BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 13:30:09

OK zabrousil jsem jeste jednou do spleti "nadavek" a "karani" a nasel toto: Galvanické oddělení linkovým signálovým trafem 1:1 může pomoci s různými věcmi, prostě ho ale nejdřív musíš mít a ne bádat nad tím, co ti o tom kdo naslibuje. Mne překvapuje, že tak základní věc se do toho rozpočtu nevešla, on to Dexon nevede ? Pravděpodobně nepotřebuješ dvoukanál, protože asi jedete v monu (?), samozřejmě musí být pasivní, s trafem. Pochopitelně jedno nemusí stačit, v extremním případě by taky mohla chtít jedno každá bedna, ale to už uvidíš sám, jak to kde dopadne.....TAKZE TEDA URCITE KOUPIT?

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od vitek_cz » pát 11. bře 2016 14:04:24

Tahat symetrickou linku 10 - cca 70m je bezna vec a s kvalitni technikou, elektrikou nepotrebujes nic navic. Pokud tam je brum, tak je otazka proc. Nazev DI box se pouziva casto spatne. Oddelovaci trafo (pasivni DIbox) si kup urcite. A klidne vice nez jeden. Je to bezna vec, kterou musis mit s sebou. Je to prvni vec, co zkusis zaradit do linky, jestli to nepomuze.

Jinak existuji specialni DIBOXY s nizsi vystupni impedanci, ktere jsou urceny pro delsi vedeni symetrickeho kabelu. To by Te ale vysel kus treba na 5.000,- Napr. to dela KV2 audio..

A pak se uz smir s tim, ze si dostal vynadano. Hajit techniku Dexon na zvukarskem foru je jako chvalit Fabii na tuningovem srazu.. Navic si k tomu pridal trochu arogance typu "vim, co kupuju", ktera se Ti hned vratila zpatky.. (-: Jednoduchy.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Bassman » pát 11. bře 2016 14:12:31

No ja by som hlavne hladal kedy brum vznika. Ako som uz pisal tym postupnym pripajanim zariadeni do retazca by si na to mohol prist (pozor, ona to moze byt aj urcita kombinacia zariadeni). Hlavne treba dat vsetko na jednu fazu (na jednu zastrcku), ak bude ticho, tak je to jasne a mas potom dve moznosti. Nosit so sebou kufor predlzovaciek, alebo si kupit tie "vajicka", konkretne modely ti ponukol Zdenek.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 14:19:19

OK Dekuji jeste jednou. Muzu se zeptat jake prodluzovacky pouzivate a kde nakoupit?
Zdenku, mas tam nejake dobre prodluzky? Nasel jsem jen 7 m? Potrebuju tak 2 pary dvacitek a 1 par desitek
Naposledy upravil(a) ronoboy dne pát 11. bře 2016 14:29:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 11. bře 2016 14:29:20

V těch KV2 myslím trafa nejsou, je to jen budič symetrické linky s velmi malou výstupní impedancí a schopností dávat velké proudy, takže je mu egál, co se připojí za kapacity a odpory na jeho výstup, mám dojem, že to jede na 50ohmech nebo tak nějak. Ale nesleduju to, třeba taky něco mají s trafem.
V terminologii je zmatek odjakživa, já jsem se rozhodl tyhle krabičky všechny řadit pod diboxy, protože těch "opravdových muzikantských" je takové spektrum, že je klidně do sebe můžou už integrovat taky. Nakonec čím se připojí nástroj typu klávesy nebo "nástroj" typu NB či gramec s RIAA předzesilovačem ? Ta původní idea, že dibox musí cosi silného zeslabovat, aby to šlo strčit do mikrofonního vstupu a XLR, už dávno vyčpěla, jak výstupy, tak hlavně vstupy už umí vesměs pracovat s linkovu úrovní (u digitálů skoro bez výjimky). Nemíním se o tom hádat s většími tradicionalisty tipu Martina Dušáka :-), prostě jsem se sám za sebe rozhodl, jak to budu vidět a označovat já.
Co naopak v poslední době získává na důležitosti, je to galvanické oddělení a velmi dobrá symetrie, podstatné a někdy i nezbytné pro oddělení rušení z všemožného spínaného zařízení kolem nás. Kromě jiného to můžou být třeba i ty projektory a vše, z čeho jde jejich signál. Takže ano, takové trafo 1:1, schopné slušně přenést i pár V je v kufru potřeba mít, raději víckrát. Nebude vždycky potřeba, nevyřeší úplně všechno, ale je to jeden z nejdůležitějších a v podstatě nenahraditelných nástrojů, jak řešit nečekané potíže na místě. Doma, v klidu, to třeba půjde i jinak, ale na kšeftu i jen měnění kabelů a zkoušení jiných silových rozvodů bude mnohem dražší.

H.M.

A ještě ten NS100 - i když se v popisu píše, že útlum je nastavitelný na 0/20/40dB, jde pravděpodobně pouze o útlum odporového děliče (toto je běžná past v parametrech více "pravých muzikantských diboxů", nejen u Dexonu, ale i u mnohem lepších značek a prodejců) a už samotné trafo má sestupný poměr cca 10:1, to se dá odvodit z avizované transformace impedance 50kohm:600ohm. Tedy pro propojení linky do linkového vstupu nepoužitelné. Lze použít tam, kde je vstup mikrofonní, ale obecně to nejde doporučovat, i když ho mají i některé aktivní bedny. Podobná krabička bývá levná, u nás to reprezentuje tohle:

http://www.prodance.cz/dxi-di-box-pasivni.html
Naposledy upravil(a) Zdeněk Prodance dne pát 11. bře 2016 14:39:42, celkem upraveno 1 x.

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 14:38:18

SUPER!
Kdyz objednam dva kousky jeste dnes, muzu je mit do stredy?
Co ty prodluzky? Nasly by se nejake delsi nez 7 m? Jeste bych potreboval nejake prepetovky, vidim ze tam mas i za dobre ceny za Duck Tape.....OK, to uz asi nepatri sem, klidne mi napis PM.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Bassman » pát 11. bře 2016 14:38:40

Ja som si predlzky robil. Robil som si totiz aj vselijake speciality. Ale hlavne kabel nech je radsej nejaky maksi, dobre sa to potom schovava popri prahoch, zarubniach, popri stenach a dobre sa s tym manipuluje vseobecne (tvrdy kabel sa v kufri kadejako skruti a potom to vsade odstava a treba to kazdy meter lepit k podlahe). A dobre je pozret si aj zasuvkove krabice s viacerimi zasuvkami, v akom uhle su zasuvky. Ked potrebujes do krabice s viacerimi zasuvkami postrkat niekolko lomenych zasuviek, moze to byt docela problem.

Ale ja si so silnoprudom az tak moc nerozumiem, takze este sa tu objavia snad aj prinosnejsie postrehy.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Bassman » pát 11. bře 2016 14:48:06

Inac by ma celkom zaujimalo, ked to zapojite do jednej fazy, brumi to stale?
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 14:48:33

Tak si prohlizim Zdenkovi (Hubertovi) stranky a najednou na me v tech "znackach" co tam prodava vyleti DEXON!!!! No ja myslel, ze me odvezou. Musim si dnes uz dat od toho pauzu a jit na vzduch! Byl to DENON (zahledl jsem to periferne s ostatnimi logy a fakt se mi na sekundu rozbusilo srdce)......

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 14:51:03

Bassman píše:Inac by ma celkom zaujimalo, ked to zapojite do jednej fazy, brumi to stale?
My jsme to zapojovali teprve jednou:) a to jsme tam nemeli dlouhe prodluzky. Od te doby nebyl vubec cas se k tomu dosta. Bude to prvni vec, kterou testnem:) a bude to pristi tyden. Pevne verim, ze to bylo jen tim, alespon tak jsem si to myslel. Pokud ne, tak budu resit zpusoby zde popsanymi:)

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od zahy » pát 11. bře 2016 14:56:50

Chtěl jsi říct do jedné zásuvky, jak má zjistit jakou má kde fázi ( raději nebudeme strkat multmetr do zásuvek )
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od MADMAX » pát 11. bře 2016 14:56:58

Ahoj Ronoboy - nevím, jestli jsi to se SUPER příspěvkem myslel ironicky nebo ne :-D, natolik už se tohle vlákno změnilo ve flame... -ano, ten Megaton LV jsem měl na mysli, omlouvám se, že jsem sem nehodil odkaz. On ten Megaton totiž umí přesně to, co ten Radial, a dokonce skoro stejně dobře, přes propastný rozdíl v ceně.

pokud se týče prodlužovaček - Vy je KUPUJETE??? To si je, myslel jsem, každý trochu elektrikou políbený člověk snad schopen VYROBIT - a v lepší kvalitě než kupované a za zlomek ceny... zrovna tak jsem si v životě nekoupil hotovej XLR kabel... nakoupit kabel v lehké gumě 3x1,5mm2, KVALITNÍ koncovky a psy (Já používám BALS a 7302 a 7415 a čtyřnásobné "psy" ABB5546-2000), šroubováky snad máte a potřebujete jen dutinky a krimpovací kleště... jestli chceš, napiš délky a provedení, dodám hotové včetně revizní zprávy (tu musíš mít jakožto živnostník tak jako tak i na kupované komponety). Snad mne zase nesetřeš...
MAD

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 15:15:58

Delam si ruzne kabely a pajim konektory, ale do 220V se mi kvuli tem revizim nechce! Zacal jsem s elektronikou uz v mladi, kdy jsem si pajel z tranzistoru, odporu diod a kondiku ruzne hracicky a byl to paradni pocit, kdyz to pak fungovalo:) Opravdu jen jako radioamater:):) Chtelo to zustat v oboru dele, abych se tu uvedl trochu lepe.......

DIKY za doporuceni na kabely. Dam jeste vedet. Pokud bych si to u tebe objednal za jak dlouho by to bylo? Diky

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 15:52:49

vitek_cz píše:Tahat symetrickou linku 10 - cca 70m je bezna vec a s kvalitni technikou, elektrikou nepotrebujes nic navic. Pokud tam je brum, tak je otazka proc. Nazev DI box se pouziva casto spatne. Oddelovaci trafo (pasivni DIbox) si kup urcite. A klidne vice nez jeden. Je to bezna vec, kterou musis mit s sebou. Je to prvni vec, co zkusis zaradit do linky, jestli to nepomuze.

Jinak existuji specialni DIBOXY s nizsi vystupni impedanci, ktere jsou urceny pro delsi vedeni symetrickeho kabelu. To by Te ale vysel kus treba na 5.000,- Napr. to dela KV2 audio..

A pak se uz smir s tim, ze si dostal vynadano. Hajit techniku Dexon na zvukarskem foru je jako chvalit Fabii na tuningovem srazu.. Navic si k tomu pridal trochu arogance typu "vim, co kupuju", ktera se Ti hned vratila zpatky.. (-: Jednoduchy.
Dalsi prinosna rada primo z praxe. Toto jsem presne potreboval slyset DIKY.

Ohledne posledniho odstavce: radeji uz no comment.....:)

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Ondráš » pát 11. bře 2016 19:22:40

OT:
Vubec nelitujem, protoze se nam ozval odbornik na slovo vzaty. Holt nekdo umi delat business odborne a zaroven i lidsky, ale to musi byt uz v cloveku samotnem. Nenarazim na nikoho konkretne, ale byla to na "cesko" po delsi dobe velice prijemna zkusenost. Probrali jsme uplne vsechno i vcetne stackovani, vyberu LCD, ci DLP a pak jsme se sami rozhodli pro model, ktery jsem napsal vyse.

Mě to bylo jasné hned, jednak takovou cenu na NEC jste mohli dostat jedine od Image a hlavně pan Habětín je opravdu skvělý člověk a znalý odborník.

Já si na rozdíl od blahy myslím, že projektor jste kategorií vybrali naprosto správně. 6000lm je vážně na konference hlavně v hotelích, kde je špatné zatemění, naprosté minimum. S ohledem na cenu a přenositelnost je takový model ideální volba, pak už jde jen o značku a tam stejně na výběr moc není, buď koupíte Panasonic nebo NEC.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“