Skatulkovani

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Skatulkovani

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 0:50:45

... a koukam tady se pri sobotni noci pracuje. No ... ocenuji tvoji praci ale musim rict ze mi pridavani dalsich skatulek moc nevoni, prijde mi to 1/ zbytecny 2/ neprehledne. Obzvlast kdyz budes skatulkovat po znackach ... . Musim rict ze jak jsi to tu mnel puvodne rozcleneny mi to prislo logicky a tak akorat podrobny.

No nic, jen moje dva desetniky ;-) .

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od OK2MDK » ned 22. úno 2009 1:06:41

muze to mit ale i vyhody. kdyz hledam urcitej typ tak najedu na znacku a trebas to tam bude a nemusim se prehrabovat kupou temat, jinak ocenuji praci.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Skatulkovani

Příspěvek od Martin » ned 22. úno 2009 1:14:19

Safo, je to pokus - nevyjde-li, mohu se vrátit k původní verzi.

ale zamysli se prosím nad tím také tak, že to, co tobě přijde nepřehledné (a i o tom můžeme diskutovat), bude doufám pro nové návštěvníky přehlednější než dosavadní pel-mel v každé kategorii - dotazy na značku, dotazy na funkci, porovnání... nevím, jestli každý touží procházet např. devadesát příspěvků v tématu zesilovače. Mimochodem, takřka nikdo nepoužívá vyhledávání.

Stávající uživatelé by s novinkou podle mne neměli mít problém, pokud využívají mnou doporučovaný link po přihlášení "Zobrazit nové příspěvky" - ten je totiž pokaždé hodí na výpis nových příspěvků napříč všemi škatulkami.

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od noxus » ned 22. úno 2009 8:44:28

Tak trochu suhlasim so Safom.
Drtiva vacsina Temat je pisana o viacerych vyrobkoch (znackach) a neviem ci sa to musi natvrdo zaradit prave pod znacku toho prveho vyrobku, lebo aj tak minimalne tretia odpoved uz bude zahrnat alternativu a zariadenia odporucane niekym inym. A mozno prave tu alternativu niekto hlada a potom ju nenjde lebo bude pod inou "skatulkou". (samozrejme nehovorim ze kazdy prispevok je rovnaky)

Takze mi prislo predosle delenie predsa len trochu lepsie :-k .
Ale na druhu stranu svet ide do predu a mozno casom zistime ze prave toto "skatulkovanie" sa osvedci, asi to chce cas.

Co sa tyka vyhladavania, ja myslim ze s nim ludia problem nemaju. Urcite ho pouzivat vedia len zatial na to mozno nebola potreba (teda aspon u mna), mozno teraz ked sa forum zacalo rozrastat na viac temat a "skatuliek" 8-[

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Skatulkovani

Příspěvek od frantik » ned 22. úno 2009 10:37:47

Oba systémy zobrazení mají výhody i nevýhody, uvidíme, jak se nové členění osvědčí. Je fakt, že původní systém vedl k tomu, že se stále probírají v různých vláknech stejné věci. Nepřehledné se to zdá teď, protože příspěvky vznikly v původním členění a najedou je to zpřeházené. Jedině by Martin nechal diskusi tak, jak byla a doplnil fórum o nějaký "třidič", který by vypíchl příspěvky pode nynějšího systému pro ty, kteří hledají zejména podle typů, značek apod.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od blaha » ned 22. úno 2009 10:57:02

Přikláním se k safoj, taky se mi to zdá trochu nepřehledné. Možná jde jen o zvyk, ale pravda je, že dřív jsem proklikal jen nadpisy témat, projel co je novýho (bylo vždy nahoře), teď se defakto musí hloub do struktury, což je z prvního pohledu poměrně dost zdržující, a to i přes červené označení nových příspěvků.

Asi se skutečně budu muset naučit pooužívat odkaz jako aktuální a nově přidané příspěvky. Vyhledávání jsem já osobně teda využíval, akorát mi vadí, že když z vyhledaného soupisu skočím na odkaz a pak se chci vrátit o krok zpět a podívat se na jiný, hodí mi to platnost stránky vypršela a musím vyhledávat znovu.

Každopádně při zachování aktuálního stavu, by se třeba zmiňované mikrofony, měly škatulkovat tak, že pokud se v tématu píše např. o AKG a Shure, mělo by se téma objevit pod obouma škatulkama. A to asi nebude tak jednoduché. Protože jinak, rozhodně nováček asi skutečně nic nenajde a bez vahledávání se neobejde.

Jak si tady tak plácám, teď mě tak napadlo :smt115 , co to vráti do původní podoby, ALE, udělat na začátku tématu zaškrtávací filtry (něco jako na e-shopech) s výběrem jednotlivých značek. Prostě tak, že skočím do tématu mikrofony, zaškrtám si, že chci AKG, Shure, Audix, a vytřídí mi to témata, která tyto značky obsahují. To by asi podle mě bylo lepší. Zkus to zvážit.

Jinak samozřejmě chválím snahu jak se snažíš toto fórum udržovat a zdokonalovat, sám ví že je to spousta času a práce, takže smekám a tleskám. =D>
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Skatulkovani

Příspěvek od frantik » ned 22. úno 2009 11:16:06

No ten nápad s "e-shopem" je zajímavý, kdyby šlo takové vyhledávání udělat bylo by to dobré!
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 12:20:39

Martin píše:Safo, je to pokus - nevyjde-li, mohu se vrátit k původní verzi.
... v pohode, je to tvuj server ;-). Jen jsem ti chtel rict muj dojem ... pro mne je to jednoznacne minus.
Mimochodem, takřka nikdo nepoužívá vyhledávání.
... to je ale problem uzivatelu ... vyhledavani je skvela a uzitecna vec.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
... opakuji ze je to tvuj server, cili spory o tom vest nehodlam. Nesouhlasit ovsem muzu ;-) ... ale treba si zvyknu (uznavam, ze jsem konzerva, ktera novoty primo nenavidi).

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Skatulkovani

Příspěvek od Martin » ned 22. úno 2009 12:40:02

ad noxus: není potřeba hned každý svůj nový příspěvek natvrdo řadit do škatulky, už na první stránce je možné kliknout vždy na nadřazenou kategorii, tedy zvukové procesory, mikrofony atd. a přidat jej pod škatulky. A časem ho mohu, ale ani nemusím zařadit do nějaké škatulky. Stále tedy počítám s tím, že ne všechny příspěvky budou ve škatulkách.

ad blaha: nikomu nechci brát jeho styl, ale opakuji po několikáté - pro trvalé a často chodící návštěvníky se mi zdá mnohem výhodnější po příchodu kliknout na "Zobrazit nové příspěvky", nemusí se ničím proklikávat, dostanou tak přehled o všech nových příspěvcích jak na stříbrném podnosu :D

Jinak celá úprava je zde proto, že pro nové uživatele nebo návštěvníky bez registrace bylo fórum už značně nepřehledné, vy stávající jste se ve fóru orientovali dříve i teď, pro ty nové bylo ale každé základní téma nepřehlednou hromadou.
Souhlasím, že i tak se bude dít, že se někdo zeptá na konkrétní druh mikrofonu a už v první odpovědi ho druhý nasměruje na jinou značku. Ale to se bude dít za každých okolností.

ad návrh "jako e-shop": hm, tak tomu myslím dobře rozumím a taky by se mi to líbilo. Ale nedokáži si představit, kdo by tohle naprogramoval. U toho e-shopu jde totiž o to, že už při zadávání příspěvku zadavatel vybere z klíčových slov (případně něco zatrhne atd.). Ale tady bych 1) musel zindexovat a roztřídit stávající příspěvky, 2) zařídit "ne"třídění skrze hlavní témata, tj. na dotaz o mikrofonech nevypadl i zesilovač stejné značky. Neříkám, že to nejde, ale ve stávajících funkcích phpbb to není, ani o takovém módu nevím. Snad někdy v budoucnu.

ad Safa:
... v pohode, je to tvuj server ;-). Jen jsem ti chtel rict muj dojem ... pro mne je to jednoznacne minus.
- hmmm, je to můj server, ale nedělám to pro sebe, takže takhle se na to nedívám. Akorát se snažím moc nekonzultovat, protože co člověk, to naprosto rozdílné řešení :-)
... to je ale problem uzivatelu ... vyhledavani je skvela a uzitecna vec.
no jenže to je právě ten problém. Vyhledáváním by se vyřešila spousta problémů. Jenže noví uživatelé a návštěvníci ho prostě nepoužívají a já nemám páku. Proto úprava, dál viz výše

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Skatulkovani

Příspěvek od J.J. » ned 22. úno 2009 17:18:11

Pokud by se hlasovalo jsem zásadně pro návrat k předchozí struktuře, vzniká nám tu cosi nepřehledné. Kdo má zájem o konkrétní značku může jednoduše použít hledání.
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Skatulkovani

Příspěvek od Martin » ned 22. úno 2009 18:20:59

O žádném hlasování neuvažuji. Díky všem za vyjádřené názory.

ad J.J.
- že by kroky, které dělám kvůli přehlednosti, vedly naopak až k nepřehlednosti? to se mi fakt nezdá
- vyhledávání: to je právě ten problém, že nestačí říct "Kdo má zájem o konkrétní značku může jednoduše použít hledání.". Málokdo totiž vyhledávání použije (ti noví a nereg. návštěvníci statisticky vůbec ne), ale zato mi chodí stížnosti na nepřehlednost - všechny mikrofony na jedné hromadě atd. K používání vyhledávání nikoho nedonutím.

Už se ale opakuji. Kdo chtěl, pochopil, proč tyto kroky činím. Vrátit se k původnímu stavu nepovažuji v tuto chvíli za konstruktivní. Na nic lepšího a současně realizovatelného jsem nepřišel. Ostatně - škatulkování není můj nápad, inspiroval jsem se dvěma jinými fóry.

Zkusím to ale vysvětlit ještě jinak: v podstatě se podivuji, s čím by měl mít stávající uživatel problém? Umí používat vyhledávání, žádný nový příspěvek mu neuteče díky linku na nové příspěvky od posledního přihlášení, a bude-li se chtít k něčemu konkrétnímu vrátit, díky škatulkám by také neměl mít problém. Ale zkuste se na to podívat z pohledu neregistrovaného čtenáře (a těch je víc než registrovaných, bohužel :roll: ) - ten přichází často s konkrétním dotazem, na značku či typ, a nechce procházet desítky až stovky příspěvků, přitom vyhledávání zásadně nepoužívá... a rozhodně se k tomu nemíním postavit, že to jeho jeho problém.

Pochopil to prosím aspoň někdo? :D

A vlastně ještě něco - ještě to podrobně projdu, ale ve výsledku by ve škatulkách měly být jen dotazy na konkrétní značku či typ či porovnání mezi značkami. Vše ostatní je pod škatulkami na jedné hromadě jako dřív... funkcionalita tedy zůstává, můžeme se spíš bavit o tlačítkách, odkazech, kde by co mělo být... ne? Viz Mixážní pulty, tam už jsem to takto vyčistil.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 21:52:41

Rekni jestli se pletu ale nabyvam dojmu, ze spis nez diskusni forum z toho tady chces udelat neco na zpusob vedomostni databaze. Nove stromove razeni by tomu nasvedcovalo. Verim ze chces vyjit vstric novym uzivatelum kteri neumi pouzit vyhledavani (kdo vi proc, mozna je moc nenapadny) na druhou stranu si myslim, ze vsem kdo se tu slusne na neco zeptali se dostalo slusne odpovedi, pripadne odkazu na jiz existujici thread. Docela by mne zajimalo jake dopisy dostavas ze te k tomuhle skatulkovani vedly :-) .
Naposledy upravil(a) safa dne ned 22. úno 2009 22:03:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Skatulkovani

Příspěvek od Martin » ned 22. úno 2009 22:02:21

ano i ne.

trefil jsi to - z části fóra bych měl rád znalostní dtb, protože v tom vidím dlouhodobý smysl a především logické vyústění napsaných příspěvků, potažmo znalostí.

Ale nemám nic proti tomu, aby fórum bylo fórem, tedy místem setkávání a debat, proto jsem to fórum zakládal a rozhodně v tom chci pokračovat. A nikoho výrazně neomezovat, i když bez pravidel to nejde, to by byl hrozný zmatek k ničemu...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Skatulkovani

Příspěvek od safa » ned 22. úno 2009 22:11:09

Bal jsem se ze se nepletu. Od ted tedy prestavame byt diskutery a stavaji se z nas prispevaatele do vedomostni databaze proaudio znacek? Jak budeme zajistovat relevanci ulozenych i formaci ? Kdo bude overovat zda je cisarpan opravdu vul, nebo zda je korunovanej ?

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Skatulkovani

Příspěvek od Martin » ned 22. úno 2009 22:16:50

nehroť to :D

pořád to bude jen fórum s částečnou strukturou znal. dtb. Toť vše, nic víc, nic míň, a to přesně z důvodů, na které se ptáš - relevance atd. Pořád se musím spolehnout na to, že když někdo napíše kravinu, najde se minimálně někdo druhý, kdo to vyvrátí. A na tomhle principu nemíním nic měnit. A to pomíjím, že jsem závislý na tom, na co se kdo zeptá - takhle rozhodně dtb fungovat nemůže.

A teď k tobě, co bys chtěl ty? Potlach okolo ohně na témata, jak koho napadnou? Dělám si samozřejmě legraci, tvých názorů si velmi vážím. Proto mne to zajímá, jak se k celému fóru stavíš ty (tvůj první příspěvek vedu v patrnosti - "Proč tohle fórum?" :-D )

Odpovědět

Zpět na „O serveru“