Jak na tupé dj's

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od MADMAX » čtv 27. bře 2014 10:52:19

Pud sebezáchovy nefunguje. Zažil jsem dj, který měl na kabelovkách, tzn. zhruba ve výši pasu, z každé strany jednu kopii turbosoundu TFM215 (dvě 15" a 2" - ta bedna hrála celkem hnusně, ale fakt nahlas!) buzenené crownem MA3600VZ a onen černoch-zlatořetězák mi povídal: "To sláby - ja nyc neslýšim!" Tak jsem pokrčil rameny a pomyslel si: "tak si vraž vidličku do ucha..."

Když jsem ještě měl v Akropoli na starosti servisovat DJská pracovišťě, volali mi jednou asi ve 3 v noci, ať přijedu, že to hrozně krchá a že určitě odešly všechny čtyři bedny. Tak jsem tam taxíkem dojel, podíval se na Xone, vytáhl DJovi jeho MP3 player z phono vstupu s RIAA předzesilovačem, vrazil ho do linky a zase odjel domů...

naštěstí existují i DJs, kteří mají IQ nad 80 a jsou duševně zdraví. Není jich moc, ale jsou...

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od Otas » čtv 27. bře 2014 18:00:06

MADMAX: Story s RIAA předzesem je evergeen, znám ho za poslední 4 roky asi třikrát. Já tedy ve formě přepínače na DJovo primitivním mixu Gemini. Obvykle na začátku akce, když mu to nehrálo, bo to blbě zapojil, jednou ale i uprostřed, cca v jednu ráno mu to nějaký dobrák přepnul. A hup do auta..... atd., pak už je to stejné.
Ale je fakt, že existují i rozumní DJs, kupodivu i mladší ročníky, kteří dají na dobré slovo a jednou nastavený mix nechávají na pokoji.

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od esa206 » čtv 27. bře 2014 19:49:36

Díky všem za reakce. S tím optronem by to mohlo být použitelný. Šlo by tam jednoduše pořešit plynulý odhoz i náběh. Asi jich pár objednám a zkusím to. Napadají někoho úskalí tohoto řešení?

2 Sledge
Víš z hlavy nějaký konkrétní? Co jsem tak zběžně koukal v EZK, tak tam mají 3typy, ale nic moc o nich nepíšou. Tím zkreslením jsi chtěl říct, že bys je vřadil přímo do živáků? Tzn. sériově do signálu? Přemýšlel jsem spíš o paralelním, s předřadnými odpory.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1329
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 27. bře 2014 20:08:41

Já bych odpojoval repra...

Jinak souhlas - DJ bývají někdy opravdu rezistentní vůči čemukoliv.
Celkem normálních je ale taky dost :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od sledge » pát 28. bře 2014 9:23:12

http://www.tesla-blatna.cz/_soubory/opt ... optron.pdf

Jinak ať jej dáš sériově nebo paralelně (pochopitelně s předřadníkem), vždy bude nějak ovlivňovat signál. Jen jsem chtěl zdůraznit, že to skutečně není nijak kritické..
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od Egestas » pát 28. bře 2014 9:52:09

nemyslím ale že tohle "rešení" patří k nejšťastnějším nebudou repro dostavát šílené rány po každé když optron znovu začne propouštět ? přeci jen je to bude fungovat jen jako spínač a když sepne bude tam hrana... ono i u špatně nastavené gate nebo u levnějších modelu konkrétně jsem se s tím setkal u behringerova MDX 4600 že slyšitelně cvakal a bylo to hodně rušivé a nezdravé.... a to se jednalo o jeden kanál a zde chceš odpojovat rovnou master... pokud to má fungovat bezpečně tak to chce řešit tak aby náběh byl postupný ale to už bude dražší a složitější aby to nemělo výrazně ovlivňovat zvuk...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od blaha » pát 28. bře 2014 10:42:30

Taky by na to šla asi implantovat vratná pojistka, ta nabíhá tuším pomalu.

Ale je tu ještě jedna stránka věci, která mne teď napadla.
Co myslíte na koho bude naštvanej opilej dav, až jim jejich oblíbená muzika začne vypadávat. Tomu bude totiž úplně jedno, že to ten DJ přepálil, navíc hned jak to naskočí tak debil DJ (protože tomu inteligentnímu to vysvětlíš už na začátku a ten žádný omezení nepotřebuje) lidem oznámí, že to je problém způsobený zvukařem, ne jím.

Napadá mne jestli by ale nepomohl klíčovanej Gate, nebo kompresor, tzn. čím víc, tím míň.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

BVaudio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte 17. kvě 2011 9:44:22

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od BVaudio » pát 28. bře 2014 11:02:37

Vypínanie signálu pomocou relé nič neohrozí, ten skok v hlasitosti je nepríjemný pre uši, ale technike to neublíži. A nič nebráni paralelne k relé dať nejaký odpor, aby to nevyplo úplne, ale len výrazne (20dB a viac) zoslabilo, ale musí to byť výrazná skoková zmena a musí byť jasné, čím to je (svetelná signalizácia), plynulé uberanie kompresorom bude DJ "kompenzovať" ...
Nakoniec , na tento účel sa používajú ďaleko drastickejšie prítroje, napr.
http://www.njd.co.uk/technical/515.pdf , alebo http://www.gbaudio.co.uk/environment.htm , výstraha svetlom a potom to jednoducho vypne na pevne nastavený čas sieť pre celý zvuk.
To, že to niekoho naštve, je OK, inak by to nič neriešilo. Mal by to byť hlavne prevádzkovateľ/majiteľ a toho DJ niekam poslať..Kto chce kompresor, tak presne pre tento účel je toto, http://www.gbaudio.co.uk/data/sp2120.htm , "len" Ł438.00.
Naposledy upravil(a) BVaudio dne pát 28. bře 2014 11:07:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od MADMAX » pát 28. bře 2014 11:04:11

tady by bylo zajímavý vědět, jak to řešej ty žabožrouti, tam to fungovalo bez jakýchkoli rušivých artefaktů, prostě jako "master mute"...

BVaudio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte 17. kvě 2011 9:44:22

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od BVaudio » pát 28. bře 2014 11:16:57

Však to relé v ceste signálu je funkčne presne rovnaké ako mute spínač, len je ovládané automaticky. Jediný výsledok je skoková zmena hlasitosti na nulu.

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od esa206 » pát 28. bře 2014 12:17:02

S těma relátkama by tam vznikaly ostrý hrany a dsp by to mohl brát jako vysokou frekvenci a poslat to do driveru, z čehoš by asi neměl radost, ale s těma optronama by se dal k diodě dát kondenzátor a nějaký předřadný odpor a mohlo by to i líp působit, jako cílený stažení masteru. Pak by to nevypadalo jako nějaká porucha, ale kdo to stáhnul a proč.

2 Sledge:
Díky za tip a užitečnou stránku

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od sledge » pát 28. bře 2014 12:18:21

Dvě věci:
1) řešíte tu případné impulzy při sepnutí/rozepnutí relé, ale kdo z vás má obavy z mačkání tlačítek MUTE pod signálem, které (jak bylo správně naznačeno) provádějí to samé?
2) Jak jsem psal, optron mění hodnotu odporu plynule s časovou konstantou desítek, resp. stovek milisekund, takže obavy o skokové impulzy jsou opět liché.

Zase se ukázalo, že to, co se leckdy vydává za technický problém, je v často v podstatě problém psychologický - není to v aparátu, ale v hlavě...

Jinak ta možnost s útlumem jen 20 dB "aby to nebyla taková rána" je opět čistě z poslechového hlediska, protože v onom nejhorším případě to sníží napěťový skok o 1/10, což jistě není z hlediska techniky markantní :-)


EDIT: 2 ESA - no, tak stránka moc užitečná není, jen ta konkrétní řada optronů .-)
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

esa206
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: úte 05. lis 2013 9:00:29

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od esa206 » pát 28. bře 2014 13:22:35

Hm, opět díky za nakopnutí #-o
Pravda - tlačítka MUTE používám běžně na behringerovi a nikdy se mi nepovedl sebemenší lupanec.
Ono je v konečném důsledku asi jedno, jestli se mutuje 1V následně 10x zesílenej, nebo 10V přímo. Jen mi tak nějak hlava nebere, kam se ten přechodovej jev ztratí. Když budeme mít před zamáčklým tlačítkem řekněme sinus 1V a kontakt tlačítka sepne přesně na vrcholu sinusovky, tak by se to mělo přece projevit? Leda by ta náběžná hrana odpovídala natolik vysoký frekvenci, že to pochytají kondy proti nadakustickýmu pásmu.

S tím kondenzátorem jsem to myslel jako roztažení toho přechodu v ticho třeba na 1s. Aby to nevypadalo, jako když třeba vypíná zesák na tepelnou ochranu, když z něj dj ždímá obdélníky...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od blaha » pát 28. bře 2014 14:17:08

Napadlo mne, čistě teoreticky, že třeba u DSP Rane RPM-26z by na to mohl jit použít Ambient Noise Comp (ANC), ale nemám možnost to teď vyzkoušet.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Jak na tupé dj's

Příspěvek od JirkaN » úte 01. dub 2014 21:06:14

Já neukazneny Dj řeším jinak. Na digitalu jeho signálem klicuju gate na svojem playeru, kde hraje vondráčková. když to prezene, primicha si vondrackovou a to ho dostatečně nasere a donutí si to stáhnout aby přišel na to, co mu to hraje v pozadí, jenže to se zavře gate a vondráčková ztichne. A když to zase osoli, vondráčková si zaspiva k hiphopu. funguje to spolehlivě.

Odpovědět

Zpět na „Bar“