Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od Jakub » úte 07. úno 2006 14:36:39

Zajimalo by me, jake mate zkusenosti (at jiz osobni ze zvuceni, ci jako poradatele), kolik si tak zvukari reknou za hodinu zvuceni.

Nedavno jsem pricuchnul k nekolika akcim, kam se meli najmout zvukari a kazdy si samozrejme rekl docela rozdilnou castku.

...není třeba hrát nahlas...

EXTASY
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: ned 11. pro 2005 0:08:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EXTASY » úte 07. úno 2006 15:39:24

Tým od nás si řekne tak 3-4000(za večer) ale zase na to zavisí naročnost zvučení + použítá technika takže se cena muže dostat i výše..většinou to zavisí na dohodě alepson u nás teda

Uživatelský avatar
Nick

Příspěvek od Nick » úte 07. úno 2006 16:10:02

často jsem najímán jen jako zvukař, tj. přijedu, aparatura už stojí nebo se staví. Rozdám jen instrukce co, kam a jak potřebuji. Za večer (např. od 19 do 24 hod.) si pak beru cca 1.000-1.500

jinán situace je, pokud jedu i s technikou - záleží na rozsahu a potřebném počtu lidí, kteří jedou se mnou. Pak jsou ceny v tisících - 3, 4, 5...

ale jedno konkrétní měřítko pro sebe mám. Snažím se, abych se nedostal pod stovku na hodinu, a to počítám čas kdy opustím domov až do návratu :-)

Pegas
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. čer 2008 19:19:49
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukaru

Příspěvek od Pegas » pon 23. čer 2008 20:05:40

Zdravím Vás mistři zvuku, začínám s live zvučením, tak honorář 1000,- je za to celkem fajn, protože vím že nemám zkušenosti(které teda někde nabrat musím). Občas zvučíme ve dvou, tak se to rozdělí (i kolega se učí). Co ale takhle pozoruju tak zvukař nedostane víc než 1000,- za večer. Samozřemě že za takovou cenu jen přijede, nadiktuje těm co staví PA jak, co a kam postavit, zapojí si mix, ozvučí a pak tradá domu....osobně si ale myslim, že to je málo na člověka se zkušenostmi, praxí a dobrým sluchem :!: myslim že 1500,- - 2000,- podle rozsahu akce, je takový solidní na české poměry. Celkem si myslim že to naštve když za zvukařem přijde ten kdo ho najmul a řekne mu že víc jak litr mu dneska nedá, protože...blablabla. Ale zase když vidím jak se někdy pořadatelé zachovají finančně třeba k Djům, kteří v jejich podniku ze sebe dělají celý večer šášulu, lidi je uráží a pod. (sám DJe dělám) tak se nedivím že je zvukař placenej tak málo. Např DJ s vlastním apárem (2xCD + MIX Pioneer + 200 Orig.CD) je rád že dostane 1500,- za večer (21:00 - 5:00) je to včetně cesťáku který v mnoha případech čítá i 120km. A to se stává že dostane jen 1/2 peněz (se slovy "sorry, ale víc nemám, protože blablabla...."). Bohužel tato situace nastává jak u DJů, tak i u kapel a myslím že i ti co PA systém staví se s tím už také setkali ...to se v našich českých luzích a hájích bohužel stává. :cry: snad bude lépe :-D

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maly_medved » úte 24. čer 2008 10:10:35

Tohle je FAKT složitý téma.

Trochu to otočím : vemte si kolik si řekne například malíř pokojů nebo zedník za hodinu práce přes den. Minimálně 100-200 Kč/hod . Bez vybavení . ( nebo s vybavením v ceně 2 ks mikrofonu Shure SM58 ) . A teď si to srovnejte s Vaší ( naší ) prací večer a přes noc a to v pátek nebo v sobotu. Uvažuji práci zvukaře bez vybavení - nebo s přiručním kufříkem s pár drobnostmi ) . Uvažuji ale také zvukaře ,který není amatér, ví k čemu jsou na pultu podskupiny, parametrické korekce, phantom, pad , threshold u kompresoru, jaký je rozdíl mezi kardioidní a superkardioidní charakteristikou atd.

Podle mně je 1000,- Kč SPODNÍ hranice pod kterou nemá nikdo "s holýma rukama" jít.

Další rozsáhlou kapitolou je práce zvukaře s vybavením a to s jakým .

Všude je spousta nadšenců, kteří jsou ochotni dělat lidem z reklamních agentur nebo pořadatelům šaška za pár korun. Podle toho to pak vypadá. Nejsou peníze ani na základní vybavení , jezdí se se stloukanými bednami a 10 let starými kopiemi kopií mikrofonů . Všichni berou maximálně jednoho pomocníka nebo s tou horou nábytku jedou sami, aby se o těch pár korun nemuseli dělit a zbylo jim na retka a na guláš.

Pak jedou nevyspalí , utahaní , špinaví ( protože se nestihnou ani převléknout a umýt - šatna se sprchou v kulturáku je jen pro účinkující ) autem domů a jsou rádi že dojedou.

Proč to píšu ? Jsem ..... troufám si říci byl - jsem úplně stejný.

Bohužel - za poslední rok mám dva kamarády z oboru kteří na to doplatili.

PRVNÍ - splácí rozmlácené auto - usnul za volantem při návratu z akce a vjel do příkopu.

DRUHÝ - v mikrospánku při návratu z koncertu si spletl odbočku a rozsekal půlku aparátu, auto a ....... má štěstí. První měsíc nebylo jasné jestli se z umělého spánku probudí. Teď má úspěch. Už na vozíku jezdí i ven z bytu .

Občas je mi z předmětu mého - našeho podnikání k breku.

Podpis : Mirek Škop - Pardubice

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » úte 24. čer 2008 11:05:05

Naprosto souhlasim s Mirkem. U nas ve v tomhle oboru konkurence obrovska a ve vysledku na tom vydelavaji jen a jen producenti a agentury. Zvukari a zvukarske firmy si navzajem podhazuji ceny do takove spiraly, ze nekdy jezdi v podstate jen za rezijni cenu a ani nejsou schopni zaplatit lidi. To je bohuzel stinna stranka kapitalismu ... ale ubijeji me ty paradoxy. Produkcni agentura je schopna zaplatit za koncert umelce (dva lide, klavir a zpev) klidne 80-120 tisic CZK (neptejte se me na podrobnosti) ale dat 12.000 za zvukare s aparatem a svetlama to je pro ne moc. Nekdy si rikam, ze by i v tomhle oboru mela bejt nejaka profesni asociace, takove tak trochu "odbory", ale je mi jasne, ze by se stejne nasel nekdo kdo by kveruloval.

Kapitolou samou pro sebe jsou firmy (a neni jich malo), ktery zaroven vybaveni prodavaji (zastupuji znacky vyrobcu a tudiz maji lepsi nakupni ceny) a zaroven jezdi s ozvucenim... ale to uz bychom zabihali daleko

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xb » úte 24. čer 2008 13:30:42

u nas si firma uctuje 300 kc/hod za ruce a 5 - 7 tisic za techniku. zalezi ale dost na typu akce a pro koho to je. jinak se pristupuje ke komercnim zalezitostem a jinak k "beneficim" - potom se bud uctuje jenom technika nebo jenom ruce. da se rict, ze jsme s cenama stale niz (se znackovym vybavenim), nez mistni zvukarska firma (s vybavenim pseudoznackovym).

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Příspěvek od Nick » úte 24. čer 2008 18:22:28

tři stovky na hodinu/ruce v čistém máme tak třikrát za rok, kdy se hraje těm nejvipákovatějším vipákům (MMF KV aj., zahraničí nepočítám), jinak jsme spíše na půlce. Za audiotechniku - majitel v tom mám odhadem jen pár set tisíc - se účtuje taky jak výše. Ale málokdy se podaří obojí dohromady v plné ceně. Takže výsledkem je kompromis.

Co ale striktně musím odmítnout je snižování ceny na místě kvůli nepříznivým lokálním podmínkám. Sám počítám cenu spíše na spodní hranici, každé další snížení tak už je charita. Neříkám, že nevyjdu vstříc.
Výhodou je, že mne zvučení úplně neživí, na druhou stranu rodinný rozpočet každou korunu uvítá (a spolkne).

Prostě uživit se chce každý, proto spousta amatérů jde hrubě pod cenu a kazí kšeft ostatním (ze stejného důvodu už dávno nedělám webovky - klientovi stejně nevysvětlím, že je morální chtít za stránku s designem a vyladěným kódem deset, dvacet tisíc, když sousedovic Pepík mu ji udělá za tři stovky) :-(

doprčic, to jsem se zase namíchl :-)

pro zájemce (ad Safova poznámka) - asociaci jsme už jednou řešili, viz tady
viewtopic.php?t=102&highlight=asociace

bohužel asi to k ničemu nepovede

Nick
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned 19. lis 2006 21:28:59

Příspěvek od Nick » úte 24. čer 2008 18:32:46

ještě jsem si vzpomněl na jeden zajímavý příklad, trochu od věci, ale snad aspoň pobaví:

výjimečně jsem se přichomýtl ke zvučení ohňostroje - to je vůbec fajn kšeft, naložíte auto spoustou aktivních beden za fůru peněz, na místě vyložíte na jednu hromadu, zapojíte do šťávy, propojíte mezi sebou, pak cd přehrávač... odehrajete hodně, ale opravdu hodně nahlas jednoho Vangelise (bez ohledu na rušení nočního klidu) a pak celý postup pozpátku. Za hodinu a půl sakumprásk hotovo, cenu neuvedu, ale na celonoční akci jsem ještě tolik nedostal...

Mno, zlehčuji, ale popis je přesný :-D

Minulý rok starosta jisté obce brblal, že ta cena je moc, že si ten ohňostrůjce doveze vlastní aparát a nic za to už nechce, když má za prskající světýlka pětadvacet tisíc... Hm, co se dá dělat, fajn, těšilo mne a snad zas někdy.

Volali hned druhý den po akci, že nic neslyšeli, ale co tam měl, nevěděli. Mrknu po čase na webu na fotky z akce a bylo jasno. Jedna pasivní třicet let stará dvěstěwattová bedna s kdovíjakým zesíkem. Tak asi tak.

Takže za měsíc doufám jedu zase já.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukaru

Příspěvek od Jiriczek » úte 24. čer 2008 19:25:36

Ja jsem hral 3 roky jako DJ a nestalo se mi, ze bych dostal min jak 700 Kc za vecer a to jsem tu diskarnu mel 400 metru od baraku a vlastne tam kde jsem koncil tak jsme meli 1000Kc za vecer + piti (nealko) od 22:00 - 03:00 .. Tak nevim, jak Vas tam platej .. To jsem si prinesl jen svuj mic a CDs

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » úte 24. čer 2008 19:39:57

Kdyz to tady tak procitam, jako jo .. je to pravda ,, me kamos s kapely co jim zvucim koncerty minule rika ze sehnali nejakyho chlapka kterej bydli 100 km od Tachova, ze jim prijede za 2 000 ozvuci a odjede, ani dopravu prej nechce. Je to normalni?

Tak co mi zbylo, rikam ... hm tak jo .. tak jako nejak mi je to vcelku jedno, jenom se pozastavuju nad Tim, ze asi hodne lidi vyhraje ve sportce nebo nevim.

Ja si koupim mix za 55 tisic a dneska mi psal kluk, ze bude chtit zvucit, tak jsem mu psal 3500 ... 3 zvuk + 500 svetla + 500 doprava .. prej tolik jo? Rikam, tak si pozvi nekoho jinyho .. nastesti u nas je to tak, ze vetsina lidi (alespon ty ktery znam pod tu 3ku nejdou)

Taky prihoda, dva mesice predem domluveny zvuceni max 6 kapel rikam, jo dobre .. udelam to .. to jeste jsem chtel aby v tom clubu kde to bylo nekdo otevrel tak 3 hodiny predem (nemam rad, kdyz se neco honi na rychlo a radsi si tam v klydu sednu a dam si cigo, nez tam litat jako .... a) samozrejme to neslo, tak jsem mu vlastne tyden pred akci, rekl ze jestli tam nekdo neotevre, tak at si najde nekoho jinyho. Najednou to slo .. Tak jsme se domluvili, 3 hodiny predem tam prisla majitelka a otevrela, vsechno v klidu, az kdyz hrala 6ta kapela tak prijde a rika, hele ja vim, ze jsme se domluvili na 6 ale jsou tu jeste 3 kapely ... ja unavenej jak svi.. jsem nevedel jestli si nedela srandu, ne .. nedela .. tak jsem zvucil 14 hodin v kuse ... byslel jsem ze uz mi jebne :-( mno hrozny ...

btw. aparat cca za pul mega a lidi kecaj kdyz maj dat 3 000 tisice .. a kdyz mu reknu, kolik si mysli, ze stoji ten jack od Neutrika tak na me kouka a rekne, nevim tak 20 Kc .. hm, ale to ze stoji pres 100Kc to na me pak kouka jak puk a neveri ..

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 24. čer 2008 20:11:37

No jo, no, na to je ale jenom jeden lék - nebrat kšefty pod míru.

Já tedy pod 400,- Kč/hod + dopravu nezvučím.
Ne, že bych byl tak dobrej a měl špičkovej aparát, ale z principu nechci kazit ceny klukům, co to uměj, maj solidní aparát a živěj se tím.

Párkrát si pořadatelé pozvali levnější kolegy a pomalu už zase volaj, že by bylo dobrý, kdybych to zvučení zařídil...

Možná mám výhodu, že mně to neživí, ale prostě si myslím, že za práci se platit má.

Na konec na tom pořadatel rozhodně neprodělá, protože co vydělám, zase reinvestuju zpátky.

Samozřejmě jsou vyjímky, kdy akci udělám za symbolickou částku, ale to je opravdu sporadicky a většinou jde o benefiční akce ap.
Naposledy upravil(a) Pavel Sedlák dne úte 24. čer 2008 21:07:49, celkem upraveno 1 x.

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiriczek » úte 24. čer 2008 20:50:03

Jako s Tebou plně souhlasím, co vyděláš vždycky daš zpět, to prostě už tak je, na zvučení se moc vydělat nedá. Tedy pokud nezvučíš každý týden několikrát nebo nemáš firmu ... Já nevím jak vy, ale je to muj koníček, jinak je to dřina jako svině :-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 24. čer 2008 21:10:52

Dřina to teda je - nevím jak to máte vy, ale dát do jedný bytelný skříně QSC 5050HD + 2450 není dobrej nápad :?

Rastika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 15. čer 2006 20:30:59

Příspěvek od Rastika » úte 24. čer 2008 21:17:54

No tak teda chlapi to vam v Cechach vobec nezavidim. sice neviem ako je to aj na slovensku ale poviem moj priklad.ja pravidelne nezvucim akcie co sa vsak pamatam tak zvucil som nejaku hip hop akciu od 20:00 do 4:00 a vypytal som 1500 sk .vsak len obycajny delnik ma nocne priplatky a pod taku cenu sa nedostane.a naposledy to bol festival kde som bol osloveny cisto len" ruce" bol som tam od cca 15:00 do 2:00.vsetko za 2000 sk.
no ja by som za menej tolko hodin nesiel a to som bol len za pultom.

Jo ako som cital Safov prispevok tak ma napadlo kamos my spominal ze chodil snuru s dost renomovanou kapelou za kazdy koncert mal 1600 sk kym oni brali 10000 honorare. a to potom este ked sa nieco nedari tak zvukar je chyba a ten najhorsi a najposlednejsi.je to smutne.

Odpovědět

Zpět na „Bar“