Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » pát 26. říj 2012 21:00:06

No, pro mě jako pro člověka, který začínal s Powermixem tesla Studiomix 6-100, později se dvěma spřaženými a zažil s nimi lecos, se další zážitky (s lepším vybavením) nezdají dostatečně vtipné či vůbec povšimnutí vhodné :lol:

No, ale jak se tady načlo s tím "aparát bude na místě".

To sem takhle přijal zvučení jedné kapely na vesnici. Kytarista kapely-pořadatel říká: "nic si neber, na sále je větší apec, než máš ty, a je to zapojený, zkouší na to nějaká kapela." Ok, nedůvěřiv sem si však stejně vzal powermix a kufr s káblama a mikrákama. Tak sem tam přijel, sálek jak v třicátých letech, žhnoucí kamna, a skutečně aparát tam byl. PA se skládalo z basů, na nich kompakty a na nich pak ještě jedny menší středovrchy, vše DOMADO. Dva jednopásmové odposlechy s 12" koaxiálem. Nejvíc mě dostalo to, že "amprack" byl u mixu! Celkem osum beden bylo taženo 2,5 mm2 hi-fi dvojlinkou cca 10m k podiu! Na ten svazek mědi nikdy nezapomenu :D Historický mixpult, co k tomu byl - Peavey MD-16 (asi) byl k páráku připojen přes nějaký československý fastonový multi-konektor, který byl nabastlen samicí přímo na mix otřesným způsobem. Ani mě nenapadlo to zapínat, ovšem pro aparát se mi jezdit ještě nechtělo. Jak mě viděl místní výčepák, v mých letech, nadšenec do elektroniky, tak přišel za mnou, co mě trápí, tak mu to říkám a on, nevadí, zapojíme to i tak na ten Tvůj mix! Došel do rohu sálu a z hromady neuvěřitelných krámů, dřeva ke kamnům, několika uhláků a nějakýho herberku k muzice vyhrabal párák 8+2 a povídá, ten vyráběl Braxatoris. Bylo to vyrobený z kuprexitu, vlastní párák složen z jednotlivých, pravděpodobně nesym linek svázaných spirálovým PVC kordem. Oka, L+R sem přepojil z mixu do mého, Odposlechy jsem odstranil, a prostřední kompakty natočil do podia a do nic vyvedl Auxy. Po puštění první kontrolní mp3 jsem si jen rezignovaně zapálil cigáro. Dozvěděl jsem se, že ta místní kapela je country a já tam přijel s HCčkem a zvracejícím zpěvákem :D Aby to vůbec nějak hrálo domorobo zesilovače ukazovali na ledkových sloupcích červenou. S řeznickým bubeníkem, prosokytaristou jsem se těšil na řádný zážitek přeřvané podiovky a zkresleného zpěvu :) No nějak to začlo, nazvučil jsem kopák i basu, kapela bez zpěvu docela hrála, ale jak se opřel zpěvák začali se dít věci a řinčet okna. Lidi sál už slušně zaplnili a najednou za dveřma sálu vidím, jak se zvedá od stolu jeden štamgast a o překot metelí ke mě. "Ty idiote, takhle to nahlas hrát nemůže, to je náš apec!" Když došel až za mě a shlédnul barevné desetisegmentové LEDkové stromečky, na DOMOROBO zesilovačích, které se rozsvěceli v rytmu vřískotu na podiu, podlomili se mu kolena a začal na mě něco nesrozumitelně řvát, že si zaplatím opravu zesilovače, že je to posledně stálo tři tisíce... a že to mám stáhnout. Tak jsem to bezvýsledně udělal, z bordelu jen zmizel zpěv, ale už jen žluté špičky ho uklidnili a odkráčel dát další škopek. Jinak akce byla vcelku vydařená, slyšet bylo všechno dobře, asi polovina z těch čtyřiceti lidí co se tam nacpalo mě přišla pochválit, tohle tam na té kapele místní ještě nezažili :D :D :D :D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Dan.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát 30. zář 2011 9:32:53

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Dan. » sob 27. říj 2012 14:11:21

Mě zas na předposlední akci v jednom klubu někdo nablil Do 1´ zvukovodu po akci to byla strašná zábava to čistit :evil: ale hlavně že driver to přežil bez ujmy ale ve skladu to bylo cítit snad ještě týden. Chytit toho člověka tak bych mu v tom vymáchal hubu, hold některý lidi jsou fakt prasata.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Gustav » sob 27. říj 2012 15:06:54

To bylo asi moc PUMPUJÍCÍMA SUBAMA :( = G.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » sob 27. říj 2012 21:43:48

Ještě jsem si vzpoměl na další, to bylo letos 28.7. to se strhla ta obrovská bouřka :)

Natáčeli jsem cirka od 15:00 klip s kapelou a já celek nervóní koukal jak točí zpěvačka v sedle koně podle mobilu na post-synchron a čas utíká - když jsme ji měli chytit a znásilnit, tak já se dostal jenom k chycení a už sem pak vyjel pozdě. Vyložit o 20km dál přítelkyni, o 12km dál zapřahnout vozejk s apecem, bezvýsledně sem dovolal bedňákovi, kterej po koncertě na festivalu v cca 13:30 byl vemi zmožen, tak jsem ho nechal zmoženýho a vyrazil sám - dalších 40km. V domluvený čas zvukové zkoušky jsem ještě zápolil s obřím přívalem vody, blesky, hromy, větrem, padlými stromy, kde jeden jsem pomocí oka tažného na Felicii, lana a notného kurvování odstranil, další padlý strom těsně před cílem objel jinudy - otočiv Feldu s vozíkem na úzké cestě v čině bylo taky pošušňání. Tak jsem nakonec dorazil s hodinovým zpožděním do Obecního domu, kdesi v Souňově u Čáslavi. Dvě kompletní kapely, výčepní a 5 štamgastů už mě netrpělivě vyhlíželo. Sotva na podium dopadla první bedna vypli proud. Dorazila třetí kapela, já mezitím vyložil zbytek. Převlékl se do suchého a pořádně si zakouřil. Kapely balili špeky za svitu LED diod z mobilů a celkově se atmosféra podařila při teplajícím pivu udržet pozitivní. Asi za hodinu mě napadlo rozchodit net na tom mým flašinetu a zjistit nějaký kontakty na elektriku pro informace o výpadku. Takže první elektrárna Chvaletice mi podala vyčerpávající informace o tom, že nic neví. Ale aspoň číslo na přenosové sítě, takže sem chvíli plkal s automatem, abych se dozvěděl, že mám díky velkému množství výpadků hlásit jen opravdu zajímavé poznatky. Tak jsem vyčkal živého operátora a zdělil mu poznatek, že pořádám kulturní akci a plný sál neví jestli má čekat, nebo jít domů, páč nemůžou ani chlastat - už není tlak v sudech. Nic jsem se nedozvěděl. Za chvíli někdo zjistil, že ve vesnici "vedle" proud de a že se čeká dál. Potmě jsem postavil a zapojil aparát. Ale nejen že se čekalo na elektriku, ale i na návštěvníky, nepřišel zatím nikdo, a ani by neměl za co zaplatit :) Takže sme čekali a čekali a asi v 22:30 padlo rozhodnutí, že na to už kašlem a co teď s tím. Nepřišel jedinej člověk :) Nikdo nic nevypil atp. Tak jsem si řekl ze soucitu s pořadatelkou o třetinu domluvené ceny, dostal to, po tmě sbalil a se zbytkem kapely naložil apec - oni nevyndali ani jednu kejtru, nic. Když jsem vynášel kabelák, tak rozsvítili! Super, aspoň nic nezapomenu :D No, tak jsem se rozloučil, a v další pokračující čině jel domů. Pršelo hustě, až jsem seznal, že koncept - prázdná Felda + plně naložený skříňový vozejk - není ideální. A to zrovna po neubrždění na stopce, kde jsem smykem svižně projel mezi dvěma auty, předníma kolama až do protějšího příkopa. Jedno auto bylo daleko, druhé naštěstí stihlo zastavit. Tak sem dal za jedna vyhrabal se ven na nic nečekajíc pokračoval dál.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Vojta85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 21. čer 2007 8:19:24
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Vojta85 » pon 29. říj 2012 0:09:38

třikrát jsem jel od nás z východních čech zvučit do prahy. Jednou jsem jel téměř novým WV LT28 a na dálnici za Poděbrady se mi vysypaly kroužky na válci. nemilá situace. nicméně s velkým spožděním mě zachránil bratr s fordem a vlekem:-)
Podruhé jsem jel vlastním vozem, také to byl WV LT 28, ale rok výroby byl o mnoho nižší,než u toho prvního. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, upadlo mi kolem desáté večerní cestou na prahu zadní levé kolo (jel jsem den s předstihem s tím, že přespím v praze). Dodnes si vážím těch těch lidí, co mi pujčili závitnici a darovali 14-ky matky :-) do prahy jsem sice ten večer dojel, ale pro změnu dopoledne, již celý natěšený na akci jsem ten vůz nenastartoval, nicméně z kopce naskočil, byl to jen startér:-)
Potřetí jsem jel "blbým" Fiatem a uplně v klídku :-)
Prostě nejde se na tu techniku spolehnout :-D

Jo a aby toho nebylo málo, jednoho letního odpoledne po příjemné akci , jsem se nechal z jižních čech odtáhnout odtahovkou v domění, že mám na motoru, dle odborníků, prasklou hlavu. Věřte, že je nepříjemný pocit, vidět tu naloženou dodávku aparátem na odtahovce, jak vám ujíždí :-)
Nicméně, byl to jet hloupej termostat, ovšm neštvalo by měto tak, kdyby za tuto legraci nepadla téměř polovina honoráře za víkend :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » pon 29. říj 2012 17:11:34

S autama toho mám víc :) Ale poslední vtip byl, když jsem taky křovák z vesnice jel posledně zvučit do Práglu a nervozní z provozu a abych to našel a včas dorazil nějak zapoměl koukat i na palivoměr :D Dojeli sme v poho, jako obvykle první, pořadatel pak taky dorazil. Akce proběhla, přitom zase největší sranda byla, musíte to ztišit, ne, ještě víc :D atp. A to sem zvučil vedle márnice :D Tak nevim koho by to tolik rušilo :) Po pobalení pravím bedňákovi: přicouvej autem, dem nakládat. Sedl do VW T4 a za chvíli slyšim jak točí a točí nechytá, jen občas slíbí. Byl na dohled, tak na něj pokřikuju ať pořádně nažhaví :) Jinak to chytá suprově, tak jsem si vzpoměl, že sem měl brát naftu :D Tak sem vylil ganystr s vodou na mytí, sedli sme do tramvaje, jeli na benzínku čtyři stanice pro naftu, celou dobu jsem trnul, aby to nebylo moc zavzdušněný, ale chytlo to po minutě točení. Jo a ještě nám tam při nakládání ukradli dvoje jen načnutý Camelky, který sem měl položený na stole u mixu :D Pohybovali jsme se od něj max 5m :D Tak si někdo zakouřil, a já se neměl čím klidnit při zpátečním průjezdu Prahou :)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Patso » úte 30. říj 2012 12:10:58

S autama, ok. :-)
jsem jel jel ještě co by diskopouštěč hrát na silvestra do jedné chatové oblasti v největším údolí hané, u Prostějova.
Po zaparkování mě bylo jasné že hraju nejspíše pro místní smetánku, protože nejhorší auto bylo tuším 5kový bávo.
Jenomže, ono o půlnoci na nový rok začalo sněžit jako prase.
Nic se neděje párty pokračuje, veselí stoupá a lidi kteří, zdá se odcházejí pryč, se zase vrací a pijou dál.
No prostě ne a ne skončit. Jenže "pozdechali" na uchlastání. :-) tak polovina lidí ...
On totiž problém byl v tom, že ty jejich auta nebyly schopný nastartovat na zamrzlou naftu, a když už, tak vyhrabat tu hrůzu co tam napadala, a ten zamrzlej kopec.
S usměvem na mně koukali, když jsem si nacpal ty 13´´basy a pidi vršky, a ostatní herberk do Octavie combi rok výroby 1968, a nabídli ( skutečně až po té ) že u nich můžu spát.
Ještě teď si vzpomínám, jak čuměli když jsem v pohodě nastartoval a ještě víc čuměli, když jsem se do toho kopce i rozjel. A vyjel ho. Halt obutá diagonální žiletka 145/90 - 15 je prostě výhra, spolus výkonem 45koní, zadním náhonem a naloženým kufrem. :-)

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » ned 02. pro 2012 21:26:58

Tak dnes i ja prispeju ...

Rano, prijezd na akci (delame detske programy) v 8 dodin, stavba maleho podia, strechy a aparatu, pani poradatelka prisla, rekla nam kde by podium cca melo stat. Ve 13h postaveno a hralo se. Vse zatim v pohode, dokud neprisel nejaky pan a donesl nam "plakat" co, ze vlastne dnes na nasem podiu ma vystoupit. Pani poradatelka nam volala, jestli by jsme jim neozvucili jeste po nasem programu detsky sbor cca o 10 lidickach (vzal jsem si maly mixik AH ZED, 3x C1000 a nastesti kufrik s mikrofony - na detsky program mi staci CD + bezdrat), koukam na ten plakat a je tam toho nejak moc, rikam si dobre asi tech sborecku bude vic, ale tak snad to nejak zvladnem ...

Vse samozrejme na podiu, kvuli (puvodne) jednomu sboru se nam nechtelo tahat parak, velky mix... vzdyt to znate.

Jelikoz uz se blizilo 14 hodin a zacatek naseho programu, nebylo moc casu, muselo se pripravovat na program (preci jen ten je prioritni) ...

V prubehu programu za mnou prisel pan, jestli mu zapojim 2 komba, koukam na nej a rikam:
- "o jaka komba jde? Tady bude nejaka kapela? My mame hlaseny pouze detsky sbor.",,
- "ja tady hraju se svoji zakyni na el. kytaru" ....
- v te rychlosti jsem se nezmohl na nic jineho nez: "noooo... tak to holt nejak udelame".

Uz jsem zacal tusit, ze se deje neco na cem jsme vubec nebyli domluveni ...

Konec naseho programu...

Tak rychle natahnout elektriku k tem kombum (pani poradatelka predstavovala ucinkujici) a "na punk" jsem vyhrabal shure 57, rychle dva stojany, nastavit universalne korekce, zesilit a pan ucitel zavelel, ze budou hrat ... :-D Parkrat jsem si to zabehl poslechnout (pripominam ze mix mam na tom podiu).

Dohralo se nabehl okamzite ten ohlasovany detsky sbor, tak rychle predratovat na ty C1000 ... rychle prenastavit korekce (ten mix má pouze 4 mic. vstupy), hotovo. Aaa. ejhle, prijde pani a podava mi klavesy, koukam na ni s vyrazem v obliceji "to je co?" ... zapojite mi to? ... tak rychle najit kabely, zapojeno, nastaveno a zpiva se (vse se odhrava behem 3 max. 5 minut). Deticky samozrejme vic tepleho vzduchu nez zvuku, takze do mikrofonu "tezke nic", cele jsem to drzel tesne pred hranici vazby, neco snad slyset bylo ... behani pred bedny a k mixu uz jsem fakt nedaval, takze vse pres sluchatka.

Dozpivano a hrozil jsem se co bude ted (jo, mel jsem sice ten program, ale z tech nazvu se absolutne nedalo odhadnout co to tak asi bude) ...

Najednou mezi lidma prileti pani s CD, koukam na ni a ona jestli to muzu zkusit pustit, jestli to hraje. Hodim to do prehravace a hralo ... Se slovy "muzete mi prosim rict, co ted bude?" Stojici zastup deti mi to prozradil, bude se tancovat. Ok, na podium vyskakalo asi 10 deti a zacalo se tancovat. I kdyz ve smlouve samozrejme mame samostatnou 400V zasuvku... nam 3x za sebou vyletel jistic na hlavnim rozvadeci mesta, ktery jinak cely den drzel... (Vzdy cca po 25 sekundach vystoupeni a to uz jsem toho zacinal mit vazne dost). Udajne asi najaky pan elektrikar to "opravil" (co ja vim, odpojil nejaky stanek), nejak jsem ani nemel silu tam bezet a snazit se neco vyzjistit... Nakonec, tedy uspesne dotancovano.

Prileti pan, jestli mam mikrofon a za nim nastoupi sbor cca 15 zpevacek, takze zase nahazet c1000 na scenu, samozrejme klavesy (ty nesmi chybet), takze vse na rychlo zadratovat. To probehlo vcelku v pohode, alespon z meho pohledu se sluchatky a z podia...

Pak zas deticky, tencovat .. uf ,, CD ... hralo.

Uz zbiva jen to posledni kriticke vystoupeni a ja uz skoro rezignoval ... pribehne kluk s CD, ze bude zpivat. Sbor dozpival, my jsme mezitim zkusili to jeho CD, hralo :-) Ptam se: "neni to nahrane nejak potichu?" ... "jo, ja to stahoval z youtube" ... "hmm" ... takze rychle predratovat odposlech, shure 58a, stojan ... nastavit odposlech, universalne nastavit predek a poustim muziku (pres sluchatka nastavuju dolazuji predek - kolega tam bezel jestli je to jakz takz ol). Ten alespon zpival a nepoustel pouze teply vzduch ...

Konecne, konec ... Pro me osobne nejhorsi 1,5h snad za za tu dobu co zvucim. Po skonceni prisla pani poradatelka se omluvit s flaskou vina, ze ten program byl strasne na rychlo a ze nam nerekla co tam vlastne bude, atd atd ...

Nejvic mi na tom vadi to, ze z pohledu tech prihlizejicich lidi jsem tam byl za blbce a amatera zaroven mi mrzi to, ze stacil jeden telefon i den predem a bylo by vse v poradku ...

Omlouvam se za chyby v textu, po prijezdu domu jsem tu flasku hned otevrel a prave se jiz za pulkou snazim relaxovat ...
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 03. pro 2012 14:09:56

He, včera sem zvučil při rozsvěcování vánočního stromu.

Zvučilo se z kamionu a ještě z kopce, takže "ideální podmínky"

Taky za mnou chodili rodiče, jestli bych nemoh zesílit jejich dětičky (předškoláci), že není nic slyšet.
Po zkušenostech mám nastavený gain tak, aby při faderech na max ještě nic nepískalo.
Tomu naštěstí rozuměli, že když to dám na maximum, tak že to už víc nepůjde.
Pro úplnost je dobré dodat, že téměř nic nebylo slyšet asi 30m od beden, zhrubai do 15m slyšet bylo poměrně dobře a slušně...

Náladu mi zvedl sbor dospělých, kde přeci jenom jejich hlasy už měly trochu sílu a tak to dobře slyšeli taky posluchači i na opačné straně náměstíčka.

Ke konci akce se ke mně blížila starostka a já si v duchu připravoval "odůvodnění", avšak byl jsem naprosto odzbrojen poděkováním za bezvadnou práci :-)

To potěší
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od TomasVv » pon 03. pro 2012 21:06:36

V Brně při rozvěcování stromku padala elektřina osvětlovčům.
Ukázalo se že 3 fáze po 32A měli zapojené na 40A, 6A a 0A..
Dělám, co mě baví.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » pon 03. pro 2012 21:16:40

to TomasVv: To zas nejsem takovy nouma abych vsechno nahazel na jednu fazy. Na nasi obhajobu musim rict, ze to nebylo zpusobene nasim ozvucenim a osvetlenim. Po tretim vypadku jsem stal u naseho rackoveho rozvadace a napeti pred nahozenim (tedy bez nas) bylo na 2 fazy 210V... tak jsem cekal nez nekoho odpoji, pak se neco stalo (jak jsem psal) a pak uz to jelo az do konce...

Edit: Teda jestli jsi komentoval muj prispevek :-)
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od TomasVv » úte 04. pro 2012 9:31:12

Vůbec jsem nic nekomentoval, popisoval jsem reálii z Brna.
Dělám, co mě baví.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Jiriczek » úte 04. pro 2012 9:33:14

:D
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

vestaxo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09. kvě 2011 23:02:08

Diskotéka v Mlynčekoch.

Příspěvek od vestaxo » úte 04. pro 2012 18:09:05

Tak pridám aj ja, jednu ostudu.Mal som 16, nejaké tie detské diskotéky za sebou, vlastne som bol už starý pes,tie detské akcie, som hrával už cez 2 roky.Raz ma spolužiak z učňovky zavolal, či by som nešiel zahrať, do ich dedinského klubu, v Mlynčekoch.Tak, zobral som dve trojpásmové bedne tesla, zosilovač, tuším tesla music 70 a dvojdeck internacional.Prišiel som do "klubu", rozbalil "aparát.Začalo sa to tam zbierať, s prichádzajúcimi ľuďmi, sa hromadila v strede klubu voda, z bot od snehu.Diskotreska sa začala rozbiehať a rozbehli sa aj miestny mládenci, s chlastom.Samozrejme, ako sa na vidiečanov patrí, ponúkli aj mňa umelca:so slovami:Ty si z Popradu?z mesta?Ale piť asi nevieš...To ma samozrejme nasralo a tak som im ukázal.

Pamatám si, že ma brat mojho spolužiaka, dvíhal zo zeme, načo som sa mu vyšmikol a v tých nových, krásnych, bielych rifliach, znovu zaľahol do mláky v strede klubíku.Nejasne si pamatám, že ma odniesli do vedľajšiej izby, kde boli lavice a televízor a na tie lavice, uložili k spánku.Zobudil som sa, na neskutočnú zimu.Rozhrnul som záves a zabadal kopku snehu, u medzery v okne.Tak preto ma drvilo.Potom som zaostril a zbadal na zemi spať mojho spolužiaka Peťa.Spokojnú tvár, mu osvetľoval, do oranžova rozpálený dvojplatničkový varič.Tak som neváhal a ľahol som si z druhej strany, aj ja som chcel spokojne a v teple dospať.Ešte ma v noci niečo dvakrát prebudilo, asi triaška.

Ráno sa zobudím, svetlo, varič vypnutý a bolesť.Stehno na nohe čierne z bundy na prsiach a na ruke trčal molitan, či jaká vypchávka..Presne tak, jak si v spánku pritahnete pod seba perinu, som si ja, pritiahol platničkový varič.S hanbou som sa rýchlo zdekoval, z 30 tich kaziet, nahrané na tapedecku za 10 000 zostali iba dve a ja som fujazdil na autobus, aby ma nikto nevidel.Tak asi takto, dopadla moja prvá hosťovačka vo "svete".Časom som odohral niekoľko stovák akcií, na ktorých sa mi už niečo podobné nestalo.Jednak som mal ponaučenie a jednak, som sa naučil piť. :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » čtv 13. pro 2012 12:03:18

To, co popisuje Jiriczek, bych sem mohl postovat už třetím rokem :) Letos samozřejmě taky za pitomce, kdy mě pořadatelka nakýblovala "s aspoň jednou bednou" nejdříve do sálu, tam měli dětičky mikulášskou besídku, tak aby jim něco hrálo :) Takže jsem tam nanosil "polovinu" aparátu a napojil místní přehrávač :) No venku sem rozchodil druhou polovinu, pustil koledy a čekal .. a klepal kosu ... už ani jako loni a předloni - žádné zkoušky, jak zvukové, tak i zkoušky koled té jednorázové kapely ... no besídka skončila, tak jsem skrz davy dětí vynášel ze sálu herberk, ale to "už to mělo" začít, tak jsem před zraky už asi 200 lidí stavěl jednu stranu aparátu :D Bylo to stejně jedno, jako obvykle měla začít kecat 75 letá komentátorka ... alespoň to vím více než 5 min dopředu :) Jinak sem měl jen tušení co bude, ale v jakém pořadí ... to bych chtěl asi moc :) Pokaždé jim to trpělivě vysvětluju, pokaždé mi přikyvují. No takže se během projevu se tam začala kýblovat "kapela", tři lidi, kytara, zpěv a flétna takže jsem je hbitě zadrátoval, projev senilní stařeny skončil, takže už jen od oka nastavit eq, zapnout a vyjet šavle, no :D nejel kondík na snímání akustiky, zamrzlá baterka, měla najeto 2h na předchozí akci. Naštěstí zpěvačka si držela SM58 zhruba v úrovni ramen, takže jsem na ní v podstatě nazvučil celý tento soubor :D No jen co dohrávali poslední takty, odmutovat komentátorku, a začít korigovat příval neidentifikovatelného tělesa, nesoucího samohrajky, kytaru a asi 20 dětí výšky 70-120 cm :) Takže zapojit samohrajky nazvučit kytaru, zpěvy sem rozmístil tři dynamiky, páč u kondíku, i kdybych náhradní baterii měl bych neměl čas jí vyměnit :) Docela to stačilo, děti ostatně měli nějaká crastítka, takže se náměstím ozývalo dysrytmické ťukání dřívek, tamburín ap a klavírní doprovod :D Další bod, zase projev, mezitím ozvučit to první těleso, a to už jsem měl čas dokonce si zapálit :D další soubor se začal řadit po dvouch šlukách, kapela dohrála, zamutovat, odmutovat handku, a začít umisťovat lidušku s dalším pianem a jen sborem. Ten se do toho opřel, až sem valil oči :) Bylo jich deset, takže na tři skupinky ke třem SM58 to dalo velice dobrý výsledek :) To už sem přebíral CD na tancování, ano první CD skladba 5, pak druhé CD, skladba 3, majíc pouze jeden přehrávač, no problém :D Vyklidit, nechat breptat bábu a těšit se na to, jak pustím ty skladby stažené z netu pěkně od podlahy, páč "podium" bylo na travnatém svahu a rovný "parket", parkoviště asi o 20m dole :D Tak sem to osolil a už celkem v poklidu znovu zadrátoval tu první "kapelu" a znova zapálil to típnuté cígo :) Už se těším na příští rok !
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Bar“