Jak kvalitně nabrat školený operní zpěv

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Edis
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. zář 2012 21:09:37
Kontaktovat uživatele:

Jak kvalitně nabrat školený operní zpěv

Příspěvek od Edis » pon 17. zář 2012 21:46:40

Ahoj všichni.
Potřeboval bych poradit. Mám malé domácí studio (pokud se to tak dá říci) kde se občas schází přátelé a známí k nahrávání a pokecu. Vždy to celkem stačilo na nějaké to demo, ale teď mě moje známá, která vyučuje operní i moderní zvěv poslala nějaké žačky a nastal problém. Tyto dívky mají daleko mohutnější a výraznější hlas, než s čím jsem se doposud setkal. Velice dobře pracují s dynamikou, ale i s barevností hlasu, také v závislosti na dynamice. Také nevým jak nejlépe nahrát dvojhasy zpívané najednou, jestli použít výce mic, nebo osmičku a pod. Mám Rode NT1A, zvukovku M-Audio FireWire1814 + ADA8000 a soft Sonar X1. Ještě mám Tube mic a com Behringer T1952 / T1953 a nějaký preamp od samsona.

Abych pavdu řekl tak to vůbec nepoužívám a jedu s mic rovnou do zvukovky, vždy když jsem do cesty něco zařadil tak mě to přišlo na úkor kvality, je to ale taky rukama, protože to asi neumím správně nastavit. Nevým jestli se to vůbec s tímto vybavením dá nějak slušně nahrát, mě se to zatím moc nedaří. V nahrávkách ten zpěv pořád nějak vyčnívá, dost těžko se to popisuje a asi také těžo radit, když to člověk neslyší.

Méte s tím někdo zkušenosti, nebo nějakou radu co a jak nastavit případně jaký HW vyměnit. Smozřejmě něco reálného abych to nemusel 20 let splácel, jsem jen amatér, kterého to baví a nijak si tím nevydělávám.

Jen pro představu jak vypadá nahrávací místnost.
http://www.edismusic.com/studio.htm

Děkuji za rady a pomoc.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jak kvalitně nabrat školený operní zpěv

Příspěvek od KamilV » úte 18. zář 2012 8:23:48

To by snad i stačit mohlo, pokud bys měl problémy s odrazy (ty tam asi budou), nejlevnější cesta bude pořídit nějaký paravánek.
Nechceš dát kousek ukázky?

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“