Podvodník - prodejce aut

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Podvodník - prodejce aut

Příspěvek od Světlonoš » čtv 17. črc 2014 14:22:11

Ahoj kolegové,

jen pro sichr dávám info pro důvěřivé kolegy, kteří by se mohli potencionálně napálit, jako jsem se málem nechal napálit já.

Na bazarovém serveru jsem si vyhlédl super Audi A4 Quattro, za vynikající peníze. Po mém dotazu, zda-li sedí cena s počtem tkm jsem byl ujištěn, že je auto stále k mání - super stav, motor, bez škrábanců - u všech oprav doloženy doklady. Na závěr mailu mi bylo nabídnuto, zda-li se můžeme bavit v AJ, neboť prodejce je Španěl. S angličtinou problém nemám, takže jsem se jal zjišťovat další podrobnosti. Bylo mi sděleno, že prodejce momentálně pobývá ve Španělsku a že nemůže inzerované auto prodat. Pan "prodejce" mi sdělil, že v ČR pobýval pan let na projektu, který nyní skončil. Jelikož je těžké ve Španělsku prodat auto s českou značkou, rád ho přenechá zájemci v ČR.

Řekl jsem si - super, vypadá to na solventního, charismatického chlápka a konverzace pokračovala. Bylo mi nabídnuto zdarma dovezení vozu na mojí adresu, přičemž bych si mohl auto na dva dny půjčit na "test". Vše měla zařídit jeho firma, ve které údajně působil po dobu svého pobytu v ČR. (zde jsem začal čuchat levárnu) Slíbil mi poslání občanky, VIN kódu, oscanované faktury a další věci.

Jelikož vim, že není všechno růžové, zkoušel jsem vygůglit jeho jméno a mail - bezúspěšně. Ještě, že máme strejdu Googla - po zadání hesla "pozor na prodejce aut ze zahraničí" - mi vyjel web, věnující se této problematice. Po zběžném přečtení jsem se dozvěděl, že se jedná o holomka, který už pár důvěřivců takhle napálil. Dle vypsaných mailů by naše komunikace pokračovala tak, že by dožadoval 30% z celkové částky předem (na přepravu ze Španělska do ČR), jelikož měl "rodinný důvod" a nemůže přepravu zajistit.

Výsledek: neprodáváte někdo auto? Můj bourák mi už dosluhuje a já pomalu nemám v čem jezdit (lenost je zlo) :)

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Podvodník - prodejce aut

Příspěvek od JirkaN » čtv 17. črc 2014 17:30:32

Dej sem prosim link na ten inzerát. Díky

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník - prodejce aut

Příspěvek od OK2MDK » čtv 17. črc 2014 22:29:06

Stejná situace.
Škoda octavia kombi, hezká malo najeto za skoro směšné peníze. Taky španěl. Nicméně když sem mu po 4. v AJ sdělil že teda to chci vidět a platím hotově už neodepsal. Takže asi by to šlo dále stějně.

Inzerát byl okamžitě po zaslání dotazu smazán v mém případě.

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Podvodník - prodejce aut

Příspěvek od Světlonoš » pát 18. črc 2014 9:32:22

Tady dávám odkaz na inzerát. Už jsem ho nahlásil - je možný, že ho brzy stáhnou.

http://www.sbazar.cz/lussy.g/detail/667 ... vant-19tdi

pavel16
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned 08. čer 2008 20:23:13
Bydliště: Litovel

Re: Podvodník - prodejce aut

Příspěvek od pavel16 » pát 18. črc 2014 13:42:47

Na sbazar čumím už něco přes rok a za tu dobu jsem tam viděl takových inzerátů hromady.Jednou za čas se objeví prodejce,co má v nabídce třeba i dvacet aut,jedno lepší jak druhé za neskutečné ceny.Logicky,za ty prachy v tom musí být nějaká lumpárna.

Odpovědět

Zpět na „Bar“