pomoc s akustikou a odhlučněním

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
innuo
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15. led 2015 21:07:07

pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od innuo » čtv 15. led 2015 21:13:26

ahoj,
chystám se přebudovat garáž v přízemí (suterénu) rd na malé domací studijko pro mou vlastní tvorbu.prostor má 15m2 a jde mi hlavně o vyřešení akustiky a hlavně odhlučnění. Nejde mi o odhlučnění bící soupravy, ale pro čistě elektronické nástroje, abych hudba nevadila okolí.(např.byt nad garáží).

Pokud byste měli tip na někoho kdo se těmito řešeními profesionálně zabývá budu rád.
Jsem z Liberce.

díky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 15. led 2015 23:15:36

Máš nějakou představu o rozpočtu ? Dům je čí, bydlí v něm kdo, kromě garážových vrat je do ní jiný přístup a odkud ? Z čeho je to postavené (plány jsou ?)

H.M.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od vitek_cz » čtv 15. led 2015 23:17:53

Tak si priprav penize.. Ja jsem delal neco podobneho a stalo to asi 100k. Jen tedy to odhlucneni.. (-: Aby to melo smysl a fungovalo, tak musis udelat mistnost v mistnosti.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od sledge » pát 16. led 2015 11:06:37

Já když jsem jen velice orientačně počítal nějaké úpravy (tak trochu kombinace tlumení a odhlučnění, s důrazem na první), tak to vycházelo na nejméně 500 Kč/m2 za materiál (u zvukové režie). Nicméně na elektronické hudbě je nejlepší, že jde v případě potřeby ztlumit. U bicích to jen tak neuděláš...

Navíc díky odhlučnění a zatlumení budeš potřebovat vzduchotechniku (neříkám klimatizaci), protože klasické větrání znamená i přenos zvuku, takže místnost musí být co nejlépe utěsněna (kromě kontrolované ventilace), tzn. další peníze.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od vitek_cz » pát 16. led 2015 11:57:40

To pocitas na metry ctverecny mistnosti? (Tomu bych neveril) A nebo sten? (To uz se mi zda)
To by i vychazelo s rozmery te me mistnosti..

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: pomoc s akustikou a odhlučněním

Příspěvek od sledge » pát 16. led 2015 12:20:39

Jasně že metr čtverečný stropu a stěn.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“