Pomalý počítač

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Pomalý počítač

Příspěvek od kelly.ok » pát 01. pro 2017 13:37:36

Tyhle věci prostě stárnou jak doslovně, tak i interakcí mezi hardwarem a softwarem... občas stačí nějaká aktualizace nebo nainstalování novější verze i do sebevíc čistého systému (a třeba i zcela přímo nesouvisejícího softwaru) a co dříve plynule fungovalo najednou nestíhá. Jako příklad vezmu cca 5 let starý (ač už jen sporadicky využívaný) pracovní notebook (HP Envy, i7, 6GB RAM)... docela dlouho jakžtakž běhal poměrně slušně. (např. výjmečně ani renderování HD videa na pozadí a současně práce v Photoshopu nebyla nijak zásadní problém, PCT Creo fungovalo naprosto bez problému). Nyní prostě ani z SSD disku a po čisté reinstalací neběhá zdaleka tak plynule a něco neustále padá, "neodpovídá", Creo už také se zádrhely...

Konkrétně u Windows mne to dohánělo k šílenství. Po čase, kdy se chtě nechtě PC zanese běžným softwarovým odpadem náchylnost na padání a zadrhávání rostla geometrickou řadou. Přeinstalování pak samozřejmě pomohlo, ale postupem času méně a méně účinně a problémy se pak vždy dostavily o něco dříve. Bohužel i na Macu se to zvláště poslední dobou začíná projevovat také, ikdyž ne tak dramaticky a spíše výjimečně... což ale beru spíš jen jako otázku času. Jsem už smířen s tím, že mne to tímto způsobem asi vždy chce donutit přejít na novější techniku...

Víš jistě že je u tebe problém problém pouze v Cubase? Samozřejmě ve chvíli kdy to člověk slyší je to snadno rozpoznatelné než když se třeba podobně kousne program, který nemá kontinuální zvukový výstup nebo nejde o video apod.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Pomalý počítač

Příspěvek od Bildic » sob 02. pro 2017 7:13:20

Vyskusaj este CTRL-ALT-DEL a potom pozri monitor cinnosti ako su so zatazou CPU RAM HDD NET

Niekedy pomoze zacat vypinat (zastavit/zakazat) procesy a tak odhalit co tam pribudlo. Nie systemove iba aplikacne.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“