Hlášení upgradů a redesignů...

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. úno 2015 0:19:42

No já tady:

index.php

vidím obrovskou modrou plochu, na které pro mne není nikde skoro nic zajímavého, jen úplně vpravo nejmenšími písmeny je ve stěsnaném několikařádkovém textu napsáno, že je nějaký nový příspěvek (a od koho, v jakém vlákně apod.) Jestli budu vůbec na něco klikat je dané právě a pouze jenom tím a ono je to vidět ze všeho nejhůř. Naopak naprosto bezcenné informace typu počty toho či onoho, mají pro sebe spoustu volného místa. Fakt je někdo k něčemu potřebuje ? Opravdu sem chodí lidé, kteří si třeba řeknou "tady je toho hodně, to si musím dneska všechno přečíst ?" anebo "sem lidi skoro nepíšou a já to tedy napravím ?" Já mám docela rád statistiky a přehledy, ale na tomhle místě a na úkor AKTUÁLNÍHO OBSAHU, nemají vůbec co dělat. JEDINÝ AKTUÁLNÍ OBSAH TÉ STRÁNKY PRO TYPICKÉHO NÁVŠTĚVNÍKA JE SEZNAM POSLEDNÍCH PŘÍSPĚVKŮ. Velice málokdo sem totiž přijde za den poprvé - statistiky jistě máte :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » úte 10. úno 2015 0:36:12

obávám se, že každý vidíme něco jiného a jestli správně domýšlím, co vidíte Vy, tak je to úplně špatně
např. statistiky by měly být tam, kde i v minulosti, tj. zcela v patě stránky, rozhodně upozaděné...
mohl byste mi prosím udělat printscreen a poslat mi jej?
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin S. » úte 10. úno 2015 0:55:54

Pro inspiraci https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... e/demo/3.0, tyto barvy jsou podstatně příjemnější. Mělo by jít o šablonu založenou na "prosilver", takže by mohla být i přímo použitelná, co jsem tam koukal, tak kompatibilní s 3.1 by měla být.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. úno 2015 0:57:23

Já si jsem jistý, že vidíme oba totéž (až na ty rozdíly dané situací admina), jenom si vůbec nerozumíme. Samozřejmě jsou "statistiky" taky dole, ale co proboha je těch XX až asi pětimístných čísel ve sloupcích TÉMATA a PŘÍSPĚVKY ? To je přece jen statistika, která se mimořádně pomalu mění, nikoho to nemůže zajímat, pokud tady není opravdu poprvé a všichni na to přesto stále tupě koukáme. Jediné, co se na té stránce skutečně mění a je aktuální a může být důvodem k další akci, je ten maličký řádeček s časem posledního příspěvku u každé z položek obsahu. Bez něj nikdo nebude pokračovat, protože ví, že nic nového neuvidí. TOTO by mělo být nejčitelnější na celé stránce.

H.M.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » úte 10. úno 2015 1:23:00

fajn, vidíme totéž a souhlasím, že koukat primárně na něco, co nepotřebujeme, smysl nedává a šlo by to mnohem lépe

Na lištu jsem přidal odkaz Nepřečtené příspěvky, který Vám a každému registrovanému uživateli pohodlně vypíše všechna témata, v nichž od jeho minulého kliknutí na stejný odkaz nastala změna. Zkusíte prosím?
(zhýčkaní si mohou odkaz uložit do oblíbených...)
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. úno 2015 2:26:45

Zkusil jsem. To opravdu není ono, já nechci, aby mi něco furt připomínalo všechny příspěvky, které mne nezajímaly už minulý týden anebo minulý rok. To nejsou AKTUÁLNÍ příspěvky. Doteď jsem s tím neměl žádný problém, to datum bylo vidět celkem dobře, až když se to zhoršilo, tak jsem si uvědomil, jak mi to vadí a tedy podle čeho se já vlastně řídím. Takže jsem si to zkusil nějak analyzovat a jde zřejmě o počet řádků a ještě velikost písma na nich, na té ukázce od Martina Šimůnka je to ještě pro mne bez námitek, tak nějak to tady bývalo. Mohlo by to ale být i lepší.

H.M.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od KamilV » úte 10. úno 2015 8:54:03

To, o čem se bavíte, nejsou "Nepřečtené příspěvky", ale "Nové příspěvky". Možná spíš tento odkaz by se hodil na lištu. Co mě nezajímá, nerozkliknu a při příští návštěvě už to nebude mezi novými, leč stále mezi nepřečtenými...

Zrovna tak by byl fajn v liště odkaz "Odhlásit se". Když už je to dobře čitelné na mobilu, je škoda něco rozbalovat prstem.

A taky bych se přimlouval, pokud to jde, aby sloupeček s avatarem byl vlevo jako doposud. Tohle je asi jen zvyk, ale třeba u mě začíná čtení střelením očí na autora. Dost to usnadní vnímání následného příspěvku :)

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od zahy » úte 10. úno 2015 9:13:25

KamilV- lépe bych to nenapsal.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od blaha » úte 10. úno 2015 10:37:22

Já třeba používám spíš ty Nepřečtené příspěvky, pro ostatní pak slouží označit vše za přečtené.

Za avatara vlevo hlasuji také.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » úte 10. úno 2015 10:47:04

KamilV píše:To, o čem se bavíte, nejsou "Nepřečtené příspěvky", ale "Nové příspěvky". Možná spíš tento odkaz by se hodil na lištu.
Zrovna tak by byl fajn v liště odkaz "Odhlásit se".
hotovo
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. úno 2015 10:54:08

Jo, já už jsem to taky dostal, čas a oči to rozhodně šetří, akorát to po takovém vyfiltrování vypadá pokaždé jinak a ona i informace "tady stále nikdo nereagoval" není marná. Jednoduše bych dal přednost tomu, abych toho viděl sám co nejsnadněji co nejvíc a ne aby mi to musel naprosto zbytečně předžvýkávat stroj (když to předtím ještě zbytečněji znečitelnil). Já mám většinu času před sebou obrovský monitor a sledovat tu promarněnou plochu s mravenečky informace kdesi v rohu, je skutečně frustrující, člověk má strach o celé lidstvo :-)
Ano, přesouvat opět naprosto zbytečně něco zleva doprava je zhovadilost, která dobře ilustruje, co jsem napsal na začátku - někdo nemá nebo neumí žádnou užitečnou práci a tak si vymýšlí zbytečnou, kterou akorát otravuje okolí. Nikdo neseká strouhy a škarpy, takže se na to musí najímat firmy s technikou, ale VŠICHNI si pořídili motorové sekačky na svůj nepatrný trávníček mezi verandou a garáží. Když je pak v neděli najednou startují, tak musí místní úřad vymýšlet zákazy...

search.php?search_id=active_topics

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. úno 2015 11:42:43

A když už jsme u těch zbytečných věcí - k čemu jsou dobrá ta dvě kolečka vlevo, kde bývalo jméno a avatar ? to je elpíčko a singl ? Jestli mi to má změnou barvy dávat veledůležitou informaci, kde jsou všude nějaké mnou nepřečtené (nebo kým) příspěvky, tak výsledek je takový, že po letech celkem intenzivního užívání je mám úplně všude a jen ve čtyřech případech, ovšem celkem s JEDENÁCTI příspěvky je to jinak. A je naprosto jisté, že se na tom už nikdy nic nezmění a kdyby, tak to je informace rovněž naprosto bezcenná. To opravdu nikdo nepřemýšlí o užitečnosti ničeho ? Nikdo neumí zjistit žádné priority, nemá sám žádnou praktickou zkušenost s ničím ? Kdyby se takhle konstruovaly stroje, ale i běžné ruční náčiní, tak jsme všichni mrtví anebo stále v době kamenné. I ten pazourek a kosti jsme ale vždycky uměli opracovávat líp a účelněji.

H.M.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od OK2MDK » úte 10. úno 2015 16:11:58

Ano, díky moc za tlačítka :)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » úte 10. úno 2015 17:12:17

na titulní stránce jsem zjednodušil výpis v pravé části a zvětšil písmo, avatara jsem v tématu přesunul doleva.
Uvidíme, zda další automatický upgrade phpbb tyto změny nepřemázne, což se např. u ručních změn v šablonách wordpressu děje běžně (že jde veškerá ruční práce do ...).
Ještě budu průběžně provádět drobné kosmeticko-stylistické úpravy, takže prosím omluvte případné rozhození nebo nepřístupnost obsahu stránek atd.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od KamilV » úte 10. úno 2015 23:26:41

Martin píše:
KamilV píše:To, o čem se bavíte, nejsou "Nepřečtené příspěvky", ale "Nové příspěvky". Možná spíš tento odkaz by se hodil na lištu.
Zrovna tak by byl fajn v liště odkaz "Odhlásit se".
hotovo
Jak se to vezme :) Je to supr na PC, ale v mobilní verzi (tam kde jsou nejvíc potřeba) se ty odkazy nezobrazují :(

Odpovědět

Zpět na „O serveru“