Nové téma: sály

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • Powersoft skoleni 2019
Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Nové téma: sály

Příspěvek od Martin » pát 28. bře 2008 3:52:05

Ahoj kolegové(-yně),
do sekce "Ze života, ostatní nezařazené" jsem zařadil nové téma "Sály". (Safo, díky za nápad!)

A co sem patří? V názvu tématu napište město (ves) a název kulturního zařízení, v textu pak popište dle libosti např. kapacitu, přístup, akustiku, dozvuk, el. přípojku, místní vybavení, komunikaci s pořadatelem atd.

Mohl by tak postupně nenásilně vzniknout jakýsi subjektivní přehled sálů - kde se hraje dobře, kde špatně... a doufejme, že někomu i pomůže.
Martin
Naposledy upravil(a) Martin dne stř 02. dub 2008 20:24:28, celkem upraveno 2 x.

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 380
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » pát 28. bře 2008 18:23:00

Tohle je bezpochyby dobrej a móc užitečnej nápad. Jenže by to chtělo poměrně podrobné a hlavně objektivní informace, které budou pečlivě aktualizovány. O podobné databázi technických parametrů sálů z našeho hlediska jsem uvažoval již dříve, chtělo by to ale komplexní informace nejen o zvuku, ale i světlech, videoprojekcích a případně i strojních technologiích jeviště. Jenže ty ostatní parametry na fóru o zvukařině bude hledat jen málokdo, což je na druhou stranu škoda.

Nicméně, neškodilo by tomuto účelu vyhradit trochu jiný způsob diskuse. Předpokládám, že když už bych něco popsal, nakreslil atd., mohu to i časem v tom samém místě aktualizovat, doplnit, opravit atd. A nebo poupravit i sdělení od někoho jiného. Tedy jakýsi základní hlavní popis s nákresy, odkazy a popisem. Za tím by již následovala diskusní větev postřehů a zkušeností se sálem.
Vy kdo jste z menšího města, kde není mnoho sálů, mohli přespět trochou do mlýna a charakteristiku uvést. Kdyby to udělal každý návštěvník tohoto fóra, brzy by tu bylo informací spousty.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2446
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka mest a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » sob 29. bře 2008 22:19:28

Mmmo to by samozrejme bylo uzasny a chvalyhodny, puvodni napad pocistal spis s charakteristikou typu "akusticky netknuta ratejna s dozvukem 5 vterin a dvema sloupama, takze se tam skoro neda zvucit, navic jeviste rezonuje az hamba" . Samozrejme cokoliv lepsiho vitam (a asi i ostatni), podrobne mereni dozvuku ve vice bodech, drateny model salu a akusticka simulace odrazu pomoci EASE spolu s doporucenim idealni pozice reprosystemu vitany :wink: :lol: . Kdo pripoji jeste nahranej impulz pro dalsi zpracovani EASERAou bude king ;-)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Opraveno - předěláno

Příspěvek od Martin » stř 02. dub 2008 20:12:45

Oto,
díky za kvalitní podněty. S tvým názorem ale nesouhlasím, tedy přesněji ne v tomto typu fóra (s danými technickými možnostmi, časem, chutí... atd.).

To, co chceš ty, by samozřejmě bylo užitečné, ale forma by byla náročná. Jen tak namátkou - údaje zadávat do připravených tabulek? Rozdělit je na přesné a nepřesné? Vyhradit místo přílohám (plánkům, nákresům...).

Neumím si v současné situaci představit udržování podobné dtb a především záruku za "objektivně" uvedené údaje, které se v čase mění.

Spokojme se se slovním popisem, který má stejnou hodnotu jako rozhovor s kamarádem zvukařem, co už v podobném sále něco dělal. Pokud k tomu někdo další dopíše svoji zkušenost, hodnota se zvyšuje.

Vřelý dík každému, kdo přispěje, dvojnásobný tomu, kdo přidá i nějaký ten podrobný údaj či odkaz.

(mimochodem, v této souvislosti cítím velký dluh - stále jsem nerozchodil možnost přidávání příloh. Rád bych je centralizoval, odkazy na cizí stránky mohou fungovat jen dočasně.)

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 380
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Příspěvek od Ota » čtv 03. dub 2008 9:52:23

Souhlas, je fakt, že by to znamenalo neúměrně vynaložené úsilí nejistému výsledku. Jó, kéž by bylo běžné, že se člověk dozví podrobné informace na webových stránkách drtivé většiny kulturních zařízení. Asi by to chtělo častěji bombardovat dotazy místní provozovatele.

Odpovědět

Zpět na „O serveru“