Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » úte 22. led 2019 10:32:36

Skutečnê, e s háčkem, dlouhé y, u s kroužkem a r s háčkem to neumí. I kdybvch to písmenko držel hodinu. Jazyk mám nastaveny na češtinu. V roce 2017 to asi dva mêsíce fungovalo, po další aktualizaci ne. Dobrovolnê bych si to nekoupil, ale vÿrobce mixpultu rozhodl za mê.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od kelly.ok » úte 22. led 2019 11:28:42

iPad 2 s iOS 9.3.5 (tedy s poslední dostupnou aktualizací) mi česky umí zcela bez problémů, takže všeobecný problém to asi není. Nemáš třeba zaplou jako výchozí nějakou klávesnici třetí strany?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » úte 22. led 2019 12:05:50

Večer to zkouknu, ale nikdy jsem takové experimenty nedělal. Nastavení jsem taky několikrát projížděl. Možná zkusím zakázat angličtinu jako druhý jazyk, když to půjde.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » ned 27. led 2019 20:22:12

Tak, a domastili jsme diskuzi o cenách diskuzí o češtině v jabkách. Pro pokus o návrat k tématu v nadpise, by se dala otevřít otázka která zajímá mě. Když se budu chtít držet doporučení, že cena se skládá z amortizace vybavení (tuším 2% z pořizovací ceny se tu psalo), cestovného, odpracovaného času a přiměřeného získu, jak se stavíte k věcem z druhé ruky?
U hoby zvukařů je to docela častá cesta jak přijít k vybavení a tak si říkám, jestli počítat procenta z původní ceny s tím, že přece už to má svoje odsloužené a o to dřív to zase půjde do kontejneru na elektroodpad, nebo počítat cenu za kterou jsem to koupil, protože už to není nic moderního, abych si za to řekl stejné peníze jako před pěti lety první majitel......
Jako sám mám v tomto nějakou cestu nalezenou a pokud si vybavení půjčuju, tak i podobně nelezenou máme shodu s lidmi se kterými si půjčujeme, ale zajímalo by mě, jak to řeší kdo další.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » ned 27. led 2019 20:39:28

Spíš to stavím na tom,jak daný aparát vypadá.To,že hraje je jaksi samozřejmé,ale hodně zákazníků staví i na vizuálním dojmu a tam orvaný koberec nebo instalační kabely omotané izolačkou dobrý dojem neudělá.Tak si to hlídám a ůčtuju z ceny nového kusu,protože výsledek je zvuk.A jestli v bedně sedí osmiletej reprák,kterej to zvládá,není důvod se znepokojovat.A dobrej kabel taky něco vydrží a tak je určitá rezerva na koupi kvalitnější(v případě průseru)i nové věci.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od CharlesBass » ned 27. led 2019 21:11:09

mkarr :-) a myslíš, že kadeřnice si řekne, že nůžky už ostříhaly tisíce lidí, a ač jsou dobře nabroušené, už nejsou jako nové ? :-) a sleví cenu za účes? A u jiných profesí jakbysmet ? Pokud nemáš většinu výbavy zastaralou morálně (takový ty 80´ bedny okovaný lištama :-D ) tak se snad toho nedrž tak přísně. I to půjčování výbavy je na zvážení, ani v autopůjčovně Ti nepůjčí levnějí auto, které má najeto o 100tis víc :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » ned 27. led 2019 22:19:55

slava: O bednu asi v první řadě nešlo, Ty navíc pokud jsou povedené, neklesají s cenou ani s kvalitou tak markantně. Co ale třeba takový digitální pult. Některé pulty klesly na bazarech s cenou na zlomek toho, za co byly uváděné na trh a klesly třeba zaslouženě. Za stejnou částku se dá dneska pořídit pult daleko kvalitnější. A protože úroveň služby je na některých komponentách celkem solidně závislá, nepřijde mi normální počítat si za mix co stál před deseti lety sto tisíc to stejné, jako za mix který stojí sto tisíc teď.
CharlesBass: Myslím. A né za nůžky, ale třeba za křeslo, které už je trochu prosezené, nepohodlné, nevzhledné a tím pádem jej z dražšího kadeřnictví už vyřadili, protože si jej vzhledem k nasazeným cenám nemohli dovolit dál nabízet jako onu vyšší třídu služeb a koupila jej kadeřnice která zatím na lepší nemá a podle toho má taky nižší ceny, i kdyby uměla stříhat stejně dobře.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » pon 28. led 2019 6:26:31

mkarr:Nejsem si jistý,že zadavatel pozná rozdíl v kvalitě mnou ovládaného zařízení.Výsledek musí být dobrý zvuk.Šumítko si prostě opečovávat nikdo nebude.Ano,trh nabízí rychle nové typy zařízení,ale to by sis musel počítat mnohem víc,abys to za tři roky mohl obměnit.Anebo mít kliku a stát se továrním jezdcem.Na to ale spousta nás,malých,nedosáhne.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » pon 28. led 2019 9:08:00

Jen mě napadlo,že nemůžeme srovnávat přístup Pragokoncertu s námi.Oni mohou Midase za tři roky prodat,ale my máme Allena na desetiletí.A tam to je.Budeš si - obrazně - utrhovat od huby,a pořadatel se bude do krve hádat o pětikilo.Přitom na nadšencích to stojí a padá.Proto jsem tohle všechno chtěl písemně ventilovat a doufat,že si elaborát někdo přečte.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » pon 28. led 2019 10:18:37

Je potreba zdrazovat.
Realne na 90% akci dostanes stejne jen 1% z ceny aparatu, takze je potreba ho chtit i ze starych veci (v nove cene).
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » čtv 31. led 2019 1:38:06

exxxi: Reálně dostávám na akcích spíš sotva na benzín a práci. Takže je to spíš jak píše slava, že to stojí a padá na nadšencích. Nicméně tohle je nejspodnější vrstva zvukařského řemesla, která se dělá pro radost a dělá se jen když má člověk čas a chuť to dělat. Nehledá se víc kšeftů než kolik víkendů mě žena nebo svědomí pustí z domu, nedělají se kšefty nad rozsah aparátu do jednoho kombíku, nedělají se kšefty co vyžadují mít jakoukoli část aparátu stejnou ještě záložní a pořadatel bývá podobný nadšenec, co to taky dělá ve svém volném čase a sponzory sehnal z řad lidí, co taky především chtějí, aby se něco dělo. Talže když si řeknu procento za aparát, reálnou cenu práce a cestu i z amortizací auta, tak budu na stejné částce jakou dostala celá kapela :-D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » čtv 31. led 2019 6:32:01

A vzhledem k tomu že půlku zvuku kapely je zvukař, že tam jseš ve dvou lidech a strávíte s tím min. 2x tolik času a dovezete min. za 2x vic techniky, tak je to v pořádku.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 31. led 2019 6:38:52

to mkarr: Já ještě - ano,jsme malí a neobsáhnem amfiteátry,ale kvalitou musíme být stejně dobří.Proč bych se tedy měl hrbit před lidmi,kteří si aparát nestaví,jen sednou za kliky a jedou.Vždyť díky nám se odehrávají malé akce(kluby,zábavy,podnikové mejdany).No a když to velcí nechtějí a já vezmu,tak si zákonitě musím říci o slušný peníze.Je to podnět i pro druhou stranu,aby si uvědomila,že prostě jiné řešení není.Umělci chtějí násobky naší "almužny" a přivezou si max. mikrofon.My máme na place aparáty za stotisíce a na krku riziko a všem to přijde samozřejmé.A málokdy ti někdo poděkuje.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » čtv 31. led 2019 9:50:04

No, ja take nedelam buhvijak velke akce, parkrat do roka obecni den, kde prijde 500-1000 lidi, jinak 80% akci pro 100 navstevniku. Ale i tak uz odmitam klubove apod. akce za 1500 (ruce). Mam normalni praci a doma male dite. Krome toho ztraceny sobotni vecer znamena, ze si nezasukam (pres den to nejde kvuli diteti), takze byt pryc za 1500 fakt ne. No a cena aparatu na holeni min. 2000. (X32, aktivni tripasma, samodomo odposlechy) Neni duvod dotovat spatnymi cenami kulturu, kdyz vycepni na akci dava plnou cenu na pivo :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 31. led 2019 14:51:08

exxxi: a strašný divení,že chceš 400V zástrčku jen pro sebe.

Odpovědět

Zpět na „Bar“