USB Mix na multichannel recording???

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Mix na multichannel recording???

Příspěvek od pavlii » stř 28. led 2015 9:26:40

Přesně tak to cítím :-)

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
Placka_01

Re: USB Mix na multichannel recording???

Příspěvek od Placka_01 » pon 02. úno 2015 9:57:06

@triget:
Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale já mám drobnou zkušenost s Alesis multimix 16 firewire - dokonce mám jeden k prodeji. Myslím, že je to nejlevnější způsob, jak dostat 16 kanálů do počítače. Samozřejmě kvalita nebude taková jako u specializovaných zařízení, ale na multitrack nahrávání zkoušek ideální:-).

Problém je, že to je firewire - nevíte někdo, jestli existuje mezi těmito rozhraními převodník?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Mix na multichannel recording???

Příspěvek od blaha » pon 02. úno 2015 10:19:36

Placka_01 píše:Problém je, že to je firewire - nevíte někdo, jestli existuje mezi těmito rozhraními převodník?
NE, už se to tu někde řešilo, FW-USB a obráceně nejde.
Přítomnost FW konektoru na noťasu taky není záruka, že to bude fungovat, takže nej volba je pokud má NB ExpressCard slot a patřičná FW karta.
A pokud USB tak 2.0, protože USB 3.0 taky plnou kompatibilitu nezaručuje.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Kelley
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: úte 04. dub 2006 12:53:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USB Mix na multichannel recording???

Příspěvek od Kelley » stř 11. úno 2015 10:10:07

blaha píše:Přítomnost FW konektoru na noťasu taky není záruka, že to bude fungovat, takže nej volba je pokud má NB ExpressCard slot a patřičná FW karta.
Výjimka potvrzuje pravido aneb je to někdy o štěstí. Mně to fungovalo přesně naopak - integrovaný řadič FW v noťasu se zvukovkou normálně jel ale PCMCIA řadič sice zvukovku našel, nainstaloval, ale ta ani nepípla... a to jsem si dával extra pozor aby měl ten řadič čip od TI.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“