Nahrávání zvuku do PC

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Zolik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. zář 2019 9:57:21

Nahrávání zvuku do PC

Příspěvek od Zolik » úte 14. led 2020 17:50:51

Dobrý den, prosím Vás, chtěl bych nahrát zvuk z mix pultu do ntb. Musím mít nějaké usb zarízení? nebo stačí klasický 3,5 jack?
Jen podotýkám že mám jack v pc kombinovaný se sluchátkami, ovšem ty nepořebuju. Předem Díky

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Nahrávání zvuku do PC

Příspěvek od kelly.ok » úte 14. led 2020 18:17:13

Kombinovaný jack pro sluchátka+mic bude umět pouze mono, v omezené kvalitě a nejpravděpodobněji s vysokou latencí (což samo o sobě vadit nemusí, pokud není potřeba přímého monioringu atd.). Alespoň nějaká základní ext. zvukovka bude uričitě plnohodnotnější řešení. Nahrávání přes 3,5 jack do integrované zvukovky bych viděl jen jako absolutně nouzové a pro jakékoliv vážněji bratelné nahrávání nebratelné řešení.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Nahrávání zvuku do PC

Příspěvek od mmmartin » stř 15. led 2020 10:32:20

Přesně tak. Navíc Jack 3,5 není zrovna z člen rodiny těch nejspolehlivějších konektorů. Doporučuju USB zvukovou kartu s konektory alespoň Cinch, ideálně pak XLR.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Nahrávání zvuku do PC

Příspěvek od mkarr » stř 15. led 2020 21:51:45

mmmartin píše:
stř 15. led 2020 10:32:20
Jack 3,5 není zrovna z člen rodiny těch nejspolehlivějších konektorů. Doporučuju USB zvukovou kartu s konektory alespoň Cinch, ideálně pak XLR.
Teda né že bych nesouhlasil s doporučením použít raději externí zvukovku, ale pobavilo mě to mimoděk srovnání 3,5 Jacka a USB, kdy USB-A je jenespolehlivější konektor jaký jsem měl tu čest v životě používat. Nechápu jak si něco tak pitomého našlo cestu stát se univerzálním pro připojení skoro všeho. Všechny konektory typu Canon-DB9, DB15, DB25, Centronix, či co se ještě v PCčkách používalo, byly a jsou spolehlivější. Dokonce i ten mezi zvukaři neuznávaný 3,5mm jack, je mnohonásobně spolehlivější konektor, pokud se piustíme do srovnávání konektorů pro digitální a analogové signály. Něco jiného je, že různí výrobci dělají a prodejci prodávají naprosté zoufalosti, kterým bych konektor říkal jen pod vlivem flašky s velmi optimistickým obsahem a to jak na kabel tak do samotného notebooku. Možná proto taky nemám JACK konektory rád ani já, ale jinak se jim ve zvukažině stejně nevyhneme a tak nezbývá, než koupit kvalitní konektor, kvalitní kabel, slušně to zapájet aniž bysme roztavili ten konektor a pak nám tato kvalitní šňůra svojí váhou s přehledem stáhne ze stolu MP3 přehrávač na kterém přinesla učitelka doprovod k tanečkům na dětské besídce, nebo na ní naopak bude přehrávač levitovat, když bude kabel o vánočním vystoupení tvrdý od mrazu.
Pro připojení mixu k notebooku bych ale fakt použil zvukovku s linkovým stereofonním vstupem a né mikrofonní část kombi jacka. Viděl jsem teď na bazaru lexicon alpha asi za osm set.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“