Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 23. led 2010 9:31:59

Ten itinerář bych taky doplnil - a sice, že je dobré před produkcí nechlastat a nehulit.

Docela častý jev a už se mi stalo, že jsem akci admítnul, protože některé umělce znám a problémy se zhuleným pakem nemám zapotřebí...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od Jakub » sob 23. led 2010 16:54:40

jakub.p píše:já bych home-made bedny zase tak moc nekritizoval...zkušenej zvukař vybírá kvalitní repráky a ladí to podle uší...jako taky už sem se setkal se zvukařema typu měřící mikrofon uprostřed sálu, špunty v uších a zvuk jeden obrovskej rachot... :?
A to je prave ten pruser - kazdej ma ty usi uplne jiny. A kdyz si bude zvukar stavet bedny JEN A POUZE podle usi, tak to sice jemu bude hrat krasne, ale ostatnim to urizne hlavu. A proto je nejlepsi stavet bedny ne podle usi, ale podle mereni, neceho, cim se da obhajit a zduvodnit, proc je to takhle a ne jinak. To, ze se me to zrovna libi, neni asi idealni. Protoze presne - zvukari bude zvuk pripadat skvelej, ale zpevak se z toho napriklad po...

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
jakub.p

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od jakub.p » ned 24. led 2010 17:13:04

Já ladim bedny tak, že se prvně podívám na tabulky, kde má jakej reprák největší spl, špičky pak uberu na eq...pak to doladim podle uší, většinou je u toho víc lidí, který maj lepší sluch...tenhle způsob ladění mi příjde nejlepší, nevím jak to dělají ostatní, ale já to ladím takhle...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od CharlesBass » ned 24. led 2010 23:09:45

Osvěta!! To je potřebná ;)

darekvil 47 a já navštěvujem i basové fórum a tam jeden jeho člen, se kterým shodou okolností hraju v kapele, napsal tuto příručku která se týká začátků u baskytary a všeho okolo i co se týče celý kapely.

Tohlencto téma je vlastně dost složité. Vystupování a koncertování je doslovně činnost, která je ovšem v přípravě a pochopení dost podceňována. Podle mě to v dnešní době vychází z toho, že je všecko velice snadno dostupné a samotné živé muzicírování velmi rozšířené. I pořad superstár může v mnohých evokovat pocit naprosté snadnosti a jednoduchosti. Je jasný, že u některých stylů se z toho prostě věda nedělá. Spousta lidí ale není soudných, především z nezkušenosti, ale také z jisté hypertrofie ega.

Chlapeček si koupí kytarovou mikro sadu a začne drtit taby. Po první zkoušce s "opravdovou" kapelou začne doma loudit peníze na lepší kytaru a lepší aparát, aby mohl lépe hrát. Dyť jeho idoly, když na nich byl, sou přece úplně boží, ty to sypou, a sou krutě nahlas, ty maj hradby maršálů, ap, ap :) Nějaká technika, akustika, hudební teórie, co to je? Dyk kapela xyz tohle nikdy neřeší, jsou prostě nejlepší! Taky tu kytaru držim stejně jak voni, a hraju to samý ! :lol:

Problém je v tom, že dost lidí tím proplouvá velice dlouho, a když někde narazej, je to pro ně bez efektu, vždy viděj problém pořád jen u ostatních. Sama podstata úspěchu jim je úplně cizí.

Nevím si s tím rady, opravdový muzikanty sem zvučil jen několikrát a sám sem na ty zákonitosti narazil teprve "nedávno" a dá dost práce je vůbec v kapele uvést do kloudné praxe, neboť se většinou jedná o diametrálně odlišné pojetí.

Vono je to pro zvukaře pak demotivující, vlastně i pro profíka, když mu přijede kapela s opravdu velice přemrštěným egem a hlavně zvukem. Pár takovejch koncertů mám taky za sebou a nechávat si "radit" od každýho druhýho vopilce, že jako zvučim blbě, abych přidal už tak ohlušující zpěv ....

:lol:
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

kokoumes
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 22. čer 2009 18:08:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od kokoumes » pon 25. led 2010 11:52:08

Jose1 píše: Myslím si, že tvrzení, že KS audio používá eliminátory zpětné vazby, může vést až k myšlence, že tato věcička je všespasitelná a tudíž si leckdo začne myslet, že když tu bedýnku zvukař zařadí do své výbavy, tak to prostě houkat už nikdy nebude. Asi by bylo lepší poznamenat, že to prostě houkat bude vždycky, jelikož tento fyzikální jev je možné sice potlačit, nikoli však zcela vytěsnit z našeho života.
No a zvednutý palec při komunikaci se zvukařem při požadavku na zvednutí hlasitosti, ještě bohužel neříká, co že mám přidat. Zpěv, nástroj, sebe, jeho, koho?
Souhlasím. Udělám na tom úpravy :wink:

kokoumes
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 22. čer 2009 18:08:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od kokoumes » pon 25. led 2010 11:53:41

darkevil 47 píše:ještě ste zapoměli u mykrofonu na zlozvyk chitání mykráku za síťku to by tam nemělo podle mě chybět :)
Dobrý nápad doplním :wink:

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od OK2MDK » ned 18. dub 2010 16:08:07

Ahoj,

prosím tě dělám web jako ročníkovou práci do školy, mohl bych si ty rady pro muzikanty okopírovat? dělat již hotové je blbost, a myslím že tohohle na netu nebuude hned tak dost.

Díky mirek

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od Návštěvník » stř 28. dub 2010 12:39:28

Hlavne by si muzikanti mali do rideru dávat zariedenia, ktore k svojej produkcii skutocne nevyhnutne potrebuju. Nic nenaserie zvukara viac ako ked rider do bodky splni a muzikanti potom povedia, ze vsetko je inak a to, ci ono nebudu potrebovat. Nakoniec z nich vylezie, ze tam toho napisali radsej viac, aby bolo "aspon nieco"
Dalsi hnus je ked ti pride rider na tri strany popisany zarideniami, ktore ti chlapci mozno ani v zivote nevideli, u kazdej polozky je tucnym pismom uvedene: "NO BEHRINGER!!!" ...a prve co basakovi vypadne z kufru je D.I. BEHRINGER!!!

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od maly_medved » stř 28. dub 2010 12:57:10

Návštěvník píše: Dalsi hnus je ked ti pride rider na tri strany popisany zarideniami, ktore ti chlapci mozno ani v zivote nevideli, u kazdej polozky je tucnym pismom uvedene: "NO BEHRINGER!!!" ...a prve co basakovi vypadne z kufru je D.I. BEHRINGER!!!
Tak přesně tohle se mi stalo ! Kapela měla ve finále na jevišti dva svoje mixpulty od Uliho :oops:

A tak jsem si řekl, že v případě že tohle uvede kapela v rideru, pošlu i já svoje požadavky zvukaře na kapelu !

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od mmachtri » stř 28. dub 2010 13:21:56

Návštěvník píše:Hlavne by si muzikanti mali do rideru dávat zariedenia, ktore k svojej produkcii skutocne nevyhnutne potrebuju. Nic nenaserie zvukara viac ako ked rider do bodky splni a muzikanti potom povedia, ze vsetko je inak a to, ci ono nebudu potrebovat. Nakoniec z nich vylezie, ze tam toho napisali radsej viac, aby bolo "aspon nieco"
Dalsi hnus je ked ti pride rider na tri strany popisany zarideniami, ktore ti chlapci mozno ani v zivote nevideli, u kazdej polozky je tucnym pismom uvedene: "NO BEHRINGER!!!" ...a prve co basakovi vypadne z kufru je D.I. BEHRINGER!!!
Mluvíš mi naprosto z duše. Rider je vždycky naplněnej až nesmyslně a pak z toho půlka nebo víc není potřeba. Ještě horší je, když s kapelou přijede zvukař, kterej ani s tím co si naporoučel neumí pracovat... :roll:
Ticho léčí...

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od Jose1 » stř 28. dub 2010 17:06:24

.....a nebo....
jsem dostal požadavky od kapely minimálně pět cest na odposleších a praktikábl pro bicí takových rozměrů, že převyšoval o pár centimetrů rozměry pódia. Bylo to v hotelu. Zavolal jsem managérovi, byl v pohodě, všechno uznal a vezlo se tam, to co jsme dohoukali po telefonu.

Uživatelský avatar
stanik vyškov

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od stanik vyškov » sob 01. kvě 2010 9:49:56

Obecně platí, že čím jsou na pódiu chytřejší lídé, tím je komunikace lepší a následně výsledek kvalitnější. Dělal jsem před nějakou dobou koncert paní Marty Kubišové za doprovodu pana Maláska. Neuvěřitelně pokorný a skromný přístup. také výsledek byl naprosto dokonalý. Po koncertě přišli a poděkovali za zvuk. No a jako protiklad jsem vloni dělal koncert v Ivanovicích na Hané. V té době jsem nevěděl, co je to zač hnutí Whitepride( bílá pýcha). Teď už to vím. Banda zamindrákovaných sebemrskačských asociálů, něco mezi Fidelem a Marxem. Naprosto bez úcty k cizímu majetku. Přišel jsem o dva odposlechy a jeden zesilovač. A místo poděkování za zvuk mi z pódia vyčítali, že jsem tam jediný, co tam dělá za peníze, a kolikže jsem si to vzal. No a potom máte skupinu muzikantů, kterým ani intelekt nebrání se chovat jako hovada.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od safa » pát 04. čer 2010 17:50:06

kokoumes píše:Zde jsou moje postřehy
Tipy a rady pro muzikanty
... teda klobouk dolu (jak dnes rikaji cool typci: MEGA-RESPEKT ), skvela prace! Tohle by se melo prikladat ke smlouvam ;-) .
zapoli u mykrofonu na zlozvyk chitání mykráku
... hauuuuu [-o<

Uživatelský avatar
martin mz

Naučme muzikanty slušnému chování na pódiu

Příspěvek od martin mz » ned 20. úno 2011 22:59:52

Cawte chlapi, mne sa stalo, ze gitarista mal strasne rozladenu gitaru a ked som mu povedal nech si ju naladi tak skusal to digitalnou ladickou a nakoniec mi povedal ze to nevie. Takze aj takyto su garazovy muzikanti.

Odpovědět

Zpět na „Bar“