Podnikání bez oprávnění

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » stř 08. kvě 2024 19:29:17

jarakri píše:
stř 08. kvě 2024 9:38:48
Abraxas píše:
stř 08. kvě 2024 8:18:45
"exxxi" nazval bych ty nesmyslé výpočty neznalostí účtování a ekonomiky provozu... ekonomii mám vystudovanou - sice za komančů, ale principy platí stovky let, byť u nás máme tak 100 novel ročně......
No já přes účetnictví nejsem, páč jsem zaměstnanec v technickém oboru a o to víc mě to zajímá a prosím tedy odborníka na rozebrání, kde exxxi má chybu kvůli které to celé shazuješ? Exxxi si dal práci rozebral nějaký modelový příklad a spočítal a ty to shodíš jednou neurčitou větou - to mě na foru připadá nespravedlivé a pro ostatní nic neřešící. Prosím tedy o dopřesnění ať to má nějaký význam i pro nás ostatní co o těchto věcech sbírají informace. Děkuji.
Publikovat "modelový příklad" který si na na netu najde každý, kdo chce, nemá žádný význam pro skutečnou znalost a využití účetních a daňových zákonů, jen vysvětlit základní problematiku ekonomie by tady zabralo stovky a stovky stran textu a ještě tomu obecně málokdo porozumí...(ještě když, ani nechce) ano, nemá cenu se tím dál zabývat, je dost profi ekonomických poradců, kteří tomu koho to doopravdy zajímá - optimalizace nákladů, výnosů, daňového základu ATD.. za né nijak vysoký kačky dají rádi aktuální info.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od exxxi » stř 08. kvě 2024 19:34:38

Ten modelový příklad není vycucaný z prstu. Dělám pro tři obecní úřady a vychází z reality. Ale rad se nechám poučit, kde je v tom výpočtu chyba.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » stř 08. kvě 2024 19:36:03

jarakri píše:
stř 08. kvě 2024 9:47:13
Abraxas píše:
stř 08. kvě 2024 8:18:45
Já jsem zase psal z pohledu OSVČ - né zaměstnance
A to mě také nedá - není to trochu odklon od názvu vlákna bez upozornění? Zkus se vžít do role ekonomického amatéra, který z toho má pak v hlavě pěkný chaos. Děkuji.
Bingo!!! Ano, naprosto odklon od tématu. Hned první a zároveň poslední odpověď měla být asi tato: Podnikání bez oprávnění je nezákonné. Dostaneš se do trestně-právní roviny - výše sankce bude odpovídat výši způsobené daňové škody státu...od přestupku, který vyřeší FÚ dodatečným výměrem a pokutou až pozahájení trestního stíhaní se sazbou několalika let... Daňové delikty jsou nepromlčitelné, a to buďme rádi, že nejsme v USA, tam jsou na to ultraháklivý....

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » stř 08. kvě 2024 19:43:17

exxxi píše:
stř 08. kvě 2024 19:34:38
Ten modelový příklad není vycucaný z prstu. Dělám pro tři obecní úřady a vychází z reality. Ale rad se nechám poučit, kde je v tom výpočtu chyba.
Kde jsem napsal, že je výpočtu chyba?! Myslím, že nejvýkonnější PC sestava- pracoviště (jak to nejlíp napsat?) v ČR vlastněná státem modeluje předpověď počasí a jak to funguje se všichni denně přesvěčujeme... jojo občas se taky taky do toho trefí....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od exxxi » stř 08. kvě 2024 22:21:55

Admin: Proč už mi dva dny zní v hlavě sousloví “opilecké zvratky uživatele Mifune” ???????
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od exxxi » stř 08. kvě 2024 23:41:05

Kdysi jsi tady psal o svém životním neštěstí. My to chápeme a soucítíme. Tak zkus pochopit, že MY NEJSME TVŮJ TERČ. Vylejvej si to jinde.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 563
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Martin » čtv 09. kvě 2024 8:16:25

Off-topic:
Mifune alias Abraxas(i), udělej mi prosím radost: už sem - myslím celé fórum - nepřispívej. Čti, nepiš. Děkuji, Martin
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » sob 11. kvě 2024 9:19:54

exxxi píše:
stř 08. kvě 2024 23:41:05
Kdysi jsi tady psal o svém životním neštěstí. My to chápeme a soucítíme. Tak zkus pochopit, že MY NEJSME TVŮJ TERČ. Vylejvej si to jinde.
Martin mě vpodstatě zakázal psát - naprosto to chápu - je velice tolerantní- sám sebe vpodstatě nenávidím a už abych seš za dcerou... ... ale poslední odpověď - životní neštěstí - to jsem si taky myslel, že mám vyčerpáno smrtí dcery - poslední rok jsem zvládl: zemřela matka - na rakovinu (byla stará..) do půl roku zemřel švára - na rakovinu (nebyl starý) - má sestra, jeho žena to prostě oboje neunesla a spáchala ve 44 letech sebevraždu - oběsila se doma na půdě, zůstali po ní dva mý synovci (jeden nezletilý) - naprosto neřešitelné dědictví - můj právník (35 let praxe, že se sněčím takovým ještě nesetkal) a exxxi nikdo tady není můj terč ... nikoho tady fyzicky neznám....Ámen

Uživatelský avatar
Abraxas

Re: Podnikání bez oprávnění

Příspěvek od Abraxas » sob 11. kvě 2024 9:31:55

aa a ještě EXXXI vůbec bych si nedovolil zpochybňovat tvoje hudební a zvukařské znalosti.. evidentně máš v tom dlouhou praxi a kdyby toto fórum umožňovalo stupeń hodnocení "odborník"ˇbyl bys mezi první trojkou... ale ekonomiku ještě musíš tšošičku dopilovat :D :D

Odpovědět

Zpět na „Bar“