Panty na spojování kulis

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » pát 17. úno 2012 17:52:23

POtřeboval bych zjistit jestli se někde dají sehnat panty na spojování kulis. Většina souborů to používá, ale nikde to nemůžu najít, a teď k nám nikdo nejede abych se zeptal.

Mělo by to vypadat podobně jako francouzský závěs:
http://eshop.killich.cz/zf-120-zaves-fr ... 5mm-807101" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale trochu vyšší, tak 4-5cm, křídla kratší asi tak 3cm jedno, a bez čepů, ty se nahrazují kolíčky, nebo třeba hřebíkem (když se kolíčky zapomenou). Výhoda je v jednoduchý a rychlý montáži kulis dohromady. U nás jedem zatím krkolomě spojováním latí dole a nehoře, je to blbý a nepohodlný, ale s divadlama moc jinam nejezdíme, tak to takový problém nebyl, až teď, v březnu máme jet na přehlídku se scénou, kterou stavíme a svítíme přes 2 hodiny a budeme mít od nástupu na jeviště po začátek hry právě ty 2 hodiny, tak to chceme trochu zrychlit a konečně si zjednodušit práci.

Teď mi jde o to jestli se to dá sehnat, nebo je to všechno kutilská úprava, třeba z těch francouzů (seříznutý a čep odbroušený).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Egestas » pát 17. úno 2012 18:20:38

neco takového ? http://www.halen.cz/panty.php ale na ten hrebik se to asi bude muset upravit...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » pát 17. úno 2012 18:37:20

Skoro, akorát bude asi větší síla materiálu a oka tam jsou jen 3.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Egestas » pát 17. úno 2012 18:54:00

nemyslím si že by to mělo nějak vadit pokud jsou panty ze zadní strany, použijí se šrouby s větší hlavou případně podložky. a síla materiálu nemá vliv :wink:
pokud jsem to špatně odtušil kdyžtak napište jak je to myšlené trošku v kontrukci dělám...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » pát 17. úno 2012 20:28:05

Jen pro nastínění, jedná se o rozebiratelné spoje, na jedné kulise jsou na rámu namontovány dejme tomu "samci", na druhé "samice". Je to tedy i v rámci kulisy, z jednétrany "samci z druhé "samice".
Když se stavěj kulisy k sobě, tak se vlastně vzadu zasunou panty do sebe a jednoduše kolíkem (na konci ohnutým aby nepropadl a dal se jednoduše vytáhnout) spojí, foukne se tam vzpěra a kulisa stojí, a jde se na další desku. Je to dobrý, že se dá i dlouhá stěna stavět ve dvou, bez žebříků, kulisy jsou krásně zalícovaný a stažený k sobě, nemusí se pak dávat nahoru a dolu dlouhá lať, což působí i trochu problémy v přepravě.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pavel Sokolovna
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: sob 13. lis 2010 21:24:54
Bydliště: českobudějovicko

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Pavel Sokolovna » sob 18. úno 2012 11:36:23

Dost často mi ty panty přijdou jako kutilský výtvor, než něco koupeného.

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Egestas » sob 18. úno 2012 13:59:49

no to bude podle mě vážně jen kutilský výtvor, napadá mě že by šlo použít neco takového : http://panty-zamky-kovani.cz/stavebni-k ... rni-panty/ proste vždy jen jednu desku nasunout na panty na desce druhe ale asi to nebude to prave orechove :?
ještě jsem oběvil tohle ale to je zase velké tak by to chtělo upravit no... http://www.vapp.cz/eshop-detail/pant-bo ... pojistkou/

Uživatelský avatar
premek_k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: stř 13. črc 2011 12:39:46
Bydliště: Moravskoslezsko
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od premek_k » úte 21. úno 2012 15:00:59

http://www.vapp.cz/eshop-detail/pant-bo ... pojistkou/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » úte 21. úno 2012 17:01:41

Styl podobnej, ale ono to není, ta petlice na druhé straně být nemá, navíc tohle je oprvdu luxusní provedení, hlavně cenově.

Opravdu se to bude muset asi řešit nějak samo domo, jen mě překvapuje, že to používá tolik pražskejch divadel na zájezdovkách a že by to všichni nějak dotvářeli a ještě navíc stejně se mi moc nechce věřit.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » čtv 22. bře 2012 10:02:46

Takže už jsem našel [-o< . Jediný co, tak se musej odbrousit původní čepy.

http://eshop.satos.cz/?action=artikl_detail&id=21901" onclick="window.open(this.href);return false;

Název: Závěs dvouramenný
Naposledy upravil(a) blaha dne čtv 22. bře 2012 11:11:38, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 22. bře 2012 11:00:44

Ptal jsem se na to kulisáka a říkal, že to kupuje snad v Bauhausu, ovšem pod jakým označením nevěděl, on tomu říká "šanýry". Čep už je vyndavací, tuším zahnutý, my s tím máme udělané rozebírací zábradlí.

H.M.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Jose1 » ned 25. bře 2012 21:11:45

....být kulisákem, nakoupil bych toto
http://eshop.killich.cz/zf-120-zaves-fr ... 5mm-807101" onclick="window.open(this.href);return false;
Flexou bych ufikl ty origo nýty, vyklepl ven.
A nahradil festovním hřebíkem, klidně s délkou jednou tolkou.....
Ty další typy zde inzerované mě připadají příliš titěrné.
Mimochodem takto spojujeme úspěšně podsady na stany na táborech na louce.... :wink:

Vojta23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 04. srp 2011 13:20:27

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Vojta23 » pon 26. bře 2012 11:30:57

Tak, tak , Jose1 , tento způsob taky používám. Taky jsem tuto otázku před 2 lety řešil 1. Levné pořízení materiálu a 2 Proč ? Zjednoduché věci, dělat věc komplikovanou , složitou. Tuto metodu mohu doporučit. :smt020 :smt020

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od blaha » pon 26. bře 2012 11:44:50

No ono co jsem našel je to samé, akorát panty jsou kratší. Dlouhý by na kulisy ani použít nešly, protože kulisy mají rámy z latí tak 2-3 x 4-5 cm, na nich buď deska, nebo hadr.

Spíš mě dalo dost práce najít jak se to jmenuje, pak už to bylo jednoduchý, pomohla náhoda :D .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Panty na spojování kulis

Příspěvek od Jose1 » úte 27. bře 2012 13:58:33

....aby se ti to při mechanické zátěži nevytrhalo z toho rámu. Nebo nezkroutilo... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bar“