ProTools - jak nastavit JOG a shuttle u Euphonix MC?

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

ProTools - jak nastavit JOG a shuttle u Euphonix MC?

Příspěvek od vitek_cz » čtv 25. srp 2011 16:42:02

Ahoj,

nemate nekdo zkusenosti s Euphonix MC Transport? Ve studiu, kde delam je mame na vsech pracovistich. Jedeme na Protools 9 HD.

Nedokazu kloudne pouzivat scrub mod. Tedy kolecko Jog a shuttle. Z studii kde jsou Control 24, C24 nebo Procontrol jsem zvykly na to, ze kdyz drzim klavesu CTRL a zacnu otacet koleckem, tak zacnou protools scrubovat. Kdyz drzim shift nebo jablicko, tak se zoomuje apod. To mi prijde prakticke. Protoze levou ruku mam na klavesnici u CTRL SHIFT JABLICKA a klaves na A S D F kvuli strihani apod. A druhou mam u mysi a jog kolecka. (kdyz needituju a micham, tak levacka i pravacka na Faderech, ale jednoduse muzu preskocit do "modu" editace)

Nemate nekdo reseni jak toto jednoduse v protools nastavit? Hledal jsem na internetu a pripada mi, ze jsem jediny koho to trapi, ale mackat kvuli jogu a shuttlu a zoomu tri ruzna tlacitka umistena nekde na kontroleru mi prijde pitome, pomale a nepohodlne.

Priklad: Kdyz micham a udelam neco spatne, tak zastavim, levacka zmackne CTRL (na C24 hned u faderu, tzn. minimalni pohyb) a pravacka jde z faderu na JOG a vratim stroj lehce zpet na presnou pozici kam chci a hned muzu rozjet znovu. atd.

Jak pripadne pouzivate jog? Co znam zvukare, tak to radsi nepouzivaji, protoze jim to prijde zbytecne slozite. Ale Control 24 apod. to ma vyreseno inteligentne.

Dik V.

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

ProTools - jak nastavit JOG a shuttle u Euphonix MC?

Příspěvek od Fyla » sob 10. zář 2011 13:59:59

Asi sem linej, ale podstatne rychlejsi me prijde scrubbovani mysi... (s ctlr) Vcetne vraceni se na kod, odkud chci opravovat mix...

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

ProTools - jak nastavit JOG a shuttle u Euphonix MC?

Příspěvek od vitek_cz » čtv 15. zář 2011 10:26:37

No uz jsem se smiril s tim, ze to vyresit nepujde a Euphonix Transport pouzivam jen pro PLAY a RECORD. Smutne..

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“