Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vlak

Re: zvukarina ceny

Příspěvek od Vlak » pát 26. srp 2022 9:32:27

EXTASY píše:
úte 07. úno 2006 15:39:24
Tým od nás si řekne tak 3-4000(za večer) ale zase na to zavisí naročnost zvučení + použítá technika takže se cena muže dostat i výše..většinou to zavisí na dohodě alepson u nás teda
Já mám teď v září narozeniny,budu mít i soukromý koncert a zvukař jede110 km+práce 2 hod, vlastní apec,cena 7000

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od pepaol » úte 16. dub 2024 12:35:14

Máme rok 2024. Kafe pro dva se zákuskem stojí v cukrárně 400 až 500 Kč. Jen nějak zůstaly zamrzlé ceny za ozvučení. Když to spočítám, 3% amortizace, hodinový plat zedníka, jsem na 15000. Kdo to z nás má ??? Vybavení za 500.000,-
Hlasuji pro kartel :-)

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Damton » úte 16. dub 2024 14:32:52

My jsme "srdcaři" snad to neděláš pro peníze ? :-D

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od pepaol » úte 16. dub 2024 21:56:04

Jak psal kolega. Než zvučit za 1200 a nebýt celý večer doma a nemít možnost si doma zašu…, tak je radši doma. Vše má svou cenu

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od PeBe » stř 17. dub 2024 7:37:06

Nevím, jestli jsem srdcař, nebo jenom kardiak, co nekouká tolik na peníze... ;-)
Jsem ženatý 39 let stále s tou samou ženou a něco málo přes 25 let se snažím krotit zvuky i pazvuky v "oslavovém orchestru", čítajícím dvě osoby :-D V dřevních začátcích jsem byl rád, když jsem za to dostal alespoň párek a sodovku. Posledních deset, patnáct let se to lepší. Hrajeme cirka dvacet až třicetkrát do roka a dělíme se ve třech rovným dílem o 5-7 tisíc korun. Ano, uznávám, není to moc, ale je to koníček a ruku na srdce. Kolik do svého koně nacpou rybáři, modeláři a bůh ví, kdo ještě a kolik peněz se jim vrátí za to, že dělají, co mají rádi? Troufám si tvrdit, že ta naše partička šedesátníků, provozuje ten náš "bleší cirkus" na velmi slušné úrovni a peníze nejsou pro nás rozhodně tím hlavním, proč to děláme. Jsou jen jakousi malou třešničkou na vrcholu obrovského dortu :-)

Předchozí příspěvek si dovolím malinko parafrázovat, aby více seděl k mé osobě...
Než sedět každý večer doma a muset si doma zašu..., to raději zvučím za 1.500, dobře se nacpu u rautu, spláchnu to Plzní a když na to přijde, zašu... si s kamarádkou nevěsty... :-D Jsou zkrátka věci, které si za peníze nekoupím... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Damton » stř 17. dub 2024 11:08:51

Proto nemám rád různé "odbory, cechy, kartely.." na co proboha ?
Pokud ti to nevydělává kolik potřebuješ, tak to prostě nedělej, je to velice jednoduché, nehledej za tím žádnou vědu.
Každý ať si zvučí za kolik chce. Já s tím absolutně nemám žádný problém. Každý má tu svoji "minimální" cenu jinak vysokou, za kterou je ochotný nabalit auto a vyrazit. Někdo za 2tis nekdo za 25tis. A to je úplně v pořádku.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Quicktor » stř 17. dub 2024 16:16:20

Také jsem v situaci, kdy si plním dětské sny a ekonomika nehraje primární roli.
Když jsem v osmdesátých letech stál za oranžovým Studiomixem Tesla, tak jsem ani nesnil o dnešní realitě.
Avšak cena za akci má i druhou stranu mince...
Když vyfouknu fesťák pro dva tisíce lidí místní zvukařské firmě za poloviční cenu, tak oprávněně dostanu přes prsty.
Ono ani v tom našem amatérským prostředí není vše černobílý. A je nutno dodržovat určitá pravidla.

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od pepaol » stř 17. dub 2024 16:32:35

Za komančů byl sazebník. Ten se respektoval a byl klid. Mladsi ani se neptejte kolik to bylo. Amatérská kapela v 1. třídě brala přes 3000,- což byly tehdy téměř 2 platy.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od PeBe » stř 17. dub 2024 17:59:04

Když se říká "A", mělo by se říkat i "B"... O tom, kdo bude hrát v jaké třídě a zda vůbec, rozhodovala komise složená z prověřených a komunistické straně oddaných odborníků a důležitým bodem bylo, správně odpovědět na otázku: "Co psali včera v Rudém právu?"...
Jsem rád, že je takový sazebník i s jeho autory v pr.eli 😉
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Robert » stř 17. dub 2024 21:20:23

Quicktor píše:
stř 17. dub 2024 16:16:20
Avšak cena za akci má i druhou stranu mince...
Když vyfouknu fesťák pro dva tisíce lidí místní zvukařské firmě za poloviční cenu, tak oprávněně dostanu přes prsty.
Ono ani v tom našem amatérským prostředí není vše černobílý. A je nutno dodržovat určitá pravidla.
Nějak tomu nerozumím. Jediné, co je špatně je fakt, že když potom potřebuješ s něčím pomoci od někoho, koho jsi cenově podtrhnul, vykašle se na tebe nebo si nechá dobře zaplatit a tím ti to vrátí.
Pokud si to děláš sám, nevidím na tom nic divného. Pokud ale potřebuješ s sebou lidi tak je ostuda je za práci zaplatit méně než Ukrajince s lopatou.
Potom je další aspekt, ... pro koho a proč dělám charitu. Pro kamarády, kteří by se i pro mne rozdali ano, ale pro kapelu, která jede jen pro prachy, sami si nadělí po 3t. + cestu a pro tebe, který tam trávíš 2x tolik času, taháš docela těžké krámy, peněz je v tom 50x víc než cajky muzikanta, auto má režii 3x větší než osobák a 8 tis. je strop co jsou ochotni dát??? Než to, potom je lépe být doma.
Nicméně je každého věc, kam s kým a za kolik je ochotný jet.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Damton » čtv 18. dub 2024 7:40:26

Je to stále stejná písnička :-D , podhodnocený zvukaři a "nenažraný" interpret .... pánové ani hovno!
Jsem muzikant více jak 20let, ano to je ten, co si bere tu nehoráznou trojku za celovečerní hraní :-D
A jsem taky zvukař s min 20 letou praxí, a raději jedu za 5tis zvučit zábavovou kapelu, než v ní celý večer hrát. Nachystám apec a potom v klídečku 5hod tu a tam něco na mixu potáhnu.
Ale když hraješ, v mém případě kytara a hlavní zpěv. Tak za těch 5 hodin produkce mám 3 propocené trička, zmáchaný jsem a unavený po kšeftu jako bych uběhl maraton. Takže poprosím o trochu soudnosti k interpretům!
A ano je to každého věc co a za kolik zvučí. Přikazuje snad někdo tesařům za kolik Vám má ten altánek nacenit ?

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od pepaol » čtv 18. dub 2024 13:21:56

5 a 7 tis za zábavu je zlatý. Dostaneš max polovinu.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Damton » čtv 18. dub 2024 14:18:11

Ano 5-7tis za zábavu je přiměřená cena , kterou dostávám a i platím když si najímám na zvuk kolegu který ozvučí naši kapelu na trochu větší a prestižní akci 300-600lidí. A pokud dostaneš max polovinu, tak se na mě nezlob ale chyba je na tvé straně :-D

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od jarakri » čtv 18. dub 2024 16:48:45

Damton píše:
čtv 18. dub 2024 7:40:26
Je to stále stejná písnička :-D , podhodnocený zvukaři a "nenažraný" interpret .... pánové ani hovno!
Jsem muzikant více jak 20let, ano to je ten, co si bere tu nehoráznou trojku za celovečerní hraní :-D
A jsem taky zvukař s min 20 letou praxí, a raději jedu za 5tis zvučit zábavovou kapelu, než v ní celý večer hrát. Nachystám apec a potom v klídečku 5hod tu a tam něco na mixu potáhnu.
Ale když hraješ, v mém případě kytara a hlavní zpěv. Tak za těch 5 hodin produkce mám 3 propocené trička, zmáchaný jsem a unavený po kšeftu jako bych uběhl maraton. Takže poprosím o trochu soudnosti k interpretům!
A ano je to každého věc co a za kolik zvučí. Přikazuje snad někdo tesařům za kolik Vám má ten altánek nacenit ?
No nejsem muzikant, ale 1.tričko propotím při tahání věcí do auta, 2. při chystání, 3. při balení a uklízení věcí. Myslím že to vyjde cca na stejno :-D
Jinak 3-5tis/hlava/akce je OK, ale dnes není problém, aby 4hlavá zábavovka samozvučená začínala na 30tis/akce - zvuk nic moc a zvukaře nechtějí platit.
Na druhou stranu nedávno na plese kapela se zvukařem a zvuk ještě více z prd.... než u mnohých samozvučených - tak si vyber :D
Jinak nelze srovnávat nás koníčkáře s profíky co to živí, ale to je v každém odvětví - velká firma se taky málokdy tahá o opravu např. jádra v bytě s živnostníkem garážníkem.

pepaol
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: pon 29. kvě 2017 17:19:14

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od pepaol » pát 19. dub 2024 7:34:35

Damton píše:
čtv 18. dub 2024 14:18:11
Ano 5-7tis za zábavu je přiměřená cena , kterou dostávám a i platím když si najímám na zvuk kolegu který ozvučí naši kapelu na trochu větší a prestižní akci 300-600lidí. A pokud dostaneš max polovinu, tak se na mě nezlob ale chyba je na tvé straně :-D
Pořadatel tlačí kapelu s cenou. Na zvuk slíbí 5, dá 3. Když zvučím naši kapelu, koncert 1,5h, tam jsem si vymínil alespoň tu 3. Stejně ti kolegové z kapely závidí. Cizímu by dali 5, sami by měli na herným méně. Hlavně abych já nepobral. Zvuk mají přitom výborný.
Zajímavý, jedu do vedlejšího města zvučit cizí lidi. Prachy dají a nediskutují. A chválí si, že takový zvuk jim u nich za ty lowe nikdo neudělá. To bude tím, že doma zvučím letitý kamarády. K cizímu by si to nedovolili.

Odpovědět

Zpět na „Bar“