Domácí "hobby studio"

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO14
Awer

Domácí "hobby studio"

Příspěvek od Awer » stř 09. říj 2019 8:04:52

Ahoj zvukari, prosim o radu. Dcera se bude pripravovat na prijimacky na konzervu. Sice na herectvi, ale i tam jsou zkousky ze zpevu. Rad bych ji v ramci te pripravy nahraval, aby se slysela. Moje idea je neco jako SM58 zredukovana na 3,5jacka pripojena do pocitace s nejakym virtualnim mixackem (jenom pro demonstraci efektu a korekci, jinak ji budu nahravat "syrovou") a nahravanim. Otazka zni: bude ta 58 fungovat? Date mi nekdo tip na vhodny software, idealne zadarmo nebo nejaky symbolicky poplatek? Potrebuju to na rok a jen pro tu domaci pripravu... A nezbavujete se nekdo nejakyho vhodnyho mikrofonu? Nechci takovy ty uplny chrchlatka za dve stovky, aby se fakt slysela, v nejhorsim dam tech 2,5k za novou 58, ale kazda neutracena koruna dobra... :) Diky za tipy a rady...

slava

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od slava » stř 09. říj 2019 8:49:41

A nestačil by kazeťák s kondenzátorovým mikrofonem? Nač hned 58?

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř 09. říj 2019 9:25:22

Psal jsem neco jako 58... Samozrejme si necham poradit. Kazetak uz asi doma neobjevim a nevim, na kolik by to vyslo. Prislo mi nejjednodusi pichnout mic do pocitace, kabely na to mam. Navic pak i prace ve virtualu mi prijde jednodussi pri prehravani napr. problemovych casti, kdy to najdu hned a nemusim pretacet kazetu tam a zpet. Teda aspon si to tak predstavuju, nejsem zvukar ale konferencni technik- videar a filmovej gripak... :)

slava

Příspěvek od slava » stř 09. říj 2019 10:30:51

Není to problém kabelů,ale softwaru.Analog cpeš do digi - to chce převodník anebo mikrofon,který se připojuje do USB.Ale i ten bude chtít software,aby se domluvil s počítačem.Takže Muziker a podobní a ptej se.

gnat
Nováček fóra
Nováček fóra

Příspěvek od gnat » stř 09. říj 2019 11:15:01

I notebook má mikrofonní vstup a mohlo by to fungovat. Akorát se na to bude muset udělat speciální kabel.

P.S. na ženské vokály bych zkusil spíš Senheiser e835 jako levnou variantu nebo vyšší (845/935/945) dle peněženky.

Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 10. říj 2019 21:09:34

USB mikrofon, například Superlux 205U mám vyzkoušený, ale je jich hromada: https://www.muziker.cz/usb-mikrofony
Možné ještě lépe: https://www.thomann.de/cz/the_tbone_mb_ ... bundle.htm
Software - bezkonkurenčně jednoduchý, free a spolehlivý: Audacity
Od věci není ani nahrávadlo, například Tascam DR-05X, ZOOM H1 ap.
Všechno je jinak
Neprodávám, ani nedýluju

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“