Co použít z PA a jak zapojit?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • EAW RS series
Goose
Nováček fóra
Nováček fóra

Co použít z PA a jak zapojit?

Příspěvek od Goose » čtv 16. črc 2020 17:48:59

Zdravím Vás ,
chtěl bych poprosit o radu co použít za komponenty popřípadě které bych já využil a jejich nejlepší zapojení . Jsem amatér ,žádný profík a hrajeme si jen tak doma a na našich soukromích akcích pro radost .

Napíši co mám k dispozici za komponenty
2 bedny neznámého výrobce :) ( slušně hrající )
zesilovač Tapco J-2500
eq Behringer FBQ 3102
composer Behringer MDX 2200 (( potřebuji ho vlastně vůbec ??))
Mix Behringer DJX 900 USB
Zesilovač QSA 400

Chtěl bych rozšířit alespoň o jeden subwoofer
Potřebuji vůbec composer ? Nebo Hodil by se mi nějaký jiný komponent do sestavy ?

A jak toto správně zapojit EQ a composer do send a return mixu nebo takto ne ?
Jsem opravdu laik a nechám si od Vás rád poradit . Je mi jasné že to nejsou žádné super komponenty ale na to naše třikrát do roka hraní asi stačí

Děkuji moc

Marian
Uživatel
Uživatel

Re: Co použít z PA a jak zapojit?

Příspěvek od Marian » čtv 16. črc 2020 18:32:53

Ja by som to zapojil výstup z DJX900 -> (MDX 2200 (nastavený ako limiter až po nastavení finálnych korekcií na FBQ - potom do neho už nešahať)) ->FBQ 3120 (použiť sa dá kvázi ako crossover sub/sat) z output chanel 1 a chanel 2 do J-2500 -> bedne-satelity, z sub out do QSA 400 (prevádzkovaný v mostikovom zapojení ak bude subač 8 ohmí) -> SUB - ale bude to bieda ten zosil sa na suby nehodí, je to tak max. na odposluchy alebo nenáročné PA. MDX 2200 nie je nutný. Cez inserty na vstup mixu sa kompresor obvykle zapája ak sa používa na napr. na mikrofón, bicie či basgitaru, ale to ten mix ani nemá, tie send/return su zrejme na exerný efektový procesor.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“