Playback, halfplayback, nebo?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » ned 07. srp 2011 9:56:02

Dobrý den,
Vy asi nejste nikdo muzikant, co? Já vystupoval vždy v živých kapelách (a ještě pořád vystupuji) na různých akcích po celé jížní moravě a Vysočině, odehrál jsem spousty zábav, festivalů, svateb apod. A letos jsem se rozhodl s naším kytaristou z živé kapely že si uděláme ještě bokem Duo. Momentálně jsme ve fázy zkoušení, ale je teda pravda, že kytaru a klávesy budeme do skladeb dohrávat. upřímně, třeba já na klávesy budu dohrávat vždy jen jednu linku. Ale abych se dostal k tomu proč sem se rozhodl zareagovat... Ten z Vás kdo nepoznal co je to být muzikantem by to třeba pochopil. Člověk je celý víkendy pořád pryč, rodinných oslav se doma nezůčastní protože jede zase hrát. Ve finále jedu na kšeft třeba i 100km, okjíždím okolo 6odpoledne, přijedu okolo 6ráno, půl dalšího dne prospím a za chvilku abych jel zase hrát. Za jeden večer mám maximálně 1000,- z toho si musím zaplatit cestu sám. A to nepočítám když dojde málo lidí, to jel člověk vlastně zadarmo. Už jenom z toho důvodu zakládám Duo, když už člověk muziku dělá 15 let a nikdy z toho pořádně neviděl ani kačku, dělal to jen pro zábavu, tak proč bych z toho němohl mít něco aspoň teď aby se mi ta návratnost za ty roky vrátila... Nejhorší dua tady u nás na okrese berou min. 3000,- a hrají do 30 km od místa bydliště a ANO tato duo mají všechno nahrané a jen zpívají a protože já to taky nemám rád, chci nástroje na které hrajeme dohrávat živě.

Allen Heath SQ
Reklama

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod blaha » ned 07. srp 2011 10:46:13

Omyl, muzikantůje nás tu spousta a to co píšeš máme všichni za sebou. Navíc zvučení je na tom úplně stejně, možná i hůř, co se týká časů, dojezdů, ostatně i financí.
Navíc máme k tahání a údržbě víc krámů.

Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

Paraziti

Příspěvekod Paraziti » sob 03. lis 2012 21:18:11

Náhodou jsem se dostal na toto fórum. Jen napíšu svůj názor a dále diskusi sledovat už nebudu. Jak říkal Frenk, poctiví muzikanti hrají live. To je možné. K muzicírování na svatbách, oslavách, atd. jsem se dostal jako slepý k houslím - jak se říká. Neumím hrát pořádně na nic, vážím si muzikantů co umí hrát, protože vím, že je to dřina. Muziku mám rád, tak jsem to prostě jen s "kolegyní" zkusil. Nic víc. Jen tak na slepo. Vyřešil jsem to half-playbackem, z hudby hradiště koupím MIDI, upravím, nahrám do PC a zpíváme do toho na živo z vytištěných textů, pak samozřejmě mix s efektem, PA, odposlehy, atd. Máme kolem 300 písniček, zpíváme pouze česky, protože anglicky neumím. Když má někdo prostě zájem a ptá se, vše mu vysvětlím, že to není muzika na živo, pouze zpěv a buď to prostě bere, nebo ne. Každého věc. Prezentuji to jako zpěv s hudebním doprovodem. Takže lidi neojebávám a ani nechci. Výdělek není závratný, když si to rozdělíme, tak nic moc. Pět tisíc rozhodně za večer neberu, takže ani na tom nevydělávám za každou cenu, není to můj hlavní příjem. Mám prostě radost z toho, že se lidi baví, beru to jako jeden z mých koníčků. Zatím si nikdo nestěžoval že to za nic nestálo. Většinou se na mě někdo na oslavě, svatbě obrátí, že tehdy a tehdy něco pořádá, jestli bych tam nezpíval. Takže k zblití to asi zase tak nebude. Bohužel nemám v muzice na víc, než to co dělám, což mě celkem mrzí, ale každému není dáno to co by chtěl. Takže když to shrnu co se týká nějakého prospěchu - strávím s tím dost času, musíme zkoušet o to víc než profi, výdělek mizerný. Ale prostě nás to baví. A věřte mi, že pokud by byly negativní ohlasy ze strany lidí, okamžitě s tím skončím. Frenku, klidně říkej, že jsem lemploš. Mě je to srdečně jedno, věříš? Nepíšu to sem, že se cítím uražený. To ne, ale kvůli tomu, že ne všihni co to podobným způsobem praktikují jako já jsou idioti. Já taky nenadávám jiným, když třeba jistá dechovka hraje z not a i hluchý pozná, že to tam ujíždí jak hrom a ten samý člověk co tam hraje se o mě vyjadřoval pohrdavě, hlavně že on hraje naživo, nepouští to z mašiny, on je prostě frajer, že. Samozřejmě by mě také vadilo, kdybych si někoho objednal a ten po dvou hodiných hraní to pouštěl z nějakého minidisku, který má píchlý nenápadně u kláves a otvíral na prázdno hubu, jak jsem se s tím setkal. To uznámám. Někdy mě to dělá fakt poblémy a druhý den nemůžu pořádně mluvit. Ale vždy budu zpívat naživo. Když to pak nepůjde, nehám toho, aparát prodám a půjdu se vožrat. Toď můj názor na věc. Jinak Vám všem přeji, ať Vám to hraje. Jura.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod exxxi » ned 04. lis 2012 0:55:16

Každý má jiné hranice, já když mám jednou dvakrát do roka hrát jen se zpěvačkou nebo saxofonem, aspoň použiju automatickej doprovod a k tomu dohrávam živě. Když se saxofon rozdovádí na sóle, přidám mu osm nebo šestnáct taktů, ať si zadovádí. Sám si taky rád zasóluju.

Morfeus.net | http://www.bandzone.cz/tractus
SiEx3, DL1608, KW153, SB18 etc.

Jakub
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jakub » čtv 08. lis 2012 11:00:58

A vida, poslední příspěvek říká, že i mezi automaťáky jsou normální muzikanti. Přesně je to ale ono - automat má jednu značnou nevýhodu. Nech zpívat lidi refrén jen "s kopákem na každou dobu"... to s MIDI nejde. Zastavíš mašinu? Pustíš jí? Chytnou se všichni na první dobu? Nerozsype se to? To je loterie. Automat je prostě ojeb. Když kapela naprosto jasně řekne že hraje s automatem, budiž. Když dělá jako že nic, je to na ránu. Navíc přiznejme si - blbě to na podiu vypadá když tam je duo nebo trio :)

...není třeba hrát nahlas...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod exxxi » čtv 08. lis 2012 12:34:40

Rozvinu svoji předchozí myšlenku- přímo by mě nasralo, kdyby to sólo měl hrát za mě nějakej "mid".

Morfeus.net | http://www.bandzone.cz/tractus
SiEx3, DL1608, KW153, SB18 etc.

Zpět na “Bar”