Šum a zkreslený zvuk (jen) v cool edit pro

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
JAYKAYmusic
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. lis 2020 20:25:10

Šum a zkreslený zvuk (jen) v cool edit pro

Příspěvek od JAYKAYmusic » pon 23. lis 2020 20:33:54

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda někdo bude vědět, už nějaký ten rok používám na nahrávání rap vokálů cool edit pro, nebavíme se o mixu a ani o finálním masteringu nýbrž čistou nahrávku. Mám takový problém, který nejsem schopný rozlousknout.. pokud poslechnu podklad v DAW tak je vše v pořádku, ale pokud dám rec a nahrává se stopa, tak jak ve sluchátkách, tak i v monitorech je slyšet šum a takový zkreslený zvuk. V cubase 5 mi to nedělá, ale nenahrává se mi tam tak přehledně, jako ve zmiňovaném cool editu, takže bych prosil o pomoct. Děkuji

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Šum a zkreslený zvuk (jen) v cool edit pro

Příspěvek od Bassman » stř 25. lis 2020 12:39:40

To by mohol byt buffer ... tak hadam. Skus ho dat na vyssiu hodnotu, mozno to pomoze.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

STIGMA
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: úte 22. říj 2019 15:19:41

Re: Šum a zkreslený zvuk (jen) v cool edit pro

Příspěvek od STIGMA » stř 25. lis 2020 13:59:56

Kdyby měl malý buffer tak by se spíš zvuk trhal, protože by nestíhal počítač. Šum + zkreslený zvuk to mi připadá spíš jak přehulený preamp. Nenastavuje se ještě v tom cool edit nějaká síla vstupního signálu? Jaký je celý zvukový řetězec? Mikrofon, zvukovka....

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Šum a zkreslený zvuk (jen) v cool edit pro

Příspěvek od gnat » stř 25. lis 2020 22:40:37

Protože se to dějě při nahrávání, tipnul bych na vypnutý sw monitoring a to co je slyšet je přeslech ve zvukovce.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“