Ozvučení svatebního obřadu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od Jiriczek » sob 04. zář 2021 4:52:14

Mám před sebou ozvučení svatebního obřadu. Chtěl jsem se zeptat, jestli už se s tím někdo setkal a pokud ano, jak jste to zvučili?

1) Novomanželé budou mít sliby a bylo by fajn, kdyby to bylo slyšet (90 lidí, venku) ... moc si nedokážu představit, že bych nevěstě někam za šaty protáhl port. (ženich je v pohodě, tam se to případně ztratí).
2) Oddávající může mít handku na stativu, tam bych problém neviděl.

Díky za tipy.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od Damton » sob 04. zář 2021 13:40:37

Nijak bych si to nekomplikoval a dal bych oddávajícímu do ruky handku popřípadě matrikářce, která by ji přistrčila při "Ano" novomanželům. Žádné mistrovství světa ve zvučení bych tam nedělal :-D
Reproboxy (pokud možno nějaké malé, výkonné kde je velká srozumitelnost řeči, 2x6" , 2x8" , 10" ) dát daleko od mikrofonu, do stran , tak aby nezavazeli ve výhledu. a aby měli daleko ke zpětné vazbě. Ať to můžeš osolit.
Jako navěšet porty oddávajícímu a ženichovi by šli asi taky, ale nevím jestli si to tím komplikovat. Oddávající bude třeba žena v přiléhavých šatech a už to nemáš kam pověsit.. A u ženicha a nevěsty na to jedno slovo "ANO" to není potřeba, důležitý je ten proslov oddávajícího. A navíc za 10min hotovo. Možná tam bude ještě nějaká doprovodná hudba , playback, nebo muzikant ? klávesy , housle ? atd? tam bych taky přistrčil jednu Handku na stativu a hotovo.
Jako Svatební kameraman jsem za poslední roky byl snad na 30 svatbách a ani jeden obřad venku nebyl ozvučený :-D vždy měl jenom muzikant který doprovázel obřad nějakou bedýnku na baterky kde měl píchlou kytaru, mikrofon atd...
Většinou jenom v kostele běhal ministrant s handkou a dával ji před ústa novomanželům a farářovi.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 04. zář 2021 15:04:24

Několikrát jsem to zajišťoval a osvědčil se mi systém "divadlo", kde je jeden studiový kondenzátor nad místem, kde se vše odehrává a PA je umístěné někde v půli publika.
10" bedny jsou už docela moc, nejlepší výsledky dává výšeuvedené doporučení 2x6" ap.
Dost slušně se dá využít například Mackie FreePlay, sice musím mít externí phantom, ale na ten krátký čas bohatě postačuje baterií napájený a podkres pouštím přes BT z telefonu/tabletu/notebooku.
Všechno, kromě stojanu, se vejde do větší tašky čí báglu...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od mkarr » sob 11. zář 2021 4:41:54

Důležité je, jestli ten obřad bude v kostele nebo někde jinde.
Obřad v kostele obvykle znamená novomanželský slib, který je pěkné když je slyšet, Nejlepší je, když se o mikrofon stará někdo, kdo vypadá že k obřadu patří a kdo s tím umí citlivě zacházet, nikomu to necpe až do úst, ideálně někdo, kdo už tam má nějakou roli. Takový poučený kněz nebo ministrant s handkou je pravý poklad.
Ostatně to může být i oddávající úředník. Kondík nad hlavami může být fajn, pokud je ho kam a na co pověsit. Asistent s tágem by asi taky nebyl to pravé, zvlášť na fotkách. Jo a bacha, když se někdo kdo není zvyklý uslyší nahlas z beden jak říká slib nebo něco podobně slavnostního, tak zaváhá a veškerý přínos z pěkného ozvučení je ten tam. Oddávající/mu bych se ale pro jeho vlastní hlas klopák připnout pokusil.
Ale jestli jde jen o ozvučení pro vnějšek pro 90 lidí a uvnitř bedny neplánujete, tak bych se klidně spolehnul na jeden vhodně nad scénu umístěný kondík a po ptákách. Jen možná muzice bych dal druhý, aby na ten pro aktéry nehrála moc z dálky, bývá to nepříjemně zaHall-ené.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od safa » čtv 18. lis 2021 12:25:38

Ja osadil oddavajiciho kulovou nahlavkou a matrikarku stativem s handkou a fungovalo to skvele: šeptající matrikářku se tam dalo poslat akorát a oddávající s náhlavkou mi sloužil prakticky jako sběrák všeho dění kolem vč slibu :D . To vše posláno bezdrátově do elegantních bílých beden EV Evolve50M, ovládaných z tabletu ;-)

Slim
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: stř 13. črc 2011 23:10:56
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od Slim » stř 23. úno 2022 19:04:22

Dělal jsem svatbu pro 150 lidí venku. Náhlavka oddávajícímu a bezdrát na stojanu před ženichem a nevěstou fungovaly skvěle. A protože hudba musela být rozsahem komplet, tak to bylo včetně 18"subů a třípásmových kompaktů. Taková jinačí svatba, no :) Důležitá je pozice reprobeden. Hodně široký stereo a předsadit na úroveň druhé-třetí řady a zpětná vazba nemá šanci.
... běžte si hlučet jinam!

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ozvučení svatebního obřadu

Příspěvek od mkarr » čtv 03. bře 2022 21:08:26

Předsadit na úroveň druhé-třetí řady, obvykle znamená, že první dvě řady, kde sedí nejdůležitější hosté, mají pouze nižší středy a basy. Nevím jestli bych chtěl slyšet vlastně ještě hůř, než kdyby tam ozvučení nebylo žádné a tím pádem bybylo alespoň ticho a já to slyšel napřímo. Tohle co popisujete by chtělo ještě 2x frontfill a dát mu jen to co snese. aby bylo srozumitelno i vepředu.
Když pomineme, že svatba původního tazatele se asi již odehrála.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“