Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jirka G.

Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od Jirka G. » pon 09. pro 2013 9:31:23

Mám bezdráty AKG 40, jsou zapojeny do pultu kde je na všech vstupech zapnutý fantom, jinak to nelze. (Mackie DL-1608) , jsou ty bezdrátové přijímače na to připraveny ? že do nich může jít +48V ?

Používám současně také kondenzátorové mikrofony takže fantom nemůžu vypnout.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od KamilV » pon 09. pro 2013 10:21:47

Mělo by to být popsáno v manuálu k přijímači, ale některým fantom vadí a tak trochu i z principu bych se tomu vyhl. I kdyby to přijímač běžně ustál, vždy se najde někdo, kdo to po fantomem odpojí...
Pokud má pult fantom globální a není těch koďanů mnoho, pouvažoval bych o vnoření extern. napáječů a na pultu fantom vypl.

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od Lupiino » pon 09. pro 2013 10:39:21

1) Buďto externí napájení, nebo spínače (resp. vypínače) dobastlit do mixu.
2) Opačná cesta - lze oddělit napájení např. pro 1 či 2 vstupy vložením kondenzátorů - ty sice propustí nf signál, ale ne ss napětí. Možná by se ti hodilo právě tohle ;)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od blaha » pon 09. pro 2013 10:42:44

Já se s problémem phantomu setkal u bezdrátů vlastně jen jednou a to u Dexonů, což mě vlastně ani tak moc nepřekvapilo, ale i tak sady fungovaly i se zapnutým phantomem, jen jednou to zrovna nějak příjmači moc nesedlo a odešel v něm jeden tranzistor, po výměně zase bez problémů, ale stejně šly do světa (jinak stály za prd).

Ale DL1608 má i 4 kombo vstupy, tak by se daly ty bezdráty připojit linkovými kabely, na jacky se Phantom netahá.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Jirka G.

Re: Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od Jirka G. » pon 09. pro 2013 10:45:16

Děkuji za v podstatě potvrzení mé teorie....
DL1608 je sice na trs vstupech 13-16 bez fantomu ale Bezdrátů je zapojeno celkem 6ks.
A na sbory používám excelentní AT-710 tky. Takže asi je budu muset napájet externě. Nebo je nahradit nějakou dynamikou. Ale ten zvuk audiotechniky 710 je opravdu vynikající i když je zpěvák metr od mikrofonu.Krásný plný zvuk, žádný vykastrovanec :-)
A co se týče zpětné vazby je na tom stejně jako senn. e935. Nevím jak se to klukům v Audiotechnice povedlo ale je to velmi užitečný LIVE koďan a asi se mi ho moc měnit nechce.

Uživatelský avatar
Jirka G.

Re: Bezdráty a zapnutý fantom na mixu

Příspěvek od Jirka G. » pon 09. pro 2013 10:48:16

Doplňuji plný název Audio-Technica ATM710 ..

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“