Stránka 1 z 1

Nahrávání kytar pomocí digitálního mixpultu

Napsal: stř 27. črc 2016 21:16:49
od Jirik21
Zdravím,

mám dotaz ohledně nahrávání kytary. Dva měsíce zpět jsme byli s kapelou nahrávat ve studiu a kytary byly nahrávány tak že byl nahrán signál z kytary do počítače a z počítače se potom, když to bylo nahráno poslalo do aparátu. Teď zkoušíme nahrát nějaký písničky doma přez digitální mixpult a můj dotaz spočívá v tom jak tenhle způsob nahrávání funguje a jestli je možné k tomu využít mixpult. Mám mixpult YAMAHA 01V96i.

Připadne mi to jako lepší řešení, poněvadž nemusí být po celou dobu ohulenej aparát, šetří to naše uši i uši našich sousedů.
Mě osobně napadlo nahrát signál klasicky do počítače a potom ho poslat do auxu a z něho do aparátu, ale nerad bych něco odpálil.

Děkuji, Jirka.

Re: Nahrávání kytar pomocí digitálního mixpultu

Napsal: čtv 28. črc 2016 0:11:11
od TomasVv
Říká se tomu reamping.
Při nahrávání kytary si odbočíš signál přes DI-box a nahraješ i suchý výstup.
Ten pak pouštíš do aparátů, můžeš jich použít více, a hledáš, který zvuk se ti líbí víc.

Pokud bys nahrával jen čistý výstup z kytary, nebudeš míz zpětnou vazbu, jak ta kytara bude znít při zkreslení, ten feeling je hodně jiný.

Důležité je použít ten DI-box nebo Hi-Z (nástrojový) vstup karty či pultu, abys měl zachovanou impedanci, kterou očekává snímač kytary. Při přehrávání signálu do aparátu si pohlídej úrovně, aby to nebylo málo nebo moc.

Dá se použít i Garageband v iPadu.

Re: Nahrávání kytar pomocí digitálního mixpultu

Napsal: pát 29. črc 2016 16:33:18
od janek
Neviem ci to pomoze veci, 01V96 ma medzi efektami simulaciu niekolkych komb (da sa pouzit len na EFX1 alebo EFX2).

Reference Guide, str. 136, AMP SIMULATE (minimalne mozes skusit ci to aspon zhruba nespravi ten "feeling" co bol spomenuty vyssie). Ja to neviem posudit, iba som sa s tym robil sprostosti, nic seriozne.