Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od OK2MDK » stř 05. čer 2013 9:39:43

Stímto problém není, na zmíněných akcích bývají dva. A on si odbrnká pouze opravdový začátek.
Tohle se stalo poprvé a já se tomu spíše zasmál :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od CharlesBass » čtv 26. pro 2019 20:09:18

To mě přopomělo jednu veselou příhodu z dob porevolučních: Vraceli jsme se nad ránem ze kšeftu kolem Hatí, začala nám na Barkasu problikávat kontrolka dobíjení. Zvukař poudá, to bude jen drátek od alternátoru, jak bude někde plac, tak já si podto lehnu a spravím. A hle támhe je krásné místo a osvětlené... Sjedem ze silnice zastavíme, čumím, ten vůl zastavil přímo před bordelem, holčiny jak viděli auto, tak za vejlohou zvýšili svou pohybovou aktivitu a jak uzřeli zvukaře s dekou tak ještě přidaly. Avšak sklamání nastalo, když si s dekou zalezl pod auto. Hvilku tam něco kutil a v tom se ze dveří salunu hrne snědý spoluobčan s uvítacím proslovem na svích rtech: "Do piči, co tu děláte s tím krámem, sem jezdí cudzinci s medvědama, kurva, do piči tadyk nemužete stát, odhánite mě vepře, okamžitě zmizte do piči, jebem ti matěr." Nicméně si nechal vysvětlit, že je to nedopatření, jen co ten šikovný člověk pod vozidlem přimontuje drátek, tak okamžitě pádíme pryč. Zvukař vylezl z vítězným šklebem, už jedem šefe, otačí klíčkem a nic jen cvak, batiša vybitá! Stáhne vokýnko: "Šefe nemužete do nás strčit?" "Kurva, do piči, jebem ti boha" a snědý spoluobčan se tedy opřel do baryka, zabral až mu žila naskočila, ale potřebného švunku na protočení válců sme nedosáhli. "Kurva jebem vaši matěr!", rázně zavelel směrem k výloze, naběhlo 5 polooděných kněžek lásky, zapíchli svoje štekle do asfaltu, udělali spolu se svým načelníkem několik rychlých temp, baryk na 3 prudkost bafl a valili jsme k domovu.

JEN NA TEN POHLED V ZRCÁTKU NIKDY NEZAPOMENU: V oblacích dýmu špatně spáleného benzínu stálo pět kurev, spolu s pasákem a hrozilo pěstí...

To jsem vyhrabal teď úplně náhodně jako přeposlanou zprávu (z r2012)mému tátovi, ale už se mi teď nepodařilo dohledat zdroj :-D Třeba někdo pozná autora, nebo snad byl tím dotyčným zvukařem! :-D :-D :-D :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Damton » pát 27. pro 2019 14:57:59

Tyhle mini akce ZUŠ, Děti, dělávám sám, takže rychle zakáblovat klávesy snížit mikrofony na právě přiběhnuté děti a poté je vždy pravidlem, řeknu paní učitelce "počkejte chviličku než se dostanu k pultu" tahle chvilička většinou trvá tak dvě vteřiny a já jsem na prvním schodku a paní učitelka s dětmi už nedočkavě spustí vystoupení. Takže pro tyto případy už mám vždy v ruce tablet a na prvním schodku už rychle odmutovávám a upravuju hlasitosti.. Než se proderu trochu mezi lidi už končí první song :-D a koukám že se musím prodrat nazpět protože přišlo zpívat sólo dítě asi o metr vyšší a mikrofon má u pasu a stouplo si tak inteligentně blízko že má mikrofon zabořený v bundě u pasu :-D

A s věčným naháněním "ženského" sboru s mikrofony je to kapitola sama pro sebe.... věta "ježišmarja přede mňa to chlapče nedávaj" by se měla tesat do kamene :-D
Posunete mikrofon blíže ke sboru a sbor se posune o stejný kus dozadu, občas si umí i samy otočit mikrofon od sebe klidně i o 90° takže míří v podstatě do nikam, posledně jsem ač nerad musel i lehce zvýšit hlas, že jestli to neumí tak nevím co tam na tom pódiu dělají, že mikrofony zůstanou tak jak jsem je tam dal a hotovo!

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od exxxi » pát 27. pro 2019 18:55:19

Pri zvuceni Vanocniho sboru u nas v kostele zpiva druha rada na stupinku. Stupinek narveme co nejvic dopredu, takze, prvni rada nemuze od mikrofnu ustoupit :-D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od miro » pát 27. pro 2019 18:59:31

Jj a pokaždý jim říkám, přijďte o 30min dřív na zkoušku. Přestože souhlas, my to nějak nestihli... A tak si mažoretky donesly vypálený CD a jelo se hned na ostro. Zapnu CD, holky štronzo. Vedoucí na mě s pohledem který by srazil mlíko, že co jsem jim to pustil? Povídám, co jste si donesli, to hraju. A pak mě to naštěstí docinklo, zvučilo se v MONO a pan učitel jim vypálil CD v režimu WIDE (s obrácenou fází levého kanálu). A já oba kanály sloučil. Vyřešil jsem to vytrhnutím jednoho cinch z CD.

Mych
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. pro 2019 15:49:56

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Mych » pát 27. pro 2019 23:00:23

Nejhorší jsou akce typu půjčit aparaturu "na dobré slovo" příp. nazvučit soukromou akci pro kámoše jiného kámoše apod. Před pár lety nám na jedné takové pařbě neznámý účastník skočil na zesilovač, utrhl potenciometr a tím vyřadil celý jeden kanál. Jiný dobrák mezitím při zapalování svíčky přibral kabel od mikrofonu a prej "nějak to nehraje nebo co..."
Po druhý bych už do toho nešel.
Kdysi dávno jsem stával na opačným konci aparatury. Po letech, s přibývajícími roky a dorůstajícími dětmi se to nějak obrátilo - mladí si hrají zatímco já se pokouším o zvuk :wink:

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od mkarr » ned 29. pro 2019 22:58:38

Předloni jsem mimoděk zvučil rozsvěcení vánočního stromu v malém městě kousek od bydliště. Všecho se jelo samozřejmě bez zkoušení a bez nějakého podrobnějšího programu s požadavky pro jednotlivá vystoupení. Zlatý hřeb programu mělo být pěvecké těleso, které mělo zpívat fakt pěkně. Postavil jsem před ně do půlkruhu několik WMS450 a 470, že to jsou mikrofony co vydrží docela dost než začnou nahoukávat, ale tentokrát se tomu nějak nechtělo. Už jsem byl na hranici vazby, kroutil jsem hlavou skoro víc než čudlama na mixu a furt to bylo dost potichu. I když zpívali fakt pěkně. Podezíral jsem mráz, suchý vzduch, blbě postavené bedny, co se děje mi došlo až ve chvíli, kdy se v pauze jedna holčina naklonila ke druhé a zašeptala "co zpíváme teď?" a ono to bylo slyšet skoro stejně nahlas, jako ten zpěv před tím. Zpívali sice pěkně, ale tak potichu, jak jen to šlo.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od blaha » úte 31. pro 2019 15:14:25

A paní učitelka to pak dovrší, když řekne oni nahlas zpívat nemůžou, protože by si odrovnali hlasivky a maj ještě v týdnu další vystoupení.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od safa » úte 31. pro 2019 16:10:52

Jop, takova je realita. A to jeste nedej Boze kdyz pak nejakej vsetecka zacne do vytaveneho parniho mikrofonu cvrnkat, nebo do nej po vystoupeni rozpustile zarve v momente kdy je clovek jeste nestacil ztlumit (mluvi na tebe dalsi dve pani ucitelky co prinesly hudbu na flashce na tanečky, hledas playback, pises zpravu na messengera atp :D ). Miluju skolni besidky! :twisted:

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od mkarr » úte 07. led 2020 14:02:34

To se mi sice nestalo, ale jak pod sbormistrem (učitelem, protože to byl školní sbor) na konci vystoupení zavrzaly prkna pódia když odcházel, tak jsem taky rychle skákal po faderech.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od PeBe » úte 07. led 2020 14:53:37

...zavrzaly prkna...
Třeba to nebyla prkna, možná mu jen povolil svěrač ze samé radosti, že už to mají za sebou... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od mkarr » úte 07. led 2020 15:45:04

Pravda, to by se do debaty o průserech hodilo víc. zvlášť kdyby to mělo za následek nějaký nový otvor v kalhotách, po vzoru průstřel. Ale oni jinak zpívali fakt pěkně, takže nebylo až tak z čeho mít radost že to přežili.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od Damton » úte 07. led 2020 20:56:20

Já měl jednou na folklóru mezi diváky jednoho odborníka, kterého nenapadlo nic inteligentnějšího než občas při potlesku hlasitě písknout do prázdné sedmičky od vína :-D než jsem zjistil že to dělá tenhle debil, tak jsem tak 5x stahoval naprudko "Master"
Ta simulace zpětné vazby byla dokonalá.
Někdy si asi vezmu prázdnou sedmičku od vína a zajdu na nějakou akci "kolegy" si trochu zapískat :-D

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od exxxi » úte 07. led 2020 21:26:13

Podobné vtipy dělají někteří kolegové zmetci harmonikáři (úmyslně) a nezkušení kytaristi (neúmyslně). To bych je mlátil krumpáčem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Prů*ery, vtipné historky z akcí ...

Příspěvek od mkarr » stř 08. led 2020 19:06:47

Mě tohle jednou udělal alarm. Za pódiem byla nějaká zabezpečená místnost a někdo do ní během vystoupení vlezl. Ozval se pískot který taky vypadal dost věrohodně, dokonce včetně jakéhosi nástupu. A já už za mixem vyšiloval, když tu se po třiceti vteřinách nervů a málem stažení celého PAčka, rozezněla hlavní siréna už kolísavým tónem a mě se ulevilo.

Odpovědět

Zpět na „Bar“