud použijete třeba za bicí mikrofon: Audio-Technica ATM 75 (přidávám odkaz), který je také kardioidní, ale kondenzátorový zvuk bude lepší, a při živých koncertech to bude ještě lepší.

Napsal jsem pár dalších tipů do článku: Jaký hlavový mikrofon pro bubeníka?
Podívejte se tady na tomto odkaze: http://vseprozvuk.cz/jaky-hlavovy-mikro ... lik-reseni

Jsou tam další typy náhlavních mikrofonu pro bubeníky taky jejich bezdrátové řešení.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Náhlavní dynamický mikrofon Shure WH20 XLR

Příspěvek od exxxi » stř 27. led 2016 21:26:40

Ani Víta Vávra už to nedokáže :)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“