Skytec st-250-rušení

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pospa.josifek

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od pospa.josifek » pon 20. črc 2015 20:22:48

Mám dvě auta - jedno firemní a druhý svoje. V jednom autu je díra na flashku a ve druhým není. :D A rádio mi hraje s tím sound systémem fakt super, nevidím důvod, proč bych ho měl měnit. Toť první věc a druhá, že nějakej zvukař si to umí zapojit (ale to jsem v životě u zvukaře neviděl) a já si to třeba zapojit neumím, to je to. A víte proč? Protože jsem to v životě nepotřeboval. ;)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od blaha » pon 20. črc 2015 22:14:20

Autorádia se třeba úplně běžně používají u rozhlasových stanic pro 100V rozvody, ať už pro obecní rozhlas, tak rozhlas po budově.
Navíc tady nikdo nemluví o autorádiu, který si vyndáš z auta, ale o autorádiu, který si koupíš sólo, zapojení není až tak složité, pžipojíš anténu, napájení, jsou tam dva dráty na 12V jeden udržovací na paměť, druhej klíčkovej na napájení rádia, k tomu pochopitelně je drát, kterej jde na minus pól baterky, kostru. Pak tam bývá ještě drát ovládání antény, ten tě až tak nezajímá. A pak tam je bareka 8mi vývodů na připojení 4 reproduktorů, nic komplikovanýho.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od PeBe » úte 21. črc 2015 7:16:17

že nějakej zvukař si to umí zapojit
Ani špetku ve zlém, ale na zvukařském fóru se jaksi z principu očekává, že tazatel má podobné nadpřirozené schopnosti ;-)

Bazary jsou autorádií plné. Různých značek a různých kvalit. Bohužel je tam však většinou dávají vyfetlí čorkaři, takže pokud máš odpor k podpoře tohoto segmentu trhu a ani bych se nedivil, pak se určitě bude dát sehnat vhodné rádio i ve sběrném dvoře. A zadarmo. Dost možná se sousedovi válí dvě tři na ponku. Na jeho zapojení skutečně není nic těžkého. Po pár minutách googlení budeš mít obsazení konektorů a po několika dalších desítkách minut poznáš, jestli půjdeš rádio do sběrného dvora vrátit, nebo začneš bastlit krabici :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
pospa.josifek

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od pospa.josifek » úte 21. črc 2015 13:46:31

Aha ;) Tak díky. Zdeňku, jako nic proti, nadávas na Skytec, ale na první stránce jsem ti psal, abys mi navrhl něco podobného s baterií, dvouma wireless mikrofonama a 250W. Nic jsi nenavrhl, takže to znamená, že nic jiného než Skytec není. :) Takže nevím, proč nadávas. ;)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od blaha » úte 21. črc 2015 14:36:24

Teď nevím jestli myslíš mě, nebo Huberta, ale on tady prostě návrh padnul.
Ten Skytec ti na baterku bude hrát tak max. 30W, protože to jinak fyzicky není možné.
Nikomu tady se nechce a ani by nenapadlo hledat nějaký takovýhle zařízení pro zvuk na zahradu (opravdu netuším na co by mi na zahradě byli dva bezdráty.
Většina z nás by to řešila právě autorádiem (cca 1,5-2k s CD/MP3/USB 4x40W Pioneer, Kenwood, JVC, apod., za 3k i s BT), 4mi reproduktory (ať již auto vestavěné do krabičky, nebo nějaký starší Tesly, nebo zmiňované bedýnky od Geiusu, třeba tady na aukru je maj za 2,- Kč http://aukro.cz/reprosoustava-genius-sw ... 60994.html) nějaká kabeláž, redukce ISO na dráty, anténa (podle dýlky drátů 1-2k) a napájecí zdroj s baterií (tak cca 3-4k, ať to řešíš origoš, nebo třeba autobaterka a nabíječka), jo a nějaká bedýnka na to.
Takže i když na tobě zbude pouze zapojení, vejdeš se do 10k bez problémů s max. konfigurací, pokud si něco dokutíš sám, využiješ něco co dům dal, klidně se vejdeš za polovinu klidně i míň. Jediný co nemáš, nemáš možnost pokřikovat na souseda přes bezdrátový mikrofon.
Rozhodně tedy Skytec + Redstar radio jako nejvýhodnější volbu ozvučení zahrady nevidím.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 21. črc 2015 18:16:19

Asi tak, my bychom to skoro všichni řešili jinak, protože tomu rozumíme a umíme to. Ty tomu podle vlastního vyjádření nerozumíš a neumíš si ani zapojit autorádio, což umí opravdu kdekdo a nemusí k tomu být zvukařem. Takže ty jsi si koupil krabici, která je podle tebe dokonalá a jediný problém má v tom, že bezdráty na zahradě nepotřebuješ, kdežto hrát z radia bys potřeboval a ona ta krabice ruší tak mohutně, že to znemožňuje.
Navíc je úplně jasné, že naprostý laik by si prostě koupil větší přenosné radio, to by mu hrálo zcela vyhovujícně, klidně by ho mohl napájet i z externí baterky nebo baterky v autě (kromě sítě a baterek uvnitř něj) a neřešil by ŽÁDNÝ problém. Ani to nestojí tolik. Sice to není naše parketa, ale už jsme dodávali jedné mateřské školce v rámci sestavy aparátu i "jezevčíky" Sencor a JVC (obojí také přehrává kdeco) a je s tím spokojenost a to děti nadělají kraválu víc jak sekačka :-)
Chtěl jsi radu, dostal jsi rady. Klidně tomu říkej nadávky, na faktech to nic nemění. Já jsem se na začátku snažil radit, jak rušení maximálně eliminovat. Pokud jsi postupoval podle toho a stejně se nezadařilo, tak máš nepoužitelnou kombinaci věcí, kterou sis pořídil ty sám a bez našich rad a to prostě nemusí jít na dálku slovně napravit.

H.M.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od Robert » úte 21. črc 2015 20:55:51

dám tady ještě jednu radu. Ukázat prodejci problém a reklamovat. Je to problém daných zařízení a ten radou neopravíme.

Uživatelský avatar
pospa.josifek

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od pospa.josifek » úte 21. črc 2015 22:49:56

Nemyslel jsem Zdeňka z Prodance, myslel jsem Zdeňka Bláhu, protože říká , že je Skytec na nic.. Tu bednu jsem si koupil do školy, I v návodu píšou karaoke set, takže je v celku logický, že chyběj zvuku kapku středy.. Nemá cenu pro mě koupit si rádio, když k tomu někdo zpívá a musel bych to pak rozpojovat. Tady to hodím nabít, pak zapnu, nastavím korekce a je to ready to go. :) Nenadavam, jen píšu, co si myslím. K ceně je a funkčnosti je cena podle mě oprávněná,podle mě nemá smysl si kupovat autorádio anebo mix a bedny za 20 000 Kč. Na nějaký to hraní s dětmi to stačí bohatě, řve to taky moc. :D Když už jsem u toho "hodnocení", očekával bych vyšší citlivost korekcí. Zdenkovi z Prodance (nebo Hubertovi , zřejmě se střídají dva lidi na účtě nebo co) bych rád poděkoval za rady, které bohužel nefungovaly.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od blaha » úte 21. črc 2015 23:23:21

Sorry, Skytec na nic není, je přesně pro tebe a podobné, kteří si myslí, že dětem to stačí, stejně jako super malinovka z uhlí atp.
Už jsem to několikrát zažil, Skytec, RH Sound, Dexon, QTX, apod., je to příšerné co lidi dokážou dětem servírovat a ještě je přesvědčovat o tom, že to zvuk.
Smekám před všema, kdo se před tím, než nakoupí něco co má super popisek,ještě suprovější cenu na ještě velmi spolehlivém e-shopu s velkou reklamou v rádiu, přijde sem na fórum, nebo do nějakého slušného obchodu, poradit a nechá se přesvědčit, že se opravdu zázraky nedějí a něco jako instantní PA za pár korun opravdu nekoná. Před těma, kteří si o tom něco zjistí, alespoň se zapasují do reálné cenové relace a sem už přijdou s dotazem na bedny, které smysl mají.
Sousta dotazů tu vzniká právě na modelu mám to a to, něco mi na tom odešlo, něco mi na tom nefunguje dohromady, a většina se týká právě RH, Skytec, teď naposledy ElectronicsStar (nebo jak se to píše), předposlední Hama mikrofonu. To snad ani na toho Behringera není v tom poměru skoro žádnej dotaz, že by něco nefungovalo tak jak má a čemu odpovídá cenové zařazení. Alespoň máme na co odpovídat a o čem diskutovat, ale pořád kolem dokola odpovídat to samý, už to unavuje.
Prostě je to k ničemu, když se to používat nedá, což byl původní důvod založení dotazu. A asi jsi jediný koho to opravdu překvapilo, že to kloudně nefunguje.

Bohužel pokud to lidi stále kupují, tak se to bude stále někdo prodávat. A pak se bohužel stane to, že přijdou třeba lidi ze školy, nebo hasiči, že by chtěli koupit nějaký ozvučení a že na netu je sestava 2 beden se stativy i mikrofony za 10k, tak proč jim nabízím něco za 20-30k, pak je to boj jim vysvětlit proč tomu tak je a je to taky furt dokola.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
xxx3

Re: Skytec st-250-rušení

Příspěvek od xxx3 » stř 22. črc 2015 13:30:19

ale on ten Skytec opravdu je na nic. To není už ani low end (jako třeba řada kousků od Behringeru), ale spíš zvukařský suterén. To, že to normálně používáte ve škole pro děti, je dost smutné. Navíc když někdo koupí malému děcku třeba vylisovanou zobcovou flétnu v hračkářství za 50 kč (což je tak ekvivalent techniky skytec), tak není problém oželet takovou marginální částku a koupit něco lepšího. odepsat 12 tisíc v českém školství už zase taková sranda není, takže se budete tímto "skvělým systémem" oblažovat ještě dlouho (pokud tedy přežije víc než pár let). A že to dostatečně "řve"? Řve i motorová pila, tohle asi nebude zrovna měřítko kvality. Prosím, napište, že aspoň nejste hudebkář.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“