Štúdio riešenie mixpultov

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Štúdio riešenie mixpultov

Příspěvek od Ferda » ned 20. pro 2020 20:35:21

Omlouvám se za pozdní reakci, ale nebyl čas.
Bassman:
Dalej uz ide v tvojom pripade signal hned do PC, takze dalsie funkcie budu asi viac menej bezpredmetne
Přesně tak, nevidím rozumný důvod vracet nahrávku z DAW software do pultu...
Pult bych použil jako kvalitní mnoha vstupovou zvukovku a kompletní editaci a mastering udělal v sw. Preampy a převodníky Vi jsou na to bohatě dostačující.
Bohuzial som v minulosti vela robil na Midas PRO (1 a 6) a od vtedy uz pre mna ziadny EQ v digitaloch nie je dost dobry. Soft plugin EQ v PC budu urcite omnoho lepsie. Vi nema ani dynamicky EQ, respektive parametricky comp, takze dalsie velke minus oproti prace v PC.
Toto bude určitě u každého individuální, já osobně třeba průběh korekcí a způsob ovládání EQ u Midase nemám rád...
Mimochodem Vix000 dynamický EQ mají.

Blaha:
Ahoj, sry za OT, ale můžeš dát nějaký info k tomu upgradu Vi100 pro Vi1, Google o tom zarytě mlčí, je tu Vi200, 400, 600, ale pro Vi1 jsem nic nenašel.
Tak zde si musím posypat hlavu popelem, upgrade Vi1 na Vi100 samozřejmě není možný.
Nicméně kolega má starší Vi4 a Vi1 a oba se snažil upgradovat. S Vi1 měl navíc potíže s kartou v pultu, kterou musel měnit. Po mnoha konzultacích vyměnil i interní paměť (4GB Compact Flash Card), na kterou se v pultech ukládají data za novou, rychlejší. Dušuje se, že teď je pult o poznání rychlejší. Podle mě to logiku má. Otázka je, jestli není vylepšená i ta karta kterou měnil....

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“