Nazor na sound

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
MetalWave
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:59:07

Nazor na sound

Příspěvek od MetalWave » pon 05. lis 2012 13:23:47

Ahojte zvukari, profici aj amateri,

tymto by som vas chcel vsetkych poprosit o pocuvnutie mojho noveho dema, ktore sa vola What you need II, ktore je remake povodnej verzie a vyjadrenie vasho nazoru na vysledny sound a celkovo. Pripominam, ze text sa bude este doplnat.
Budem rad akymkolvek postrehom, kritike.

http://bandzone.cz/metalwave

Dakujem za vase nazory.
MetalWave

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Nazor na sound

Příspěvek od KamilV » pon 05. lis 2012 16:05:26

Já se teda nevyznám v těch bicích. To co jde na 2. dobu, to je "c"? Zvukově tak nezní. A leze to hodně ven, kryje to kytaru. A ty přechody zní nějak chrčivě (třebaže poslouchám jen na notebooku).

Text je bohatý :), intonačně dost lítá, nevím, zda to není vlastnost žánru :)
Asi bych si u něj představil míň slyšitelnou kompresi, aby dynamika korespondovala s výrazem.

Největší bolest vidím v tom, že bicí se nepodařilo smíchat se zbytkem.

MetalWave
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:59:07

Nazor na sound

Příspěvek od MetalWave » pon 05. lis 2012 16:45:30

Aj som si myslel, ze ma tu niekto bude kritizovat za spev a bicie. Tato oblast hudby je pre mna zatial neobjavena... Ano, v druhom takte sa jedna o C zahrane s G na vrchnej strune.
Bicie su pouzite VSTi s presetom. V bohuzial v tolkych moznych nastaveniach sa akosi stracam... :P

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Nazor na sound

Příspěvek od Hubert » pon 05. lis 2012 21:35:50

Líbí se mi třeba hodně začátek, jak se k první kytaře nalevo přidá druhá napravo (teď ale nevím, jestli nemám prohozený L/R :-), tak možná to je naopak )
Pak se mi zdá skladba taková jednolitá, je to ale velmi subjektivní dojem.
Poslouchal jsem teď několik demáčů od kamarádů z okolních začínajících kapel, sice nevím, jak dlouho do toho děláš Ty, ale tohle je něco, čeho jsem se od nich nedočkal a líbí se mi to.

Nezkoušel jsi to bez zpěvu? Třeba Joe Satriani má většinu skladeb instrumentálně a dle mého názoru tak přináši něco originálního. Ne že by ale byl zpěv špatný, jen se mi zdá v této konkrétní skladbě zbytečný.

Zajímá mě Tvůj řetězec záznamu elektrické kytary, nechceš se podělit? (model kytary, hlava...zvuková karta, software) Dík.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Nazor na sound

Příspěvek od fikus » pon 05. lis 2012 22:16:13

Jsem už trochu starší model, ale souhlasím dost s Hubertem. Není to až tak špatné, kromě toho zpěvu. Ty bicí se snaží za každou cenu o nějaké ozdůbky a rozbíjejí celkový dojem. Méně je někdy více. Zjednodušit a možná malinko potopit je do celkového soundu. Zpěv přezpívat, dát bacha na dejchání a intonaci. Možná ještě to trochu promyslet s aranží, dát tomu nějakej směr, gradaci, přidat do vylepšeného zpěvu nějakej pěknej dvojhlas atd. Možností je nekonečně. Co bych dal za dnešní možnosti záznamu před 25ti lety. Tenkrát jsem nahrával do spřaženejch kotoučáků, o hallech a jiných efektech se mi jen zdálo. Vrcholem byl booster dle Amaterského rádia. :) No nic, přeju hodně úspěchů

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Nazor na sound

Příspěvek od KamilV » úte 06. lis 2012 8:28:20

Tím "c" v bicích jsem myslel céčko, virbl... :)

MetalWave
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:59:07

Nazor na sound

Příspěvek od MetalWave » úte 06. lis 2012 8:36:19

Dakujem za vase postrehy, urcite budem pracovat na odstraneni chyb.

To Hubert :
S gitarou som zacinal pred 11 rokmi, este na zakladnej skole. Co sa tyka homerecordingu, tomu sa venujem priblizne 2-3 roky. Nahravaci retazec je Cort M520 - Zoom G2.1u - Focusrite Saffire 6 USB - Cubase 5. Nahravane mono linkou priamo do zvukovky, ziadne hlavy + mikrofony.
VSTi - na bicie pouzivam Addictive Drums, na basu Virtual Bassist.

To Fikus:
Suhlasim s tebou, ze spev je o nicom, na tejto oblasti a ani textovaniu sa nevenujem. Bohuzial ako gitarovemu samoukovi sa mi nepodarilo aj sa naucit spievat a textovat v domacich podmienkach, tu treba aspon aku-taku teoriu a dohlad odbornika :) Tym spevom som chcel vlastne ukazat, aku predstavu o vyslednom sounde mam. Co sa tyka aranz, jasne da sa na tom popracovam, da sa to rozvijat a vygradovat.
K bicim, su to vst, takze akakolvek korekcia je mozna. Ked budem mat trochu viac casu, pohram sa s kvantizaciou, dynamikou a nejakymi prechodmi.

MetalWave
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:59:07

Nazor na sound

Příspěvek od MetalWave » úte 06. lis 2012 8:39:20

To KamilV :
odmeram na ladicke a odpisem ti :D

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Nazor na sound

Příspěvek od KamilV » úte 06. lis 2012 10:44:22

Pořád mi nerozumíš. Nejde mi o naladění bicích, ale o zvuk virblu. O jeho barvu. Je-li to virbl. Souvisí to s poznámkou, že jsem se v bicích nezorientoval.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Nazor na sound

Příspěvek od maro » úte 06. lis 2012 19:31:54

asi ho mate to "C". někdo říka virbl, šroťák. Cčko ...ale pořád je to to samé.
Listen... and enjoy the sound

MetalWave
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:59:07

Re: Nazor na sound

Příspěvek od MetalWave » stř 28. lis 2012 19:18:19

Caute,

demo som opravil, skuste pocuvnut a napiste svoj nazor. Nebudem pisat, co je zmenene, aby som vas nenaviedol na odpoved :)

Demo What you need II

http://www.bandzone.cz/metalwave

dik
Metalwave

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Nazor na sound

Příspěvek od fikus » čtv 29. lis 2012 7:58:31

No mně se to líbí, pěkná instrumentálka, pohrál sis s aranží, hutnej a zřetelnej sound. Vyhodil jsi ten hroznej zpěv. Za mne dobré. Nejsem ale studiovej zvukař a většinou zvučím akustickou muziku.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“