Sonar LE a Roland A 800 Pro

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
penguin
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. lis 2011 14:50:09
Bydliště: Praha

Sonar LE a Roland A 800 Pro

Příspěvek od penguin » úte 15. lis 2011 14:59:24

Ahoj.

Pořídil jsem si nějaké základní vybavení pro domácí nahrávání a ozvučování. Dělám s filmem, takže zvukařina pro mne byla trošku španělská vesnice... takže mne berte vysloveně jako začátečníka

Pracuju na dvoujádrovém notebooku, ke kterému jsem připojil USB zvukovku Roland UA-55 Quad Capture.
Na počítači je nainstalovaný Sonar LE a balíček nástrojů. Dál jsem k tomu připojil keyboard Roland A 800 Pro. Nainstaloval jsem drivery, zaškrtal jsem zvuková i MIDI zařízení, všechno jsem nastavil tak, jak jsem se dočetl... Sonar běží, nahrává z mikrofonu i z kláves, přehrává v pohodě, vše s přijatelnou latencí. Takže bych si vlastně neměl na co stěžovat.

Pak jsem ale chtěl nastavit klávesy pro ovládání Sonaru, když už mají tolik čudlíků a tahátek a měly by být se Sonarem plně kompatibilní přes ACT. A tady jsem narazil.
Podařilo se mi sice nějak dosáhnout, že přes Remote Control a funkci Learn jde nastavit, aby slidery kláves ovládaly jednotlivé úrovně ve stopách, a aby otočné knoflíky kláves točily s panoramou jednotlivých stop... ale tím to končí. Rád bych, aby ta plná výbava osmi knoflíků pro ovládání sekvenceru ovládala transportní tlačítka Sonaru (což by podle manuálu měla hravě zvládnout).
Nainstaloval jsem příslušný plug-in z cédéčka ke klávesám, ten se asi správně nainstaloval do adresáře Cakewalk > Shared Surfaces (tam je i spousta dalších, včetně ACT a Generic Surface). V preferencích Sonaru jsem vlezl do sekce MIDI - Control Surfaces, klikl na tlačítko pro přidání nového Control Surface, a ejhle.... nic mi to nenabídlo. V manuálu se píše, že pokud moje zařízení není v seznamu, mám zvolit buď ACT Surface nebo Generic Surface... ale ani ty se v nabídce nenalézají. Prostě to nenabízí nic. Někde mi taky tuším problikla při otevírání projektu hláška, něco jako že není nainstalován plug-in pro Control Surface... ale pak už se neobjevila, takže přesně neumím říct, jak zněla.

Máte někdo nějaká nápad, v čem by mohl být zakopaný pes? :) Jiří.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Sonar LE a Roland A 800 Pro

Příspěvek od Návštěvník » úte 03. črc 2012 17:12:07

jen tak střílím, ale neumí tohle až nějaká vyšší verze sonaru? fakt to má zvládnout verze LE?
petr

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“