slabý výstup z mixu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
ERIK
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. led 2024 14:20:00

slabý výstup z mixu

Příspěvek od ERIK » čtv 18. led 2024 16:59:49

Dobrý deň, máme v používaní MIDAS M32R a reproduktory Mayer sound Ultra x40 a LFC750.
Pri hraní vo večších sálach sa dostávame do problému, že signál na mixe je v červených hodnotách a je skreslený. Reproduktory nejdú do limitu /podľa mňa asi hrajú tak na 70% výkonu/ skreslený signál z mixu je na hranici čo počujem aj v inear. Vedeli by ste mi poradiť zariadenie, ktoré by som mohol dať medzi mix a repro, aby som na mixe nešiel do clipu, alebo vymeniť mixážny pult za inú značku. Na reproduktoroch sa nedá regulovať hlasitosť. Od známeho som počul, že MIDAS má s týmto problém, že výstupný signál je slabší od konkurencie, napr YAMAHA mixov. Ďakujem za radu.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: slabý výstup z mixu

Příspěvek od Damton » čtv 18. led 2024 20:20:32

Něco bude blbě.... Mám taky X40 a není žádný problém s tím že bych je nevybudil.
Mix mám UI24 a výstup není rozhodně v červeném a analogové poťáky na výstupu mixu mám na polovině. Takže takových -5db. "0"db je až na 3/4 hodnoty.

Není ještě možné že, na mixu na Masteru máte zapnutý limiter nebo kompresor. A Gain na jeho výstupu máte stažený třeba -10 nebo i víc decibel ? Nebo na master EQ ? nebo podobný problém ? Neco insertovaného v master kanálu ? Nebo obrácenou fázi na jednom z výstupů ?
Zkus vyvolat uplně čistý defaultní preset.

Ultra X40 má standartní vstupní citlivost - 0 dBV (1.0 V rms) Takže tam problém není.
M32 má výstup nominal +4 dBu / max +21 dBu takže taky cajk. Nic Slabého v tom nevidím
Můj UI24 má output slabší +20.5dBu max. Takže bych to opravdu viděl na nějaký ten problém v nastavení Masteru Out.

A nebo? ...hrajete opravdu hodně nahlas! Ona ta X40 hraje nahlas, ale zase to určitě není žádný ultra křikloun na tvrdé styly hudby. Vše má své limity...

ERIK
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 18. led 2024 14:20:00

Re: slabý výstup z mixu

Příspěvek od ERIK » pát 19. led 2024 10:37:15

Ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“