Jak propojit gramofon s PC?

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
milda 55
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03. kvě 2020 17:25:45

Jak propojit gramofon s PC?

Příspěvek od milda 55 » ned 03. kvě 2020 17:42:37

Mam gramo NC 452 a zdedeny receiver Kenwood,kdyz pripojim gramo hraji perfektne vsechny repro. protoze jsem zdedila i hodne gramodesek k tem mym, chci je nahrat do PC, ale nejde to. Zapojila jsem vystup z grama do receiveru a z jednoho vystupu na repro do PC, ale nehraje nic. Zkusila jsem si stahnout Ashampoo Muzik studio 7 a nejde.Jak se prokousavam internetem a hledam rady, tak nevim, zda musim mit take jeste ten predzesilovac, ale kdyz to normalne hraje tak si myslim, ze to neni zapotrebi. Nevim, zda to nebude jen nejakym spatnym nastavenim v PC,ale kdyz zkusim hudbu z PC tak to funguje.
Take jsem zkousela mikrofon primo do PC, a nic.
Dokazali by jste poradit duchodkyni, ktera nad tim sedi jiz nekolikaty den a nevi si rady jak na to?Jak ty gramo desky dostrkat do PC?
Mozná se usmivate, alle urcite budete vedet kde delam chybu.
Dekuji Vam za radu. Mili

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak propojit gramofon s PC?

Příspěvek od pavlii » ned 03. kvě 2020 17:52:09

Nejde propojovat výstup pro repro se vstupem do PC. Kenwood nemá nějaký výstup označený jako "Line-out"? Případně lze využít výstup pro sluchátka, ten bude mít určitě.

Na straně toho PC - jedná se opravdu o vstup? Tj. do jaké "díry" byl strkán ten kabel z Kenwood?

Kdyžtak by pomohly obrázky třeba udělané mobilem. Co se týče programu - asi by na tohle fungovalo něco výrazně jednoduššího než Ashampoo (ale ten osobně neznám) - takže mě napadá třeba Wavosaur, který je zdarma a prakticky pro podobné účely (jednoduchý záznam).

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jak propojit gramofon s PC?

Příspěvek od PeBe » ned 03. kvě 2020 18:14:15

Možná by nebylo od věci, zkusit položit dotaz na počítačovém fóru PC-Help, kde by mohlo být více počítačů znalých rádců pohromadě :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Zamčeno

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“