Overheads na 4 mic

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
JABAS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: stř 10. úno 2010 14:42:19

Overheads na 4 mic

Příspěvek od JABAS » čtv 02. úno 2012 20:46:15

Dobrý večer , chcem sa spýtať na Váš názor , ako by ste riešili rozmiestnenie mic. na nahrávanie overheadov na 4 mic. Konkrétne dva páry Rode NT5 . Ide mi o konkrétnejší zvuk činelov a preto by som chcel použíť 4 mic bližšie k činelom. No a otázka je , či dať jeden pár mic. na jednu stranu a druhý pár na druhú stranu , alebo ľavý a ľavý na jednu a pravý a pravý na druhu stranu. Ríešili ste to už niekto takto?Ďakujem.
fell so good

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

overheady na 4 mic.

Příspěvek od Dudel » čtv 02. úno 2012 23:09:21

Nahrával som raz zostavu pri ktorej mal bubeník len kick (triggered), snare (2x mic), floortom a 7 činelov (hihat, ride, 3x crash, china, splash), vtedy som po jednom mikráku dal tesne ku hihatke a ride, ďalšie dva do sterea spredu ku crashom a splashi. China ostala nevykrytá, zvuku to ale neuškodilo keďže ho mala na môj vkus aj tak trochu priostrý.

Nejaké veľké laborovanie som v tom nevidel, mne to prišlo vtedy ako najlepšia možnosť využiť všetkých 8 vstupov na vtedajšej zvukovke (room mic neprichádzal do úvahy, kvôli zlej akustike). Čo sa štýlu týka, bola to zmes grindu/crustu.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“