Problém se studiovými monitory - brum

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
rasgon
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. pro 2018 20:20:35

Re: Problém se studiovými monitory - brum

Příspěvek od rasgon » stř 09. led 2019 18:47:28

Tak přidám poslední aktualizaci, pro ty, co třeba budou mít v budoucnu podobný probém. Před chvilkou se mi podařilo najít zdroj problému. Na monitoru u PC nebyl ze zadu u DVI kabelu zcela dotažen jeden ze šroubů. Po dotažení monitory zcela zmkli. Dříve jsem zkoušel PC monitor odpojit ze sítě i z PC a to nemělo na brum žádný vliv. Zdá se, že i přesto, že PC monitor není zapojený do sítě, ani do PC, tak volně položený DVI kabel (který stále byl nedotaženě zapojený do PC monitoru) u zdroje počítače rušil studiové monitory. Jsem každopádně rád, že jsem na to přišel a moc děkuji za tipy, které mě nakonec přivedli k řešení.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Problém se studiovými monitory - brum

Příspěvek od mkarr » čtv 10. led 2019 2:45:01

Tak že by nebyly monitory zapojené do jedné zásuvky, to mě fakt nenapadlo.
Jasně že tohle může dělat brum a zemní smyčku.
Nedotažený kabel bude spíš možná fungovat jako anténa, ale u stolního PC, které má hromadu komponent a často i několik pospojovaných elektrických spotřebičů na různých kabelech a možná i zásuvkách, to může být o něco složitější.
Každopádně napájet všechno z jedné zásuvky tuším padlo už někde na začátku a vůbec jsem nepomyslel, že by mohl někdo zapojit každý reprák do jiné zásuvky, po takovéto radě.
Pokud mají ty monitory dvojkolíkový přívod, stačí možná i otočit ten přívod a pustit tím pádem fázi do jiného drátu.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Problém se studiovými monitory - brum

Příspěvek od Otas » čtv 10. led 2019 16:12:24

Jo, kdo neposlouchá rady, ten hledá déle :(. Alespoň se přitom našla druhá závada - ten šroubek :).

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“