Nepočuť spev

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
blackjack
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. lis 2014 16:47:39

Nepočuť spev

Příspěvek od blackjack » sob 01. lis 2014 17:04:42

Zdravím Vás zvukový čarodejníci.

Vyskytol sa nám v kapele taký problém. Máme 2x 300W aktívne reproduktory, no ak do mixu zapojíme mikrofón tak speváka je slabo počuť. Nechcem veľmi "vyhulovať" bedne aby mi tam neblikal clip. Na mixe všetko nastavím na hranicu aby mi tan neblikal Peak, no speváka je aj tak slabo počuť.
Gitaristi používajú iba 30W line 6 komba no narobia viacej hluku. Miestnosť nieje nijak zvukovo izolovaná ani sa tam nenachádzajú žiadne akustické peny, sú to len holé steny čo nieje práve najlepšie, no iná možnosť nieje.
Mal by som k tým reproduktorom dokúpiť nejaký zosilovač alebo nejak inač nastaviť mix poprípade nastavenie reproduktorov?

reproduktory sú 12 palcové- Level a Volume mám tak na 3-tej hodine
Mixpult - Level niečo cez dvanástku a Gain tak isto

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od zahy » sob 01. lis 2014 17:33:43

A jedem:
Jména a nejlépe odkazy na mix, bedny, mic.
Jinak jsou tyto informace k ničemu. U těch beden ale nevadí "volume" treba na 3/4 nebo naplno, pokud víš co děláš.
To že je dáš na málo ti clipu nezabrání, je to jenom ÚTLUM pro vstupní signál. Tedy alespon u věčiny aktivek.
Napiš modely a potom se posunem dál - jak nastavit mix a bedny, raději blbuvzorně--

Třeba máš neco špatně zapojené.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

blackjack
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. lis 2014 16:47:39

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od blackjack » sob 01. lis 2014 17:48:58

reproduktory sú Skytec EPA-12
Mixpult je nejaký RHSound za sto euro
ja viem že je to lacná výbava, no ten strom na ktorom rastú peniaze mi vyschol :D
Mic je Shure ale na model si teraz narýchlo nespomeniem.

Zapojenie mám následovné: Mikrofón mám zapojený XLR káblom do mixu (mic1) z mixu z Main Out mi idú káble do reproduktorov.
A s jazdcom na pravo (už si nepamätám ako sa to presne volá) zájdem na 0dB

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 01. lis 2014 20:47:44

Mělo by to mít vstup i přímo pro mikrofon, vynechej mix, aby se omezila možnost nějakého špatného nastavení. Jen zaručeně dobrý mikrofon a jeho kabel do mikrofonního vstupu bedny. Pokud to nehraje dost ani když jsou všechny knoflíky napravo (zapomeň na nějaké stupnice na nich, začni někde na polovině a nastavuj podle ucha), poslouchat se samozřejmě musí PŘED bednou a zpívat ZA NÍ, tak je to asi rozbité anebo jsi dostal přesně to, co sis zaplatil. Udávaných 122dB max je opravdu tak málo, že to musí přehrát skoro každé kytarové kombo, ovšem zcela to odpovídá ceně...

H.M.

blackjack
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. lis 2014 16:47:39

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od blackjack » sob 01. lis 2014 22:13:14

No hej za málo peňazí veľa muziky asi nespravíme :D
Ak zapojím mikrofón priamo do reproduktora, tak mi vlastne pôjde spev iba na tom jednom reproduktore, nie ? to bude v podstate asi ešte horšie než by som mal spev v oboch reproduktoroch.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od KamilV » sob 01. lis 2014 22:22:53

Bylo to myšleno jako test, abys eliminoval špatné nastavení na mixu.
Jinak: jak hlasitě je zpěv samotný (tj. když kapela nehraje)? Pokud je to nějaká malá místnost plná odrazů a nevhodný mikrofon, může do beden prolízat i ta kapela a zpěv se tím utopí...
Jak už tě vyzvali, chce to přesně napsat typy.

Pokud komba nejsou lampová, není důvod hrát nahlas. Příp. je natočit přímo na kytaristy, aby je slyšeli primárně oni.

Nejlepší by bylo (předpokládám, že řešíte situaci ve zkušebně) pozvat nějakého zvukaře z okolí, aby vám pomohl a ukázal "co a jak".

blackjack
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. lis 2014 16:47:39

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od blackjack » sob 01. lis 2014 22:40:49

Práve to, že miestnosť sú prevažne holé steny. Ak spieva sám a do toho maximálne gitary idú, tak je to ešte v pohode, no ak sa pripojí bubeník tak je prúser. Jeho tichšie nedáme :D Jedine ho dať za plexisklo.
Tak ja teda skúsim tie reproduktory otočiť smerom ku kapele, dúfam že z toho nebude bordel.

Pavel007
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31. kvě 2014 9:38:47

Re: Nepočuť spev

Příspěvek od Pavel007 » úte 04. lis 2014 21:20:26

Á, takže bicí souprava a aktivní noname 150W RMS (papírově) bedna za 3 litry, čili ve spojitosti s holými stěnami zřejmě bude všechno v pořádku. :)

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“