Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Příspěvek od medvidek180 » ned 26. dub 2015 19:58:12

Dobry den, poradil by mi prosím někdo moulovi, co dělám stále špatně?? Lexicon po propojeni se zvukovou kartou přes koax SPDIF chodí perfektně oběma směry. Jenže musím mít připojený pouze jeden kabel. Jak připojím i ten druhý, abych do přístroje po digitálu signál posílal a zároveň ho bral upravený (dynamické efekty)zpět, tak se začnou dít strašné věci. Toto se děje i v okamžiku, kdy ještě není spuštěné Cubase. V návodu píšou na ovládací software MX EDIT. Ten jsem si stáhnul a přístroj po USB v pohodě ovládám. Jenže také se zmiňují o programu MX EDIT – plug in a ten já nemůžu sehnat. Mám přistroj z druhé ruky a instalační CD k němu nemám. Poradil by mi prosím někdo. Moc a moc děkuji. Michal

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Příspěvek od jardatop » stř 13. kvě 2015 10:05:54

Zkoušel jsem to na svém MX200 a asi to bude podobné.
Pokud propojíš obousměrně Lexicon se zvukovkou přes SPDIF in/out, tak musíš na zvukovce nastavit wordclock z SPDIF. Zvukovka musí brát hodiny z Lexiconu. Bohužel v tomto režimu Lexicon umí myslím jenom 48kHz, takže na 44,1 kHz s tím nejde pracovat. Dále když nainstalujes ten MX edit, tak by se ti měl nainstalovat i VST plugin, tak bys ho tam měl mít. Pro jistotu se podívej do složky, kam se ti ten MX EDIT nainstaloval (C:\Program Files\Lexicon ....), jestli tam není ten plugin jako soubor .dll. Kdyby jo, tak ho nakopíruj k ostatním VST pluginum (C:\Program Files\Steinberg\VSTPlugins\ ).

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Příspěvek od KamilV » stř 13. kvě 2015 22:22:39

Otázkou je, jestli tyhle "opičárny" stojí za to... On to není zas až tak dobrý hall. Sám ho na live vozím (MX200), za svou cenu slouží dobře, ale omezovat se s ním ve studiové práci, kde už člověk může vybírat z mnoha pohodlnějších alternativ...
Co tě vede k jeho použití?

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Příspěvek od pavlii » čtv 14. kvě 2015 9:22:58

;-) tak Kamile ber to třeba i z pohledu, že ten charakter MX400 má rád (a proti gustu - známe to) plus je to dobré procvičení zapojení a práce s externím routingem (=obecně vyšší level než jen strkat do projektu SW moduly, to umí kdejaký šméčkař).

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX400 jako plug-in po SPDIF

Příspěvek od medvidek180 » čtv 14. kvě 2015 10:43:59

Já moc děkuji skutečně všem!!!! Chtěl bych říct: 1. Už mi to funguje. Problém byl v tom, že zvuková karta Tascam musela být připojena do druhé sady USB a rovnou do noťasu (nikoli přes HUB). I tak to někdy zablbne, ale obecně to funguje a mohou být oba kabely připojeny nastálo. Zmátlo mě totiž tvrzení, že Cubase přebírá správu na zvukovkou i ohledně hodin. Není tomu tak. V Cubase nic nenastavuji a on se podřídí. V lexiconu nastavím int 48kH a na kartě AUTO (režim EXT nemá) a popř naopak. Ještě jsem to ale neměl čas zkusit jako EXT efekt k Cubase, protože Cubase7 je moc ořezané a neumožňuje to, takže když něco posílám ven po digi, tak se mi to po digi vrací do vstupu a na lexicon to kašle. V Cubase5 to mám, už jsem to tam přidal jako ext efekt, ale ještě neodzkoušel, protože řeším zatím důležitější problémy.
2.MX edit sice mám, ale ikona na ploše mi neukazuje žádný cílový soubor, kde bych mohl popř. najít ten DLL soubor jako Plug IN - NEVÍM co s tím a kde to hledat.
3. Lexicon MX400 používám proto, že jsem v důchodu a nemůžu si dovolit nakupovat Plug Iny (jediný se mi povedlo stáhnout Voxengo Old School, ale tam mi po zběžném projití presetů chybí klasický Hall - ale jinak to docela jde). Původně jsem chtěl Lexiconem prohnat syrově nahraný (jen přes elektronkový předzesilovač) např. zpěv přes. Compressor a DS-ESSER, ale upustil jsem od toho, protože tyhle PLUG INY se mi stáhnout povedlo, ikdyž nevím jak dlouho půjdou (píšou tam něco o 14dnech).
4. Vím že to do tohohle tématu nepatří, ale neporadil by mi někdo, kde stáhnout zdarma nebo doslova za pár stovek PLUG IN multiband compressoru s již přednastavenými presety (nechci aby vejce bylo chytřejší než slepice a v mixu věřím sám sobě, ale v závěrečné úpravě neumím předvídat, jak to bude hrát v jiných prostorech a na jiné aparatury a tvůrci presetů asi vědí, co dělají) popř maximizeru?? Co vlastně Maximizer dělá nevím, ale všude se s ním ohánějí.
Moc Vám všem děkuji
Michal

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“