posunutí Synchronizace Cubase po SMPT

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

posunutí Synchronizace Cubase po SMPT

Příspěvek od medvidek180 » pát 15. kvě 2015 13:02:23

Dobrý den, já mám stále nějaké problémy. Neporadil by mi prosím tentokrát nějaký dobrý člověk, jak sjednotit SMPTE 30frames mezi Cubase?

Jedná se o toto. Mám spřažený Tascam DP24 s chase přes MIDI, kvůli mnoha věcem (větší počet stop, přidávání midi stop, editace v Cubase atd atd a hlavně pomocí automatizace v Cubase ovládání Všech ovladačů na Tascamu, takže smíchám-uložím-ráno poslechnu a opravím drobné chybky). Stopy si mezi Tascamem a Cubase exportuji a importuji dle libosti do nepříčetna a vše naprosto sedí. Dá se říct, že mi běží paralelně projek v chase i Tascamu.

Problém je v tomto: Ikdyž to zařízení umožňují, tak se mi za boha napovedlo nastavit spouštění Tascamu pomocí Cubase. Tenho řídí co do faderů aj. ale ovládat pohyb prostě nejde. Naopak to ale fuguje skvěle. Takže Tascam řídí pohyb a přetáčení a cubase zpětně ovládá fadery Tascamu. Vše v pohodě, ale jestliže chci mít obě zařízení v synchronu, tak musím každou stopu v Cubase zpozdit cca o 40ms. To je dost otrocká práce a Navíc, když chci stopy zase vyexportovat, tak to musím vrátit zpět na nulu (což je logické)a každou chvíli na to zapomenu a pak se divím, že to nesedí.

Hledal jsem v nastavení projektu, jestli nejde jedním klikem celý projek zpozdit o 40ms nebo posunout SMPT a dle potřeby zase celý projekt vrátit zpět. Ale v říslech v NASTAVENÍ PROJEKTU se naprosto nevyznám a jsem pak vždy rád když se mi to povede vrátit zpět, protože to vždy totálně rozhasím.Poradil by mi někdo, jak jednoduše projekt v Cubase zpozdit a nebo jak rychle měnit v Cubase SMPTE????

Pozn. Nebýt tohoto problémku, tak můžu projekt po smpt posouvat a spouštět odkud chci a vždy je to v pořádku. Pozn.č2: moc hodný prodavač Cubase mi radil, že to souvisí s tím, že používám i hodiny SPDIF, ale podle mě to jsou dvě naprosto rozdílné funkce. Moc děkuji. Michal

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“