Nové pole v profilu: Působnost

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Nové pole v profilu: Působnost

Příspěvek od Martin » pát 26. lis 2010 15:16:40

Do profilu registrovaného uživatele jsem přidal pole s názvem Působnost, do kterého je možné vypsat bydliště nebo umístění, příp. geografickou oblast, ve které nejvíce působíte.

Nicméně toto pole se zobrazuje teprve, když si u uživatele kliknete na Profil.
Proto doporučuji primárně vyplnit pole Bydliště, které je viditelné ihned - zobrazuje se pod jménem uživatele (avatarem). Předejdete tak častým dotazů "odkud jsi?"

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Nové pole v profilu: Působnost

Příspěvek od blaha » čtv 24. bře 2011 18:54:23

Čau, Martine, teď mě trklo, potřeboval jsem se podívat na nějaký schéma uložený na repromania.net, takže jsem se tam musel regnout, a jako jeden povinnej údaj, je vyplnit kraj. Nevím jestli to tenhle systém umožňuje, ale částečně by se tím dala alespoň trochu vynutit ta geografická záležitost.

Navíc mi připadá, že asi ani většina nově registrovaných pravidla a rady nečte, protože jsem si nějak nevšiml, že by vůbec co vyplňovali krom jména a hesla.

Působnost má vyplněnou tak každej pátej.
Navíc by asi nebylo od věci, kdyby se pole Působnost zobrazovalo rovnou u příspěvků u Autora, možná spíš než bydliště (nebo oboje).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Nové pole v profilu: Působnost

Příspěvek od Martin » čtv 24. bře 2011 19:49:19

ahoj Zdeňku, díky, že se zamýšlíš nad fungováním webu.

Tak nejprve možnosti:
- mohu v administraci vydefinovat do profilu reg. uživatele jakékoliv nové pole k vyplnění,
- mohu mu dokonce dát na výběr např. z krajů či okresů
- mohu určit, že pole bude povinné k vyplnění při registraci,
- mohu jeho výsledek zobrazit v miniprofilu autora vedle příspěvku.

Když si představím neregistrované uživatele jako pestrou komunitu s krajními mezemi od někoho, komu je registrace vlastně šumák až po zapřisáhlé odpůrce s fóbií z Velkého bratra, tak se obávám, že vynutitelnost a vůbec relevantnost takové povinnosti je za hranicí, co jsou jako celek schopni zkousnout.
Už tak jsem rád, pokud některý z víceobčasných či pravidelných návštěvníků nakonec překoná obecnou nechuť k registraci.
Samozřejmě zde výhody registrace pro nás vypisovat nemusím.

Lakmusovým papírkem bylo dobrovolné vyplnění pole Působnost jako geografického určení. Tristní výsledek vypovídá o nulové chuti udělat cokoliv navíc. Stejné či další povinné pole by pro některé znamenalo registraci ukončit. Bohužel.

Odpovědět

Zpět na „O serveru“