Jak se stát zvukařem?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od pavlii » ned 20. bře 2016 10:00:20

:mrgreen: teda takhle to chudákovi Tudymu kazit, že se nestydíte....! Jinak doplnění (nejen) pro nováčky: ta základní prupovídka je stejně zcestná jako "nejsou hloupí žáci, jenom neschopní ucitelé" ;-) takových vymlouvačů jsem zažil desítky. .....

Držím palce Petře!

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
Tudy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon 01. kvě 2006 10:51:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Tudy » pon 21. bře 2016 13:40:05

Pavlii, díky! ;-)

Tož chlapi, čekal jsem spíš poznámky k osnově kurzu a ne rádoby vtipný hlášky..

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od TomasVv » pon 21. bře 2016 21:48:51

Přidej si tam poznámku, kdy se má zapínat fantom, k čemu je třeba, čemu nevadí a čemu jo.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od mkarr » úte 22. bře 2016 0:40:41

Tudy, Doufám že bude i nějaký pokračovací. Základama se asi dost lidí zvládlo prokousat i samo. Zvlášť takových co chodí na fórum a jsou ochotni dát nějaký čas a nějaké peníze za kurz.

Uživatelský avatar
Tudy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon 01. kvě 2006 10:51:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Tudy » úte 22. bře 2016 9:08:02

TomasVv: to tak nějak počítám, bude u nastavení vstupní úrovně. (abych na něco nezapomněl - z mých zkušeností vadí zapnutej phantom jen při blbě zapojeným kabelu, jinak by neměl vadit ani dynamickýmu mikrofonu, ani pasivnímu di-boxu).
Ještě řeším, jestli se pouštět i do teorie symetrickýho zapojení, ale asi jo, to je základ, kterej pomůže pochopit spoustu věcí.

mkarr: zatím to neplánuju, moje zkušenost je právě opačná - že jak už člověk zná základy, tak už ví, co a jak hledat a na co se ptát. Navíc, jak už jsem psal, po zvládnutí základů, je nejlepší pokračovací kurz "podržtaška" :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od mkarr » úte 22. bře 2016 15:46:01

Tudy: Za kabely bych se určitě přimlouval. A šlo by to možná přifařit k sekci úrovní signálu a nastavení Gain. Nedavno jsem jedné kapele rozebíral XLRka a dával stranou nesymetrické mikrofonní kabely tak dlouho, až aparát přestal hučet :-) Jinak jestli jsem pochopil, Kurz je zaměřený na zvukaře z donucení okolnostmi. Takové to, kdo z muzikantů bude zároveň zvukařem. Nevím jestli někdo takový bude mít čas a elán dělat někde jinde podržtašku. Já sice na nic nehraju, občas zvučím, občas podržtaškuju, ale abych oslovil nějakého zvukaře že s ním budu jezdit pravidelně, na to vzhledem k organizaci mé práce a soukromých aktivit nemám. A věřím že nejsem jediný. No holt co neokoukám a nenačtu, budu testovat na lidech. (třeba na muzikantech při zkouškách)

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od KamilV » úte 22. bře 2016 20:51:55

Tudy píše:[...]z mých zkušeností vadí zapnutej phantom jen při blbě zapojeným kabelu, jinak by neměl vadit ani dynamickýmu mikrofonu, ani pasivnímu di-boxu[...]
On hlavně může vadit při zapojování - rozpojování čehokoliv. Takže fantom zapínat jako poslední a vypínat jako první.
Pak samozřejmě ty "klasiky" jako jsou mnohé bezdrátové přijímače, většina kláves s XLR výstupy...

Uživatelský avatar
Tudy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon 01. kvě 2006 10:51:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Tudy » úte 22. bře 2016 21:30:17

mkarr: poznačeno, díky za připomínku.
Moje hlavní motivace jsou kolegové muzikanti, kterým chybí úplné základy. No a na pár amatérských zvukařů, kteří v tom docela plavou, už jsem taky zaznamenal.

KamilV: jasně, zapojování / rozpojování při vypnutým phantomu je samozřejmost (kamarád si přesně takhle odpráskl channel strip). No a "elektronicky balancované výstupy", to je kapitola sama pro sebe... :)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od TomasVv » úte 22. bře 2016 22:13:59

No právě, kdejaké přijímače bezdrátů, komba s XLR vstupem, prasárny s redukcí z XLR na TRS a TS, klávesy...
Dělám, co mě baví.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Bassman » stř 23. bře 2016 16:06:28

Mna raz zvucil clovek, ktoremu sme povedali, ze kolega gitarista ma kondikovi mikrofon a ze potrebuje fantom. Chlapik sa spytal, ze co to je a zacal to na svojom Behrousovi hladat. A tento cloviecik zvucil este niekolko kapiel pred nami a potom aj po nas.

Neviem ani preco, ale mam tusaka ze by sa na tom kurze dozvedel mnoho noviniek.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 24. bře 2016 12:22:22

Kamil píše:On hlavně může vadit při zapojování - rozpojování čehokoliv. Takže fantom zapínat jako poslední a vypínat jako první. Pak samozřejmě ty "klasiky" jako jsou mnohé bezdrátové přijímače, většina kláves s XLR výstupy...
TomasVv píše:No právě, kdejaké přijímače bezdrátů, komba s XLR vstupem, prasárny s redukcí z XLR na TRS a TS, klávesy...
Jaký je problém s klávasama pls? Myslel jsem že většinou mají výstup na linkové úrovni, nebo ne?
Konkrétně moje Roland D-50ka má výstup 2 x 6,3 mono jack (L+R), chci ji zapojit do stereo šavle na mixu, vstup 2x RCA, něco je špatně?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od TomasVv » čtv 24. bře 2016 16:49:12

Některé klávesy mají výstup na XLR, těm by mohl fantom vadit. A někteří střelci zvukaři zapojují linkové výstupy redukcí do XLR (zapojenou do mikrofonního vstupu), tam by mohl vadit fantom téměř určitě.
Dělám, co mě baví.

Decibel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: ned 03. dub 2016 14:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Decibel » ned 03. dub 2016 14:27:50

Na slovensku je to od revolucie asi takto, kto mam vela peňazí kúpi drahu aparaturu a toho potom volaju, iný sa nechytajú. Takže recept, najprv musiš byť bohatý .

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od exxxi » ned 03. dub 2016 21:53:55

Lepsi byt zdravy a bohaty, nez chudy a nemocny. To platilo vzdycky :-D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od TomasVv » ned 03. dub 2016 22:15:15

Takže je to snadné. Jakou drahou aparaturu používáš?
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Bar“