Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » čtv 13. pro 2012 12:10:29

Alespoň nejsem sám :lol: ... teď už se tomu směju, při té akci jsem se moc nesmál.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 13. pro 2012 13:23:16

Do mrazů jedině lithium, všechno ostatní ztrácí většinu kapacity. Co platí na pořadatele podobných akcí nevím, osvěta na radnicích a školách, že by měli dodat něco jako scénář a že by měli respektovat, že je to vždycky práce pro aspoň dva lidi a že je potřeba jim to nekomplikovat, by snad mohla být úctyhodná činnost nějaké té zvukařské unie a ne vymahání výpalného. Jenže to bych asi chtěl moc, takže každý bude zase mít jen to, co si sám ve svém rajonu vybojuje. Asi nikdo z nás nemá žaludek na to, aby to těm dětem a publiku zabalil před očima a řekl jim, ať jdou domů, že cirkus letos nebude. Mně osobně na tom vadí třeba to, že každého, kdo lítá jako blbec na nějaké obecní akci kolem vlastního aparátu, považuje lid ve své většině za nějakého zaměstnance radnice, který se zřejmě celý rok někde zašívá a bere plat a párkrát za rok nerad ale musí máknout. Mám dokonce podezření, že si to občas myslí i pořadatelé...

H.M.

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od jerry.hadr » čtv 13. pro 2012 18:59:59

ted zrovna jedna temer v real time: Zvukovka v jinak prazdnem sale, najednou se tam odnekud domotal chlap a obratil se na mne s otazkou: "Nevite kde si tady muzu koupit vanocni stromecek?" Naprosto me to v ten moment odrovnalo.
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Patso » pát 14. pro 2012 15:36:09

Mám každoročně jednu takovou "jobofku" s dětičkama s logopedickými vadami. Draci, nikomu nepřeju nic zlýho, a těm dětem už vůbec ne. Ale zvučit se to nedá. Zvučí se to podobně jako breakdance, plachetnice na širém moři nebo olejomalba.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » pát 14. pro 2012 15:40:52

:shock: :smt104 // :lol:
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Hubert » pát 14. pro 2012 17:00:33

Patso píše:Mám každoročně jednu takovou "jobofku" s dětičkama s logopedickými vadami. Draci, nikomu nepřeju nic zlýho, a těm dětem už vůbec ne. Ale zvučit se to nedá. Zvučí se to podobně jako breakdance, plachetnice na širém moři nebo olejomalba.
To jsi mě jako logopedickou vadou trpící osobu hluboce urazil :-D

Ale znám spoustu lidí, kteří nemají žádný takový problém a mluví normálně, ale jakmile je někdo postaví před mikrofon tak začnou brebtat, koktat, šišlat, přeříkávat se a je to pouhoupouhým pohledem na grill mikráku.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Patso » pon 17. pro 2012 12:52:44

Jak jsem psal, nikomu nepřeju nic zlýho, a vždycky držím palce jedincům, kteří se nevzdávají a bojují. Takže úpe bez urážky.

I ráčkování může být nahlas, ale u těch dětiček je to vše sečtené dohromady od pípavého hlasu a rozptylu velikostí jednotlivých vystupujících, ostychy, přídechu.......... No prostě všechno.

Jsou tam lidé, které vidím pravidelně a zlepšují se, rostou, to je zase radost toto vidět.

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od kalfar » pon 15. dub 2013 18:04:16

Není někdo v kontaktu se zvukaři Tří Sester? Tento víkend jim ve Vrchlabí při někdo hodil pivo do hlavního mixu, který kleknul. Stalo se to zrovna při jejich vystoupení. Akce se po nějaké pauze nakonec podařilo dohrát na monitorový mix. Dotyčný viník prý zmizel v davu, více informací se ke mě zatím nedostalo. Ačkoliv prý měly problémy s kvalitou zvuku, takovouhle škodu si nezasloužili [-o<
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od saty_cz » pát 24. kvě 2013 9:44:15

Ahoj,
jak to tady čtu tak se mi taky hned vybavily všechny eskapády s ozvučením dětí pro ZUŠ, učitelky jsou v tomto prostě marné. Ale naštěstí se mi je podařilo alespoň trošku zmanupulovat a letos (vlastně loni na vánoce) už měli dokonce vytištěný program! Dokonce mi tam byli schopni napsat kdy bude nějaký nástroj navíc.
Trpělivost se asi vyplácí, oni mají radost že je to všechno dobře slyšet a já že nemusím za pochodu předrátovávat a můžu to mít jakž takž nachystané dopředu.
Jsem rád že si nechali poradit a taky že si mě vzali na zvuk zase.

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » úte 28. kvě 2013 17:56:19

Ano, trpělivost koláče přináší :) U mě v sokolovně se konali Šibřinky i s odpoledním dětským karnevalem a program: vystoupení od hudebních, tanečních, kombinovaných, atp, soutěže, živá kapela.... Novopečená dramaturgině skutečně dala na mé rady a následný program byl rozepsán na minuty s přesným popisem pro techniku, CD, flešky srovnány do komínku od prvního po poslední ... a pak se povede program jak bejk, kde není chvíle nudy, nebo trapné momenty ticha, či naopak zmatku ...

Další zkušenost ke mě přišla taková, že všechny ty "pekla" jsou prostě potřebný, člověka pak asi máloco rozhodí. Zvučil jsem loni dětský sbor s pro mě uspokojivým výsledkem - zase jsem dopředu nic nevěděl a nakonec jsem, místo předpokládaného sboru o 12 dětech a dvou nahlášených nástrojů, zvučil asi pět nástrojů, vč bicí soupravy a ve finále představení asi čtyřicet lidí na podiu celkem. I já soplák z venkova jsem překonal jejich letošní akci, kde byl objednán "velký" zvukař, s mnohem rozsáhlejší výbavou, který měl četné problémy. Učitelka na mě pak s láskou vzpomínala, - jsem jí po tom loňském nezkaženém představení vysvětloval, co vše je dopředu nutné hlásit zvukaři, ikdyž může zase narazit na nějakého, který si vždy poradí :D tak i tomu že to usnadní život a ve výsledku efektivněji podpoří jejich vystoupení....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » úte 28. kvě 2013 22:37:14

No zase víš jak, mohl jet sice z větším možná dospělejším aparátem, ale když ti někdo ohlásí, že tam bude sboreček dětí a vezmeš si jen mix na 6 mic vstupů a říkáš si, to bude stačit (2 bezdráty, 4 mic pro děcka) a pak ti tam nastoupí nečekaně kapela tak i sebelepší a větší apec je ti k ničemu když to nemáš kam dát ... vlastní zkušenost :lol:
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od KamilV » úte 04. čer 2013 8:16:26

Včera večer, když jsem začínal balit po malé scéně, přišel ke mně čtyřletý kluk a řekl:
"Strejdo, to na těch stativech..." - fakt použil slovo stativ :)
"... to na těch stativech jsou er cé féčka? Jednou si je taky koupím".

Oklepal jsem se z prvotního šoku a říkám mu: "No tak to nemáš úplně špatný výběr."

Dorazil mě slovy: "Ale já to budu mít jen na doma." :D

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » úte 04. čer 2013 8:46:10

:lol:
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od OK2MDK » úte 04. čer 2013 17:41:32

Poředatel jednoho festivalu vyplňuje svou kapelou start. Jak sám říká, aby se odhalily chybky v technice. Misto podkresu CD.
Po asi 40 minutách hraní, přišel dotaz od vedlejšího stánku (hned vedle mixu): "neviděli jste pana xxx? On už hrozne dlouho nikde v areálu není"
Tak jsem se zasmál, jelikož dotyčný pán, právě hrál na kytaru na podiu :-)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od TomasVv » stř 05. čer 2013 0:20:53

Tohle přesně nesnáším. Pořadatel má pořádat a organizovat, hudebník má hrát a do ostatního se neplést. Mám s tím špatné zkušenosti, kdy pořadatel už ladil nástroje, v podstatě začala zvukovka a za mnou se trousili lidi ptát se na organizační věci, které věděl jen ten organizátor. To je pak v kopru zvukovka i organizace.
Podobným nešvarem je, když je zvukař kapely zároveň tour manager. Je pod velkým stresem z organizace a pak se za pultem hádá kvůli každé blbině. A nejlépe, když se to sejde oboje dokupy.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Bar“