ProTools + zvukovka

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
premek_k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: stř 13. črc 2011 12:39:46
Bydliště: Moravskoslezsko
Kontaktovat uživatele:

ProTools + zvukovka

Příspěvek od premek_k » stř 18. led 2012 20:17:05

Prosím zkušenější o radu, jelikož v této oblasti nemám zcela jasno.
Pro potřeby výuky jsem si zakoupil zvukovou kartu MBox Mini společně s ProTools LE (konkrétně toto: http://www.audiotek.cz/product-43377-pr ... -mbox-mini" onclick="window.open(this.href);return false; ). Do školy mi to stačí, ale chtěl bych vyzkoušet i nějaké nahrávky zkoušek kapely, proto jsem začal přemýšlet nad nějakou vícevstupou zvukovkou - takových 16 vstupů by mi stačilo. Zde mám ale nejasnosti. Je možno použít k tomu sw i jinou zvukovku, než byla v sadě ? Všichni ve škole mají k tomu sw i hardwarový klíč - tzv. Ilock, jen já ne (a přesto ProTools funguje) a tudíž nevím, zda není právě již v té zvukovce zabudován. Pokud by to šlo, je potřeba vybírat jen ze zvukovek M-Audio ? Nemám v těch konfiguracích Avidu vůbec jasno. Je nějaká zvukovka, kterou by jste mi doporučili ?

Doufám, že jsem své dotazy popsal srozumitelně a že se zde najde někdo, kdo mi bude schopen poradit. Za to předem díky.
Přemek

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

ProTools + zvukovka

Příspěvek od Fyla » stř 18. led 2012 20:29:08

ProTools LE je do verze 8 vazano na hardware (LE na digidesing-avid, M-powered na M-Audio zvukovky). Tzn ProTools ke zvukovce zdarma. Verze 9 a 10 umi pouzivat jakoukoliv zvukovku (PC asio, Mac core), nicmene je to placeny software, ktery ma licenci na iLoku. Verze 9 a 10 samozrejme nadale funguje i s M-Audio, digidesign-avid zvukovkama...

Uživatelský avatar
premek_k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: stř 13. črc 2011 12:39:46
Bydliště: Moravskoslezsko
Kontaktovat uživatele:

ProTools + zvukovka

Příspěvek od premek_k » stř 18. led 2012 21:29:41

Aha, díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“