Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Mysti

Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od Mysti » pát 08. dub 2022 1:08:26

Zdravím, všechny. Mám prosím vás dotaz. Když bych chtěl v jedné místnosti nahrávat více lidí (4-8 osob) jaký mikrofon/mikrofony mám do začátku zvolit? Jsem lajk a teprve s tím chci začít, tak že do toho nechci hned vrážet velký peníze. Díky moc za rady. :)

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 178
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od gnat » pát 08. dub 2022 9:41:00

Chceš nahrávat sborový zpěv nebo nějaké tlachání ? Jak máš akusticky upravenou místnost a jaká je její velikost a tvar ?

Uživatelský avatar
Mysti

Re: Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od Mysti » pát 06. kvě 2022 10:02:37

Jde o tlachání, debaty a hraní deskovek. Místnost je obdélník, tak 3 metry široká a 5 metrů dlouhá. Co se týče nějaké zvukové izolace, tak se obávám, že bude nulová...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od safa » úte 17. kvě 2022 16:34:33

S jedním mikrofonem bude problém se srozumitelností tlachání. Obávám se, že pokud to má k něčemu vypadat, tak se investicím do akustických úprav a/nebo do techniky nevyhneš. Pokud to nemá k něčemu vypadat pak je to jedno a kup to nejlevnější co kde najdeš.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od CharlesBass » stř 18. kvě 2022 0:06:12

Na něco takovýho přece sou tzv boundary mikrofony. Vesměs na meetingy a porady, online přenosy. Hraní deskovek a tlachání je velice podobné meetengům, online poradám, kde také je "nulová akustika" a rozumět je každému (což je mnohdy na škodu :-D, osobní korporátní zkušenosti :-D ) Jen by mě zajímalo k čemu něco takového nahrávat ... :-D :-D .. ikdyž připouštím, že poslouchat i ty nejhorší plky, či hraní prší :-D by mohlo být užitečnější než 99% firemní komunikace :-D :-D :-D

E: pro představu něco takovéhleho. https://www.astounded.com/shop/pulse-bm ... icrophone/ A tak podobně... A je k tomu potřeba nahrávadlo, či zvukovka co umí phantom +48V...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání zvuku více lidí najednou.

Příspěvek od safa » čtv 19. kvě 2022 13:14:04

To sice jsou, ale s mizernou akustikou stejne musis sedet dost blizko aby byl zaznam jakz takz pouzitelnej, Navic umisteni na stole ma sve nevyhody (ruchy ze stolu).

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“