nedostatky nahrávky rozpoznatelné při poslechu

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vojta

nedostatky nahrávky rozpoznatelné při poslechu

Příspěvek od Vojta » ned 26. led 2014 18:59:44

Ahoj,
je mi jasný, že na to jak nahrát a upravit zvuk je tu celá řada rad, jde mi však o to, jaké nedostatky mohu poslechem z nahrávky vyčíst - ne jenom, že zní to nějak divně, ale proč to tak je, a co to pravděpodovně mohlo způsobit. Díky moc předem za všechny tipy, doufám, že nezakládám, něco co tu už je, ale neviděl jsem tu nic podobného.
Vojta :wink:

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: nedostatky nahrávky rozpoznatelné při poslechu

Příspěvek od MADMAX » pon 27. led 2014 8:56:11

Na to je těžké odpovědět - pokud máš nějakou poslechovou zkušenost, tak nedostatky se většinou dají analyzovat a pojmenovat jednoduše, ale zjistit jejich skutečnou příčinu je většinou zpětně docela prolém, pokud se nechceš omezit na konstatování "někdo to zk..vil". A samozřejmě nejhůře se hledají problémy tehdy, když je obtížné říci, co nám na nahrávce vadí - prostě jenom "hraje divně" . Všechny chyby a nedostatky v průběhu náběru, mixáže i masteringu se sčítají a výsledkem může být neposlouchatelný materiál... ze kterého samozřejmě už těžko někdo vyčte, že 1. chyba byla blbý, zašumlovaný náběr s přeslechy, 2. chyba přeplácaná aranž, 3. chyba "zapatlaná" mixáž s příliš mnoha efekty a 4. překomprimovaný mastering.

Spíš bych se na Tvém místě ptal obráceně: jak se tomu vyhnout...

Uživatelský avatar
Vojta

Re: nedostatky nahrávky rozpoznatelné při poslechu

Příspěvek od Vojta » pon 27. led 2014 14:38:18

jo asi máš pravdu :P...... ale každop. díky

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: nedostatky nahrávky rozpoznatelné při poslechu

Příspěvek od Návštěvník » pon 27. led 2014 14:40:10

ten smajlík jsem nějak nevychytal, neumím zkratky na zdejší smajly :D

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“